חקירות כלכליות

חקירות כלכליותחוקרים פרטיים המנהלים חקירות כלכליות מורכבות ומורחבות,  מסתייעים במגוון רחב של מתודות ופרקטיות

בעבודתם.  זו אף זו, חוקרים פרטיים מקצועיים, משתמשים אך ורק  בשיטות חוקיות בלבד, כאשר כל ממצאיהם תקפים להגשה לגופים כגון: ביתי משפט, הוצאה לפועל, גופי רשויות המיסים, משטרת ישראל ועוד.

 

איסוף והצלבה של אינפורמציה

השלב הראשון בחקירה כלכלית המנוהלת בידי משרד חקירות, הינו איסוף מידע ראשוני.  בעל משרד החקירות יראיין את מזמין החקירה ויבקשו במידת הצורך,  להמציא מסמכים רלוונטיים לצורך ביצוע החקירה כדוגמת: צילומי מסמכים של הנדרש, מסמכי תביעה, פסק דין,  תלושי שכר, מקום עבודה אחרון, מקום מגורים, שמות חברים וקרובי משפחה וכדומה. בהמשך,  בעל משרד החקירות יצליב מידע זה עם מאגרי מידע אחרים הזמינים לו במטרה לוודא אמיתות של המידע ומציאת קצה חוט אודות מקום מושבו של החייב ועוד.

 

למותר לציין, כי במקרים אחרים, כאשר אין למזמין החקירה מידע אודות הנדרש,  למעט שם ומשפחה וכן מספר תעודת זהות, או אז,  משרד החקירות יפעל באמצעות  קשריו ויכולותיו להמציא את כל החומר הדרוש למזמין החקירה הכלכלית.

 

מעקבים

שיטה נפוצה למדי, המשמשת חוקרים פרטיים רבים  היא מעקבים.  הם מבוצעים באמצעות מעקב אלקטרוני ומעקב פיזי. מעקב פיזי יכול להיעשות: ברכב, אופנוע,  בהליכה, בתחבורה ציבורית או באמצעות רחפניים ועוד.   בדרך כלל, יותר מחוקר אחד לוקח חלק במעקב. חקירה כלכלית יכולה להתבצע גם באמצעות  מעקב לאיתור מקורות פרנסה של  הנדרש, במטרה להוכיח התחמקות מתשלום חובות  וכדומה. מעקב אלקטרוני מתבצע על-ידי הקלטת הנחקר וצילומו, מעקב אינטרנטי ועוד.

 

חקירה כלכלית סמויה

בחקירה כלכלית סמויה   נדרש מהחוקר פרטי יצירתיות ומקוריות. מהי חקירה סמויה? חקירה בה  החוקר פועל לאיתורי מיידעים באמצעות חקירות בכיסוי או באמצעות מדובבים ועוד.

 

חקירות כלכליות מחוץ לישראל

כאשר על משרד החקירות מוטל להמשיך את החקירה מחוץ לגבולות הארץ, או אז,  שלוש אפשרויות ניצבות  בפניו:  שליחת חוקרים לחו"ל (אפקטיבי רק כאשר ישנם אנשי קשר במקום), שימוש במיקור חוץ לחברת חקירות מקומית או שילוב בין השניים. רוצה לומר תלוי באופי החקירה והדרישות, משרד החקירות יחליט  כיצד להמשיך את התהליך.  משרד חקירות עם ניסיון יודע כיצד  לבחור את  מבצעי החקירה הכלכלית ועובד רק עם גורמים חוקיים במהלך החקירה.

 

כאשר אנו מבקשים להקדים  תרופה למכה  ולחקור את מצבם הכלכלי של אלו שמעניינים אותנו, או אז,  רצוי לפנות למשרד חקירות אמין, עם עבר מוכח. חקירה כלכלית מאפשרת לנו  לבדוק את הרקע הכספי של אדם שאנו הולכים  לעשות עמו עסקים, אדם עמו אנו מתכוונים להקים עסק משותף ועוד. מעבר לכך, ניתן לבחון יחסים המוטמעים במתן הלוואה, חברה לרכישה, השקעות ועוד – הדורשים חקירה על-ידי אנשי מקצוע עם התמחות בחקירות מסוגים שונים.

 

בחקירת רקע עסקי תוכלו לקבל מידע חיוני אודות הרקע הכלכלי של הארגון או החברה, היסטוריה משפטית, מצב פיננסי, נכסים, הון עצמי ועוד.   שכן הן מחויבות המציאות טרם הקמת שותפות עסקית או מיזוג. משרד חקירות מנוסה יוכל לגלות את הפרטים החשובים ולספק את המסמכים הקריטיים ללקוח, עבורו מתבצעת החקירה.

 

בנוגע לטרום נישואין, יש לאסוף מידע אודות מצבו הכלכלי של בן הזוג; האם הוא שקוע בחובות או מסתיר הון משמעותי שאינו מדווח? אלו הן רק דוגמאות. נתונים מסוג זה יש לאסוף בזהירות מרבית! משרד חקירות מנוסה יוכל להגן עלינו בעזרת ידיעת החוק ובכל  הקשור בהגנת הפרטיות.

 

סיקורית חקירות

איציק - חוקר פרטי

053-6202089