חיפוי מבנים

בשעה שבה אנו מורגלים בקירות שעליהם יש לכל היותר צבעים הבנויים מחומרי צביעה שונים, מתחיל לו עידן חדש שבו יותר ויותר רואים כיצד סוגים שונים של חיפויים נצמדים להם לכל קיר פנימי ואף לזה החיצוני. בין המאבק התמידי הזה שבין השגת קיר שלא מחלחלת אליו רטיבות לבין חיפוי שאיתו מקבלים מראה הרבה יותר דקורטיבי ומוצלח נמצאים להם חיפויי קיר שהולכים ונעשים יותר ויותר נדרשים. רואים אותם בכל מבני התעשייה הכי חדשניים, ואולי נראה אותם אף נכנסים אל יותר בתים פרטיים. ברוכים הבאים אל עידן שבו חיפוי מבנים הוא הדבר הכי עדכני.

 

חיפוי מבנים

 

חיפוי קירות עבור חלל פנימי

חלל פנימי הוא כזה שיכול להיות חלל של בית, חלל של משרד או אפילו חלל של מרכז מסחרי. איך כמה קירות שמרכיבות חלל הופכים להיות כאלה שמהם משיגים הרבה יותר מאשר החלוקה הזו והתחימה של אזורים פנימיים? ובכן, קירות יכולים להיות כאלה שעליהם יש רק שכבת צבע דקורטיבי, או להיות כאלה שעליהם מתקינים חיפוי קירות פנים עם שלל של חומרים אשר מביאים בכל פעם מחדש רמה מסוימת של פתרונות שיכולים להיות יעילים במיוחד עבור כאלה מתחמים. יש כאלה שעבורם די לקבל את היתרון הדקורטיבי שמציע אותו חיפוי נבחר, ויש אחרים ששמים את המיקוד על היתרון האקוסטי שאותו הם מחפשים.

 

חיפוי מבנים

 

חיפוי קירות עם פאנלים אקוסטיים

בשביל מה צריכים שקירות פנים יהיו כאלה שעליהם תהיה הלבשה נוספת של חיפוי? אחת מהסיבות הבולטות בתחום הזה של חיפויים היא הרצון להשיג מקום שבו יש שליטה ברמה של הרעש והשגה של חלל שבו יש רמה טובה מבחינה אקוסטית. ההקמה של הקירות הקיימים היא אינה מספקת למטרה של אולפני הקלטות וברים, ולכן, ישנה התקנה נוספת של חיפוי קירות פנים עם קירות אקוסטיים שיוצרים את הבידוד החשוב הזה מפני רעש שלא יוצא החוצה אל עבר השכנים ולא חודר פנימה אל האזור שבו מקליטים. כולם יוצאים מרוצים, והכל עם חשיבה על אקוסטיקה יותר מעמיקה לגבי פעולה פשוטה של חיפוי קירות פנימיים.

 

אקוסטיקה

 

חיפוי קירות עבור חלל חיצוני

 

חלל חיצוני של מבנה הוא כזה שאולי לא משקיעים בו מחשבה נוספת, וחבל שכך מכיוון שעם חיפוי קירות חוץ אשר נעשה בצורה הנכונה יכולים להשיג כל כך הרבה יתרונות על ידי אותה הפעולה האחת. בעוד שבקירות פנימיים שמים את הדגש על חיפוי מבנים בדוגמאות משרבייה פופולאריות, בחלק שעוטף את הבניין עצמו ניתן לבצע חיפוי שהוא יעיל מפני רטיבות וגם משיג מראה בולט וייחודי למרחקים. אחד מן החומרים היותר בולטים בתחום הזה של חיפויי חוץ הוא האלומיניום, שמביא את כל השינוי שאותו מבקשים להשיג.

 

חיפוי קירות עבור חלל חיצוני

 

כל הטוב שבחיפוי קיר מאלומיניום

 

מה כבר כל כך נהדר ביצירה של חיפוי העשוי אלומיניום עבור קירות החוץ של מבנה? קודם כל החיפוי הזה נפוץ יותר עבור שימוש למבנים מסחריים ותעשייתיים. על ידי התקנת החיפוי הזה לא צריכים לדאוג לתחזוקה גבוהה ופזרנית, מכיוון שחיפוי קירות חיצוני מאלומיניום הוא כזה שמקנה את כל העמידות לאורכן של שנים. מלבד זאת, באותה ההזדמנות ניתן ליצור מראה שהוא גם ממתג וגם דקורטיבי, עם בחירת צבע ששייך אל המותג של המבנה שאותו מחפים. כאן בולט לו בעיקר חיפוי הנקרא אלוקובונד וגם חיפוי אלומיניום אלופלקס (שמוכר בחו"ל בשם ACP) שמציע את החוזק הפנטסטי של האלומיניום לצד משקל קליל שמאפשר חיפוי עם צורך בתחזוקה מאוד נמוך, כושר בידוד גבוה ועמידות בפני קורוזיה. מבלי להתפשר על המראה הדקורטיבי.

 

התמונות באדיבות unikit.co.il