המומחים של אמצ שמש מסבירים: מהי החשיבות של עבודות עפר לבניית תשתיות?

הקמת התשתיות השונות הנדרשות לצורך התנהלות תקינה של החיים במדינה - כבישים, גשרים, מבני ציבור, מבני מגורים וכו' - מחייבת תמיד קודם כל עבודות עפר. באופן טבעי זהו שלב קריטי בדרך להשלמת הפרויקט בהצלחה, ולכן חשוב להפקיד אותו בידיים מנוסות ומיומנות מאוד. על-מנת להבין מהם הדגשים העיקריים של עבודות העפר, כדאי להקשיב למומחים של אמצ שמש, אחת החברות המובילות בישראל בתחום זה.

מניעת פגיעה בתשתיות קיימות

דגש קריטי אחד במסגרת עבודות העפר הוא מיפוי מדויק של השטח, כך שתימנע לחלוטין פגיעה בתשתיות קיימות - קווי ביוב, צינורות מים וגם מבני מגורים שנמצאים בקרבת אתר העבודות. ככל שמדובר על פרויקט גדול יותר - למשל מגדל שמחייב יסודות עמוקים במיוחד, או כביש רחב ידיים - כך גדלה חשיבות המיפוי המלא והמקצועי של האזור.

בנוסף מסייע שלב זה, שכולל בין השאר גם אנליזה מפורטת של הקרקע, לתכנון מיטבי של בניית התשתיות.

יציבות ובטיחות

מהות עבודות העפר היא להכין את השטח באופן אופטימלי לעבודות התשתית עצמן - הנחת הגשר, סלילת הכביש, הקמת המבנה וכדומה. מאחר שכל תשתית שכזו צפויה לעמוד בעומסים משמעותיים, מן הסתם במשך שנים רבות מאוד, יש לעבודות העפר עוד תפקיד חיוני - להבטיח בסיס איתן ויחד איתו מקסימום בטיחות ושקט נפשי בהמשך העבודות.

מקסימום יעילות - כדי שניתן יהיה להשלים את הפרויקט במינימום זמן

עבודות עפר מקצועיות מהוות בסיס חיוני לעבודות התשתית לא "רק" בהיבט הבטיחותי וההנדסי, אלא גם מבחינה כלכלית. ככל ששלב זה מתנהל במקצועיות רבה יותר, כך יהיה קל יותר לבצע את המשך העבודות הנדרשות לצורך הקמת התשתית והפרויקט כולו יושלם במינימום זמן ועלויות.

על-מנת להשלים את עבודות העפר כך שהשלבים הבאים יוכלו להתממש בבטיחות מוחלטת ובמינימום משאבים, נדרשים גם תכנון מקצועי במיוחד, גם כלים מתאימים ומתקדמים (ובהם דחפורים, מחפרים, מפלסות ועוד) וגם ניסיון מעשי רחב היקף.

החשיבות של הניסיון של אמצ שמש

תכנון נכון של עבודות עפר נשען במידה רבה על ניסיון והיכרות עם תוואי שטח שונים. עוד יותר מכך מושפע מהניסיון היישום של התוכנית בפועל. המומחים של אמצ שמש כבר השלימו בהצלחה שלל פרויקטים מכל הסוגים ובכל רחבי הארץ, ובנוסף מצוידת החברה בציוד מכני הנדסי איכותי ומתוחזק היטב. בהתאם ניתן להפקיד בידיהם עבודות עפר לבניית תשתיות בביטחון מלא שיתקבלו התוצאות הטובות ביותר.