טיפול אלטרנטיבי לחרדות

כל אדם פוחד מדבר מה. יש הנתקפים בפחד משתק כשהם נמצאים בקומה האחרונה של בניין גבוה, אחרים מעדיפים לעבור את הכביש כשהם רואים כלב ויש כאלה שחשים שלא בנוח כאשר הם נאלצים לדבר מול קהל. לעתים הפחד עלול להפוך לחרדה, אותה תחושה משתקת המונעת מאתנו להמשיך בחיינו. החרדה עלולה להתבטא בתסמינים חיצוניים כמו הזעה, לחץ או דופק מהיר, וכן במאפיינים התנהגותיים – שיתוק, פאניקה או בכי היסטרי. בימינו ישנן דרכים שונות לטפל בחרדות ולחיות חיים פחותי דאגות.

טיפול אלטרנטיבי לחרדות

סימן שיש לכם התקף חרדה

לעתים אנו עלולים לחוות התקפי חרדה מבלי להיות מודעים לכך. מלבד הזעה או דופק מהיר, ישנם כמה תסמינים נוספים שכדאי להכיר ולדעת להתמודד עמם:

  • רעידות – במהלך התקף חרדה עלול האדם לחוש ברעידות בידיים וברגליים. כשזה קורה, אין צורך להילחץ, שכן במרבית המקרים הרעידות חולפות מעצמן. כמו כן, חיבוק מאדם קרוב עשוי לסייע להפסיק את הרעידות.
  • קוצר נשימה – מדובר באחד הסימפטומים הנפוצים והמלחיצים יותר, שכן הוא מדמה מצב המסכן חיים. אם אתם חווים קושי בנשימה, זכרו כי אין מדובר בבעיה בריאותית. ברגע שתחלוף החרדה, יחלוף גם הקושי הנשימתי הזה. בעת קוצר נשימה מומלץ לצאת החוצה, לפתוח את החלון או לבצע נשימות עמוקות. קוצר הנשימה יחלוף מעצמו.
  • לחץ או כאב בחזה – סימפטום זה עלול להעיד על תסמין חרדה. אם הלחץ או הכאב מופעלים על החזה במהלך שינה, יש לעבור למצב ישיבה ולמצוא את התנוחה הטובה ביותר.
  • תחושת סחרחורת או חוסר יציבות – לעתים סובל המטופל מתחושת ריחוף, עילפון או קושי לשמור על שיווי משקל. במצב זה חשוב למצוא מקום בטוח לשהות בו עד שהתחושה תעבור.
  • תחושת סכנת מוות – במהלך התקף חרדה קיצוני חש האדם בסכנת מוות, אף על פי שלא כך הדבר. אם זה קורה, נסו להיזכר בטכניקות הרגעה עצמית, אם תרגלתם וזכרו כי אין מדובר במצב מסכן חיים אמתי.
  • חוסר שליטה – בעת התקף חרדה האדם מאבד את השליטה על התנהגותו ועלול לפעול באופן המסכן את הסביבה. על כן, חשוב לנסות ולפעול בהיגיון ולהתנהג לפי טכניקות הרגעה עצמית שתורגלו מראש.
  • גלי חום – מדובר בתחושת חום פנימית בלתי נעימה. גלי החום עוברים תוך דקות ספורות. אם אתם מעוניינים להקל על ההרגשה, ניתן להתקרב מעט למקור קור.

כוחו של הטיפול הטבעי

התקפי חרדה גורמים למבוכה בקרב רבים ופוגעים באיכות החיים. בימינו ניתן לעבור טיפול אלטרנטיבי לחרדות מבלי הצורך להשתמש בתרופות כימיות נוגדות דיכאון וחרדה. לטיפולים האלטרנטיביים יתרונות בלתי מבוטלים. ראשית, הם אינם גורמים לנזק לגוף, בניגוד לתרופות הכימיות שעלולות לפגוע בתפקוד איברים חיוניים כמו כבד או כליות. נוסף על כך, התרופות עשויות לגרום להשמנת יתר או בעיות של כולסטרול או לחץ דם גבוה. הטיפול האלטרנטיבי, לעומת זאת, מציע טיפול טבעי בחרדות מבלי לגרום לנזק לגוף. מעבר לכך, טיפול זה אינו מטפל רק בסימפטומים של החרדה, אלא מחזק את גוף האדם ומעניק לו את היכולת לרפא את עצמו.

 

ללא תרופות כלל

טיפול בדיכאון ללא תרופות הולך וצובר תאוצה לאורך השנים. היום יותר ויותר אנשים מבינים את הכוח שיש לשיטות האלטרנטיביות על פני הקונבנציונליות. אחת השיטות הנפוצות יותר לטיפול בחרדות בפרט ובבעיות רפואיות בכלל היא הדיקור הסיני. דיקור סיני מסתמך על מסורת ריפוי עתיקת יומין. המחטים הקטנות, המוחדרות בעדינות לנקודות שונות בגוף, מגרות את גלי המוח וגורמות לו להפריש את החומרים הנחוצים לרפא את הגוף כדי למנוע את התקף החרדה הבא.