חליפות חתן – להשתמש בחליפה אחרי שהחתונה חולפת

באחד משיריו של שלמה ארצי הוא מספר על חתונה ומציין שהוא תקוע בחליפת חיינו, הכוונה כמובן לחליפת חתן אותה הוא לבש באירוע. זאת לא הפעם הראשונה והיחידה שהוא מדבר על אותה חליפה, הביטוי הזה חוזר על עצמו במגוון משיריו. שכן בדיוק כמו שיש לשמלת הכלה משמעות רבה עבור נשים, כך יש משמעות רבה לחליפות חתן בקרב גברים.

 

אומנם במהלך השנים למדנו שיש לשמלות כלה הרבה יותר משמעות מאשר לחליפות חתן, מסיבות שונות, בעיקר סיבות ספרותיות, תרבותיות והיסטוריות. אך היום זה כבר לא ממש מדויק כי גם גברים משקיעים לא מעט זמן וכסף ברכישת חליפת חתן שיכולה להתאים להם ולשרת אותם.

 

חליפות חתן

 

מדובר כמובן על חליפות חתן מסוגים שונים, על פי רצונם, בין אם זו חליפת שלושה חלקים או ארבעה חלקים, חליפה קייצית או חורפית וכל חליפה מסוג אחר. בדומה לשמלות כלה יש לומר, גם בכל הקשור לנושא של חליפות חתן, אין היום קונספט אחד שנחשב אופנתי או מתאים, היום אפשר למצוא מגוון רחב של חליפות אשר נבחרות על פי סגנון, מידות, קונספט של האירוע, עונה בשנה בה החתונה נערכת ומסיבות אחרות.

 

אחת הסיבות לבחירת חליפת חתן מסוג מסוים ולא מסוג אחר היא, היכולת לעשות בה שימוש חוזר, כלומר, היכולת לבחור בחליפה שתשרת את החתן גם אחרי החתונה, בין אם זה לעבודה, לפגישות עסקיות או לכל דבר אחר.

 

להבדיל משמלות כלה, ברוב המקרים לפחות, הרי שניתן לעשות שימוש חוזר בחליפות חתן, גם אם הן מהודרות ומיוחדות, בגלל אופיין וטבען. לא חובה לאחסן את החליפה בארון לנצח. אפשר לעשות בה שימוש גם באירועים אחרים.

 

כיצד בוחרים חליפת חתן לשימוש חוזר

 

אם אנחנו רוצים לבחור חליפת חתן אשר נוכל לעשות בה שימוש חוזר, הרי שעלינו להקפיד על מספר דברים. ראשית, אנחנו צריכים לוודא שמדובר בחליפה שיכולה להתאים גם לאירועים אחרים, פחות חגיגיים. בין אם זו פגישה, עבודה או כל דבר אחר. לשם כך אנחנו צריכים לוודא שלא מדובר בחליפה מהודרת מדי, לא מדובר בחליפה ססגונית, אלא בחליפה נאה ויפה, אך כזו שיכולה להתאים גם לאירועים סטנדרטיים יותר.

 

שנית, אנחנו צריכים לוודא שניתן לנקות את החליפה בצורה נוחה. זה לא נראה חיוני, אך אם אנחנו מתכוונים לעשות בה שימוש יותר תדיר, הרי שאנחנו נידרש, מן הסתם, גם לכבס אותה לעיתים תכופות יותר, מה שאומר בעצם שאנחנו לא נוכל לקחת אותה כל הזמן למכבסה. אלא אם כן אנחנו נהיה מוכנים להשקיע בכך לא מעט כסף בהמשך.

 

שלישית, אם אנחנו רוצים לרכוש חליפת חתן שנוכל לעשות בה שימוש חוזר, הרי שעלינו לוודא שהמידות שלה יתאימו לנו לאורך זמן ולא רק לתקופת החתונה.