טיול מאורגן לסין – מאיפה מתחילים?

אחת המדינות הכי מעניינות, שמושכות אליהם לא מעט תיירים בכלל וישראלים בפרט, היא סין. המדינה שבמשך שנים הסתגרה מאחורי החומות ולא נפתחה למערב, הפכה החל משנות התשעים בערך לאחת המדינות שמושכות הכי הרבה תיירים מכל רחבי העולם, וכמובן גם מישראל.

 

רבים נוסעים ללמוד ולהכיר את המדינה שהפכה להיות למעצמה כלכלית ופוליטית, מעצמה בעלת משמעויות רחבות היקף, לא רק על הכלכלה העולמית אלא אפילו על כל אחד מאיתנו בצורות שונות. רבים רוצים לראות את הנס המיוחד שמתרחש במדינה שיש הסבורים שבעוד כמה שנים תהפוך להיות המעצמה הגדולה בעולם.

אך זה לא רק הכלכלה והנס, זה הרבה מעבר לזה. זה הסיפור ההיסטורי המיוחד, השילוב בין העבר הרחוק להווה, האתרים המיוחדים בעלי המשמעות התרבותית, דברים שנחשפנו אליהם בעבר רק דרך ספרי ההיסטוריה או תוכניות טלוויזיה שונות. כיום אנחנו יכולים לראות אותם במו עינינו, וכל זה כשאנחנו מטיילים במדינה שבמהות שלה, היא שונה מכל מה שאנחנו מכירים, הן בישראל והן במקומות אחרים בהם אנחנו נוהגים לטייל, באירופה ובכל מקום אחר.

השאלה הנשאלת היא, איך נכון לטייל בסין. צריך להבין, מדובר באחת המדינות הגדולות ביותר בעולם מבחינת שטח. גם אם ננסה, לא נצליח להיות בכל מקום. מדובר במדינה שאומנם המחייה שם היא יחסית זולה, אך הטיול עצמו איננו בהכרח זול ואם אנחנו רוצים ליהנות מכל מה שיש לה להציע (או יותר נכון מחלק משמעותי ממה שיש לה להציע לנו), אזי שאנחנו צריכים לבנות מסלול מדויק ולהגיע לזמן סביר.

טיול מאורגן או טיול עצמאי?

מסיבה זו ומסיבות רבות אחרות, הרבה יותר משתלם לנו להצטרף אל טיול מאורגן לסין מאשר לארגן טיול בעצמנו. נכון, שיש לטיול מאורגן מגבלות מסוימות, כמו למשל העובדה שאנחנו תלויים במסלול שהחברה מארגנת עבורנו או שאנחנו צריכים לצאת עם אנשים לא מכירים, אך במקרה של סין, זה עדיף על פני אופציות אחרות, וכן על האופציה של טיול באופן עצמאי.

לפני שנציג כמה נקודות שיסבירו מדוע משתלם יותר לצאת לטיול במסגרת קבוצה, צריך לראות מה כולל טיול מאורגן לסין בדרך כלל. הטיול נמשך בן 10 ל-15 יום, תלוי במסלול. במקרים מסוימים הוא כולל אך ורק את סין, במקרים מסוימים הוא כולל גם את הונג קונג. המסלול כולל את בייג'ין, שנגחאי, שיאן, גווילין, וברוב המקרים גם את מקאו. כמובן שבמהלך הטיול מבקרים בכל האתרים החשובים, בין אם זה מבחינה היסטורית, תרבותית ואחרת, וכן זה כולל ביקור במגוון רחב של קניונים ומקומות חדשים לגמרי.

חשוב להדגיש עוד, אפשר למצוא מסלולים שמותאמים על פי הנוסעים. למשל, טיול מאורגן למשפחות, טיול מאורגן למבוגרים ועוד.

מדוע משתלם להצטרף לקבוצה של טיול מאורגן

מסלול – כפי שאפשר להבין, מסלול של טיול מאורגן כולל את כל המקומות החשובים במדינה. בחלק מהמקרים, המעבר ממקום למקום ייעשה בטיסה בשביל לחסוך זמן. הרבה פעמים, במסגרת טיול עצמאי, אנחנו נוותר על חלק מהמקומות בגלל חוסר היכולת להגיע אליהם.

שפה – מרבית האנשים בסין אינם מדברים אנגלית או שפה אחרת שנפוצה במערב. זה יכול להקשות מאוד על מטיילים בכלל ובפרט על מטיילים ישראלים. כשנוסעים בטיול מאורגן, זה פחות מורגש, גם בגלל היכולת של המדריך לעזור וגם בגלל שהקשר עם המקומיים הוא פחות מורגש.

תרבות – עוד היבט שיכול מאוד להשפיע על איכות הטיול, זה כל העניין התרבותי. ישנם כללים התנהגות מסוימים בסין. התייר המערבי לא תמיד מודע להם. במסגרת טיול עצמאי, חוסר הידיעה יכולה להוביל אל מקומות לא נעימים. לעומת זאת, במסגרת טיול מאורגן, זה פחות בא לידי ביטוי.

מפגשים ואירועים – טיול מאורגן קלאסי, כולל הרבה מאוד אירועי תרבות ואירועים אחרים. המטרה שלהם, היא לאפשר למטיילים להיחשף לדברים שונים ומיוחדים במדינה. החברה דואגת לארגן אותם ולסדר כרטיסי כניסה לחברי הקבוצה. אלה דברים שהתייר הבודד, זה שנוסע באופן עצמאי, לא תמיד שומע עליהם, לא תמיד מכיר אותם.

 

הדרכה – חלק מהותי, כפי שאנחנו יודעים, בטיול מאורגן זה כל הנושא של הדרכה. במקום כמו סין יש לו משמעות, מאחר ואם המדריך טוב ומקצועי, אנחנו יכולים ללמוד הרבה מאוד על סין, דברים שלא נכיר ולא ניחשף אליהם בצורה אחרת.