כיצד מומלץ לטפל ברגישות למזון

רגישות למזון היא איננה דבר סימפטי. אדם אשר סובל מרגישות למזון כלשהו, יכול לפתח תסמינים גופניים שונים. בעוד שישנה רגישות למזון אשר יכולה ליצור תופעות גופניות שבכוחן לסכן את חייו של האדם, הרי שישנה רגישות למזון אשר גורמת לאדם בעיקר כאבים ואי נוחות, אשר לא תמיד הוא מקשר ביניהם לבין מוצרי המזון אותם הוא צורך. אם אתה חש כי אתה סובל לאחר אכילה מבטן נפוחה מכאבי בטן ועוד, הרי שכדאי מאוד שתבחן את הזמן שבו מופיעים כאבי הבטן והנפיחות. לא פעם תגלה שהם מופיעים בשל רגישות למוצר מזון כזה או אחר שאתה צורך.

כיצד מומלץ לטפל ברגישות למזון

כיצד תדע אם אתה סובל מרגישות למזון

אם אתה תוהה אם אתה סובל מרגישות למזון, הרי שרגישות למזון לא פעם תתאפיין בבטן נפוחה, בגזים כלואים בבטן, בכאבי בטן ועוד. הדרך הקלה ביותר לבדוק אם אתה רגיש למוצרי מזון כאלו ואחרים היא לבחון האם הכאבים ואי הנוחות בבטן שאתה חש, מתרחשים לאחר אכילה או סמוך לזמן אכילה. במידה והתשובה לכך חיובית, הרי שיש צורך לבחון איזה סוגי מאכלים מסבים לך כאבים. לא פעם תגלה שאתה סובל מכאבים לאחר אכילת מוצרים המכילים חיטה ולכן כדאי מאוד שתבדוק רגישות לגלוטן. לעיתים תשים לב שהכאבים מופיעים בעיקר לאכל אכילת מוצרי מזון אשר עשויים מחלב בין היתר- במקרה שכזה יש צורך לבדוק רגישות ספציפית ללקטוז. ניתן לגשת ולבחון באופן מקצועי יותר את סוג הרגישות שאתה סובל ממנה, על מנת שתקבל את הטיפול המתאים אשר יסייע בכאבים שאתה סובל מהם.

 

כיצד מטפלים ברגישות למזון

הטיפול הטוב ביותר לרגישות למזון כרוך ראשית כל בבדיקה מעמיקה לגבי סוג הרגישות. לכן, חשוב מאוד לפנות אל אנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך אבחון סוג הרגישות. לאחר אבחון סוג הרגישות אשר ממנה אתה סובל, איש מקצוע המכיר את התחום, יבנה עבורך תפריט המותאם לך. התפריט יהיה דל או שלא יכיל כלל את מוצרי המזון אשר מסבים לך כאבים ויכיל במקומם מוצרי מזון המהווים תחלופה ראויה לאכילה. יש לבחור בטובים ביותר הן לצורך אבחון רגישות למזון והן לצורך טיפול ברגישות זו.