המלצות טיול - טיול משפחות בארץ

טיול משפחות בארץהעניין כאן הוא שלא תמיד אנו יודעים מה לעשות עם הילדים בכל ימי החופש האלו. אז זה נכון שאנחנו קיבלנו חופש מהעבודה, אבל מה החופש הזה שווה אם את כל האנרגיות שלנו אנחנו צריכים להשקיע בהשגחה על הילד, ואף גרוע מכך – בתכנון תוכניות ובבידור תמידי של הצוציקים הקטנים והאנרגטיים? נראה שלא תמיד נוכל למצוא פיתרון מידי לסוגיה זו, שעשויה לעיתים קרובות להיות מתסכלת יותר מכפי שנוכל לקוות; עם זאת, כדאי לשקול פתרון נפלא לכולם: טיולי משפחות. האם כל המסלולים הזמינים בארץ מתאימים לטיולי משפחות עם ילדים? בוודאי שלא: ישנם מסלולים מאתגרים מדי שאינם מתאימים, אולם לצידם, קיימים מספר מסלולים ידידותיים בהחלט. המשיכו לקרוא כדאי להבין יותר.

פארק נשר

זהו פארק נהדר השוכן בסמוך לעיר נשר – ובסמיכות רבה לחיפה. בפארק ניתן לצעוד במסלול טיול מעגלי קליל ונעים העובר דרך יערות הכרמל. זהו מסלול בן שעה וחצי של הליכה שלווה ונינוחה, הכולל וואדיות נעימים. לאורך המסלול כולו משובצים שולחנות פיקניק עגולים הנגישים גם לנכים ומוגבלי ניידות. בתחילת המסלול ממש אפשר למצוא אטרקציות נפלאות לילדים הקטנים וגם לגדולים יותר, כדוגמת שני גשרים תלויים ומפעימים. גשרים אלו מגשרים מעל ואדיות ומספקים נקודת תצפית מרגשת וייחודית לנוף הפורח והמוריק.

פארק אפק

פארק אפק ממוקם במרכז הארץ ובסמיכות לפארק מקורות הירקון – יתרון יחסי לזכותו של הפארק הנהדר. בפארק אפשר לטייל ולשוטט על שבילים יפהפיים העמוסים עצים וצמחייה. מרכז הפארק כולל מבצר עות'מאני בן המאה ה-16, שאף ניתן לעלות אליו בזעות רמת שימורו הגבוהה. ילדים המראים עניין יוכלו להציץ דרך חרכי העיר לכיוון השוק הרומי שהוקם על-ידי הורדוס. המבצר העתיק משמש כנקודת תצפית מופלאה על הסביבה ועל האגם המלא במים בעונת הגשמים, כמו גם על חורשת האיקליפטוסים המקיפות את המבצר. דרומית לשוק הרומי, אפשר למצוא אנדרטה לזכרי החיילים שנפלו חלל בזמן כיבוש המקום. האנדרטה היא גם נקודת תצפית לעבר מבני הובלת המים הנושנים.

נחל החצבאני (סניר)

בנחל אפשר למצוא מסלול ארוך מעט יותר מהקודמים – אך מושלם לימות הקיץ. זהו מסלול יפה המוצל כמעט לכל אורכו, תודות לצמחיית נחל עשירה, ומשלב בין הליכה רוגעת לצד הנחל לבין רחצה בנחל עצמו. משך המסלול הוא כ-3 שעות הליכה שלווה ונעימה, ברמות קושי משתנות. בעוד שהילדים יצעדו בשמחה על גדול הנחל, הילדים הבוגרים והאתלטיים יותר (עם חיבה עזה לאתגרים), ישמחו בוודאי לצעוד בתוך הנחל עצמו (בקטעים בהם הדבר מתאפשר ובטיחותי).

 

טיול משפחות על שביל ישראל

טיול משפחתי על שביל ישראל הופך להיות פופולארי יותר לאחרונה. הורים לילדים מתבגרים שוחקים את רגליהם על שביל ישראל בקטעים שונים שלו – במשך ימים אחדים עד שבוע שלם, כאשר ניתן גם לערוך טיולי יום קצרים יותר. יש קבוצות משפחתיות שעשו את השביל כולו!

 

כדאי לדעת שטיול רגלי עם לינה בשטח לרוב אינו מתאים לילדים מתחת לגיל 12; גם המתבגרים עשויים להתקשות בהליכה רצופה – לאו דווקא עקב קשיים פיסיים. מתבגרים וילדים זקוקים ומעוניינים בחברת בני גילם; גם צירוף חברות וחברים לחלק מהמסלול דורש התארגנות. בנוסף, על המבוגרים יותר יהיה לשאת משקל כבד יותר על הגב, כיוון שזה יכלול גם חלק מהמטען האישי של הקטנים יותר – זאת מבלי להזכיר את כמות המים שיש לשתות במהלך המסלול, עניין חשוב שהקטנים לרוב פחות מודעים לו, ובשל כך האחריות מוטלת על המבוגרים.

 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

פרסום עסקים חינם

 

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

 

טיפים לעסקים

 

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
קרקע באנר פנימי