טיולים מומלצים בטבע

טיולים מומלצים בטבעטיולים במרכז הארץ אהובים על ידי ישראלים רבים. במהלך טיולים אלו מתגלים בפנינו פניני טבע הנמצאים כה קרוב אלינו; אנו נחשפים כך לנופים נהדרים במרחק לא רב מהבית. אילו פינות חמד טבעיות ניתן למצוא בסמוך למקום מגורינו, מרכז? שם נגלה צמחיה אופיינית ועוד. המשיכו לקרוא כדי ללמוד על מקומות שאתם פשוט חייבים לבקר – בעיקר בימים אלו שאחרי התבודדות ארוכה ומעיקה. זה הזמן לצאת לחיק הטבע ולנשום אוויר צח החיוני כל כך לבריאותנו.

נחל כופר

נחל כופר הוא מן הנחלים הקטנים והפחות ידועים על ידי תושבי הארץ. הנחל מתחיל בשוליו של כביש גהה על קו התפר שבין רמת גן ובני ברק, ומגיע לנחל איילון שבתחום פארק אריאל שרון. שמו הערבי של הנחל הוא ואדי אל כפר, המגיע מהצמח "כופר" המוזכר במקרא. נחל כופר הוא נחל אכזב המראה פעילות במקטעים קצרים לאחר אירועי גשם חזקים.

חורשת הסרג'נטים – יער נתניה

בנתניה תוכלו למצוא כמה אתרי טבע חביבים, מלבד אתרי מערב העיר (בריכה דורה ושמורת האירוסים), תוכלו למצאו במזרחה אתר טבע ייחודי ופחות מוכר – יער נתניה. מדובר בחורשת איקליפטוס רחבת ידיים שהוקמה בימי המנדט הבריטי.

חוף הים של נתניה

בנתניה תוכלו למצוא רצועת חוף עירונית מהארוכות בישראל. צעדו מעל צוקי הים והיחשפו לתופעות טבע מרתקות המתקיימות במרחב העירוני עד לימינו אנו.

פארק הירקון של רמת גן

גדתו הדרומית הפחות מתוירת של פארק הירקון היא מקום שבהחלט כדי לבקר ולהכיר לעומק. המקום מציע שילוב מעניין בין חורשות מוצלות, צמחייה מרשימה לצד הנחלים ואתרי מורשת שונים.

תל השומר – הגבעות המרגשות

על אף האכלוס הצפוף של גוש דן, תשמחו לגלות שיש בה פינת טבע שלא רבים מודעים לקיומה. חשיפתה של פנינה טבעית זו התאפשרה עקב הזזת הגדרות של מחנה תל השומר, מה שטחים פתוחים בשטח של עשרות דונם של שטח – שבעבר שימש את הצבא.

 

הר הארנבות והר הבנים (גבעות הכורכר של מרכז רמת גן)

 

בליבה של רמת גן הצפופה עוד נותרו גבעות אחדות עם שרידי צמחייה של כורכר ששובצו בטבעיות בגנים ציבוריים שהוקמו במשך השנים. מהגבעות תוכלו לתצפת לסביבה הקרובה ולהיעזר בשבילי המדרגות כדי לדלג מפינת טבע אחת לאחרת.

 

 

טבע עירוני בהרצליה: פארק הרצליה ובריה "הבאסה"

 

ליבה של הרצליה, עד כמה שתתקשו להאמין, מכיל פנינת פנאי נהדרת המשלבת פארק מטופח עם מדשאות, בריכת נוי ומתקנים, יחד עם פארק טבע פסטורלי שמרכזו הוא בריכת החורף "באסה" ("ביצה" בערבית).

 

 

חוף תל ברוך

 

מי אמר שצריכים לנסוע רחוק כדי ליהנות מתופעות טבע אמיתיות ומרתקות. על חוף הים שמצפון לתל אביב תוכלו לחזות בצמחי כורכר, עופות, חרקים ומדי פעם גם עקבות של צבי ים מבוישים. צאו לתור את הדיונות בהמוניכם ומי ייתן שתזכו להחליף את הקבלנים ואת רכבי השטח המשחיתים חלקות טבע רבות בארץ, כולל את אחת הפנינות החשובות שעוד נותרו באזור זה.

 

 

נוף בארי – הדרך המופלאה

 

כלניות אדומות מכסות בהמוניהן את אזור מכתש בתרונות בחודשי שיא החורף. לקראת סוף העונה הקרה, בחודש מרץ, פורחים להם סחלבים ממינים מגוונים, פרחי שמון ומגוון פרחים בצבעים מעוררי השתאות.  כלי רכב יכולים לנוע בנוחות על דרכי עפר כבושות וכביש בטון ישן.