הילד יודע לשחות? חשיבות תרגול שחיה

אנו חיים בעידן טכנולוגי בו ילדים נחשפים לשעות מסך רבות יותר, לעומת שעות פעילות גופנית ופעילות חוץ שאינה כוללת מסכים. תוכלו למצוא ילדים רבים מבלים שעות לא מעטות מול מכשיר אלקטרוני כלשהו עם מסך. בעיקר בשל כך החשיבות הרבה שבעידוד הילד לבצע פעילות גופנית באופן קבוע ומספק. תרגול שחיה הוא אחת הפרקטיקות החשובות ביותר עבור הילד, נוסף, על הכיף והיעילות הגופנית שתרגול זה מעניק.

 

מספר גדול של מחקרים מצביע על שחייה כפעילות גופנית מעולה להתפתחות הילד, לרבות יתרונות נפשיים ורפואיים. מיותר לציין ששחייה היא פעילות מעולה עבור אדם בכל גיל, שכן היא מאפשרת פעילות אירובית וגופנית כוללת, ללא הפעלת לחץ על עצמות ומפרקים. על כן, ילדים יכולים ליהנות משחייה ובה בעת לבצע את הפעילות הגופנית הנחוצה להם.

יתרונות נפשיים ובריאותיים

על פי המרכז האמריקאי לחקר מחלות, שחייה משפרת מצב רוח משמעותית וגם מפחיתה לחצים וחרדות. נוסף על כך, הפעילות מחזקת קשרים בין ילדים להוריהם ומסבה הנאה עבור שניהם. הורים לילדים הסובלים מבעיות התפתחות מוצאים כי שחייה באופן עקבי מסייעת להם בחיזוק הקשר ומשפרת את התקשורת שביניהם.

כיוון שמדובר בפעילות גופנית מקיפה למדי, שחייה היא פעילות מעולה לילדים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות, כולל כל מה שבין אסתמה לבעיות פרקים.

פעילות גופנית במגוון

שחייה זו פעילות נפלאה עבור כל ילד – גם עבור ילדים בריאים שאינם סובלים מבעיות בריאות בולטות כלשהן. היא מאפשרת טווח נרחב של פעילות גופנית – החל מפעילות פיסית קלה ועד אימון אירובי מלא. שחייה מאפשרת מתיחה וחיזוק השרירים, כמו גם העצמת הלב והריאות.

 

לכל ילד מתאימה שחייה. ילדים תחרותיים מוצאים בשחייה פעילות המתאימה להם, שכן היא יכולה להיות פעילות קבוצתית במהלכה מתחרים הילדים האחד בשני. ובמקרה האחר, בו ילדיכם אינו בעל אופי תחרותי, הרי ששחייה יכולה להתאים לו עד מאוד. גם ילד בן כמה חודשים יכול להתחיל ללמוד לשחות. לא חסרים מחקרים המצביעים על כך ששחייה משפרת יכולות מוטוריות וקוגניטיביות אצל הילד ומעודדת אותו להיות ער, מרוכז ותקשורתי יותר.

 

זה לא משנה באיזה אזור בארץ אתם חיים, שכן תמיד תוכלו למצוא מסגרת בה ניתן לקבל שיעורי שחייה בכל גיל, כולל שיעורי שחייה המותאמים לילדים – בסמוך למקום מגוריכם. אל תוותרו – עשו מעשה ורשמו את ילדיכם עוד היום (או מקסימום מחר) לשיעורי שחייה, שכן החשיבות שביכולת לשחות גבוהה מאין כמוה. הקפידו שהילד אכן יגיע לשיעורים וידווח לכם על התקדמותו. עם זאת, חשוב שלא להכריח את הילד לעשות מה שהוא אינו מרגיש שהוא יכול או מוכן לעשות, על מנת להפחית את הסיכויים לפגיעה נפשית.

שחייה לשיפור הביטחון העצמי

שיעורי שחייה לילדים יכולים לכלול היבטים די מהנים, כגון משחקי מים. במהלך השיעור ניתן לראות שילדים מתקשרים זה עם זה ועם המורה ומתחילים ללמוד כיצד לתפקד בקבוצות. הוסיפו לכך את הכיף שבלמידת מיומנות חדשה – ותקבלו תוצאה מופלאה המגולמת בהערכה עצמית מוגברת של הילד.

בניית שרירים

שחייה עוזרת בקידום בניית השרירים בגופו של הילד – מה שחשוב לטובת שליטה על דפוסי תנועה של ילדים קטנים. ילד הלומד שחייה לומד גם לפתח שרירים הדרושים ליציבה, עבודה על שרירי ליבה בתיאום עם יתר הגוף ותנועת גפיים נכונה.

 

מומחים יודעים לומר כי שיעורי שחייה, מלבד זאת שהם משפרים את הכוח השרירי של הילד, גם מעניקים יתרונות פיסיים פנימיים באמצעות הנעת המפרקים.

 

הקיץ מגיע לסיומו והתחיל טירוף הסוף עונה בחנות MyWay רמת ישי
כל הביגוד שבחנות, מכל המותגים בהנחה של פעם בשנה מהפריט הראשון
30% הנחה על הפריט הראשון
40% הנחה על הפריט השני
50% הנחה על הפריט השלישי
** עד גמר המלאי - מהרו!!!
*ללא כפל מבצעים
מחכים לכם ב My Way רמת ישי
רחוב הדקל 2 
לפרטים נוספים חייגו 04-904-0940‏
פתוחים כל יום החל מהשעה 9:00
יום שבת החל מהשעה 12:00

 

סייל סוף עונה