המלצות טיול לקפריסין

המלצות טיול לקפריסיןקפריסין הינה האי השלישי בשטחו מבין האיים הים תיכוניים. מדובר למעשה באחות הקטנה של יוון, שכן מדברים בה בשפה היוונית, וגם המנטאליות, התרבות, האוכל והזיקה הכללית בקפריסין – הם יווניים (מלבד, כמובן, חלקו הצפוני של האי, שנכבש על-ידי טורקיה, ומהווה כיום סלע של מחלוקת בין יוון וטורקיה).

 

למבקרים בה מציעה קפריסין אפשרויות שונות ומעניינות לחופשה; אפשרות לבלות בה חופשה כיפית וקיצית באחד ממועדוני האזור שפזורים בה, לבלות שעות רבות תחת השמש הקופחת בחוף הים ואף לטייל בפנים האי ולספוג מהנופים היפים ומהאווירה הים-תיכונית של המקום. גם הערים של קפריסין חביבות לביקור – ניקוסיה הבירה, החצויה גם היא בין חלקו היווני לחלקו הטורקי של האי; לרנקה – בו חונות אוניות תיירים, ו;לימסול – העיר השנייה בגודלה בקפריסין.

 

הרי הטרודוס

מדובר ברצועת הרים המכסים קרוב למחצית משטח קפריסין. ישנו היצע מרשים של טיולים בהרי הטרודוס – המאפשר הנאה מרבית הן מחופשות סקי וחופשות חורף מפנקות, כמו גם מתיירות קיץ אטרקטיבית וצבעונית למדי בכפרים שבאזור. הרי הטרודוס טובלים בצמחיה ירוקה מרהיבת עיניים, לרבות עצי ארז רבים, מטעי זיתים, עצי אלון מרשימים, עצי אורן, מטעי גפנים, שקדים ועוד רבים אחרים. מאות כפרים אותנטיים קטנים פזורים בשטחי ההרים, כאשר הכפר הבולט והמרכזי ביותר מביניהם הינו אומודוס.

 

אומדוס זהו כפר אותנטי שמצליח לשמור את עברו באופן מופתי למדי ומסיבה זו הוא ממשיך להיות פופולארי במשך שנים רבות זה מכבר על-ידי קבוצות תיירים רבות הפוקדות אזור זה של המרחב הקפריסאי הפתוח והחופשי. יש בו סמטאות כפריות צרות, בתי קופה אותנטיים, בתי יין ואווירה שאינה פחות מפוסטרלית ביותר – כל מה שמעניק אווירה קסומה וייחודית שגם תחשוף בפניכם פנינה שווה במיוחד של קפריסין.

 

 

פלאטרס

זהו כבר אותנטי בהרי הטרודוס. בכפרי זה אפשרי ליהנות ממבחר פעילויות, כולל ישיבה באחד מבתי האוכל, או המסעדות המקומיות המשובצות ברחבי הכפר. בחודשים החורפיים אפשר להתחמם לצדו של אח מפנק וליהנות מנוף מרגש. בחודשים החמים, לעומת זאת, אפשר לפצוח בטיולי רגלי אחד או יותר באזור כפרי זה ולהיחשף לפריחת דובדבנים מרהיבה. יתרה מכך, אפשר להשכיר סוסים או אופניים ואולי גם לצאת לטיולי הרים במורדות הרים אלו.

 

 

לימסול

עיר מרכזית למרגלות הרי הטרודוס האהובים. העיר עצמה מאופיינת בשטחים עמוסי גפנים ונחשבת לעיר היין של קפריסין. מלבד חופי הרחצה שלה, לימסול מאפשרת לכם הנאה מרובה מאתרים היסטוריים כגון קוריון ואתמוס – ערים עתיקות שהיו בעבר במקום זה והיוו את הבסיס לעיר לימסול המודרנית.

 

 

קולוסי

 

עיירה קטנה מחוץ לשטח לימסול המוקפת פרדסים וכרמים שאת פירותיהם אפשר לרכוש בכל אחד מהשווקים האותנטיים המשובצים במרכז העיירה.

 

 

לפרקה

 

עיירה קסומה וציורית המרוחקת 25 דקות נסיעה בלבד מהעיר לימסול. העיירה משלבת שני כפרים עתיקים עם ייצור מקומי של תחרות ורקמה. סיירו רגלית בעיירה כדי לגלות טברנות מקומיות אותנטיות.

 

 

אגרוס

 

כפר מקומי בצדם המזרחי של רכס הטרודוס. סיור בכפר זה יאפשר לכם להציץ לחיים מלאי השקט שבכפר. בנוסף, מבקרים אוהבים ליהנות מתוצרים מקומיים, כלי חרס, יינות משובחים ומזכרות צבעוניות שונות שיזכירו לכם לנצח את ביקורכם במקום מופלא זה בארץ קפריסין.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים