הנאה המעצב בעיניך – כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים מעצב פנים

כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים מעצב פניםכשאנחנו חושבים על בית חדש ונקי, אנחנו לרוב מפנטזים גם על חלל מעוצב ומלא שיק, ובוודאי לא על חלל ללא עיצובים מיוחדים, ללא ריהוט ושקירותיו לבנים. מעוניינים להפיח חיים בחלל הריק בביתכם החדש? בדיוק לשם כך קיימים שירותי עיצוב הפנים בעזרתם תוכלו להפוך את ביתכם למיוחד, צבעוני ואישי

 

אבנר אשכנזי

 

אם אתם עומדים לעצב את ביתכם, המשרד או הדירה החדשה שלכם, יש כמה דברים חשובים שעליכם לקחת בחשבון בבואכם לבחור מעצב/ת פנים. בעוד שבעבר תחום עיצוב הפנים יוחס בעיקר לבעלי יכולת כלכלית גבוהה, הרי שהיום מדובר בשירות הרבה יותר נפוץ שמאפשר לרבים מאיתנו ליהנות מבתים מעוצבים בסגנון אישי. אבל איך בוחרים אחד? לכל מעצב יש סגנון ייחודי המתגבש בשלב ההכשרה המקצועית של לימודי עיצוב פנים, ויש לא מעט דברים שחשוב לדעת כדי להבטיח שסגנונכם יתאים לסגנון האישי והאסתטיקה של המעצב. לפניכם כל מה שמומלץ ללמוד טרם הבחירה הגורלית.

 

הגדירו את הסגנון שלכם

טרם פגישתכם עם מעצבי הפנים השונים, עליכם להגדיר תחילה את סגנונכם האישי והייחודי. תוכלו לבחון זאת על־ידי חיפוש ברחבי הרשת וסקירת סגנונות עיצוב שונים הקיימים בבתים שכנים, שכן הבנה של סגנונכם חשובה לתהליך כולו ובפרט להעסקת איש המקצוע המתאים ביותר.

 

מאחר ולמעצבים רבים סגנון משלהם אותו הם מלטשים במהלך לימודיהם לתואר הראשון בעיצוב פנים, חשוב לבחור במי שבאמת ידעו להתאים את סגנונם להעדפותיכם האישיות. על כן, הקדשת זמן בשלב זה סביר שתחסוך לכם חרטות מיותרות ואי התאמה לציפיות.

 

הגדירו את התקציב שלכם

בעבר נהנו ממלאכת עיצוב הפנים רק עבור מי שהיה ביכולתם לשלם על כך. כיום, לא תצטרכו לשבור קופת חיסכון כדי לעצב את ביתכם. אם זו הפעם הראשונה שלכם, חשוב שתגדירו כבר מראש את מסגרת התקציב שלכם. בנוסף, ידיעת אופן גביית התשלום של המעצב – בין אם בתום העבודה ובין אם לפי שעה – עשויה להוות פקטור משמעותי בבחירת מעצב מתוך מעצבים שונים. כך תוודאו שגם במהלך תקופת העיצוב רמת חייכם תישאר גבוהה ושכיסכם אינו מתרושש.  

 

אספו המלצות

בשנים האחרונות הפכו לימודי עיצוב הפנים לפופולריים מאוד, הוכחה לכך היא העלייה במספרם בשוק העבודה, כמו גם צמיחה בביקוש לשירותיהם. כדי להבטיח שבחירתכם היא הטובה ביותר, עליכם לאסוף המלצות רבות ומגוונות ככל האפשר מקרובי משפחה, חברים, מהשכנים ואף ממעצבי פנים המציגים באתריהם המלצות של לקוחות מרוצים. מומלץ להכין גם מאגר שאלות אותם תרצו לשאול את מעצבי הפנים שתראיינו. חשוב שתבדקו שנות ניסיון, תיק העבודות וסגנון, ניסיון, זמינות ותואר – היכן למד ומהי השכלתו.

 

היפגשו עם מעצבי פנים ובדקו כימיה

הגיע הרגע המיוחל – הפגישה עם מעצבי הפנים השונים, שתאפשר לכם להתרשם מהם פרונטלית. בשלב זה מומלץ לשים דגש על הכימיה ביניכם לבין המעצב מאחר ותהליך העיצוב ארוך ועשוי להימשך בין מספר חודשים לשנתיים. זוהי מערכת יחסים לכל דבר ועניין, בה אתם מדברים ומשתפים את מעצב הפנים במחשבות ובהתלבטויות העולות בראשכם, מה אהבתם ומה פחות. זכרו – תקשורת פתוחה היא מפתח להצלחת תהליך העיצוב כולו.

 

לסיכום, בידכם הכלים בעזרתם תוכלו לבחור את מעצב הפנים שיתאים לדרישותיכם השונות. חשוב שמעצב הפנים יממש את הרצונות, השאיפות והחזון שלכם לעיצוב הבית, הדירה או המשרד ובמקביל יזהה מה נכון עבורכם באמצעות ארגז הכלים המקצועי שברשותו.

 

תמונה מאת Shutterstock