חיסונים לכלב

מזל טוב! אימצתם גור כלבים קטן, חדש ומקסים שקשה לעמוד בפניו.

כן, אין ספק שאימוץ גור כלבים חדש הוא רגש מרגש עבור כל משפחה. אבל מה קורה אחרי שעזבתם את העמותה ממנה אימצתם את הגור והגעתם הביתה? ובכן, כאן מגיע השלב שעליכם לבצע מעקב אחרי כל החיסונים השונים שעליכם להעניק לגור הקטן. כי ממש כמו ילדים, גם כלבים זקוקים לחיסונים שונים על מנת לשמור על בריאות ולמנוע הידבקות במחלות שונות. במאמר הבא, נפרט מה הם החיסונים אותם תצטרכו להעניק לכלבכם – עד גיל שנה. אז בואו נתחיל.

 

חיסון משושה

אם יש חיסון אחד ומרכזי שכל בעלי הכלבים מכירים, זהו חיסון המשושה. כשמו הוא, מדובר בחיסון שלמעשה מעניק לכלבכם הגנה מפני לא פחות משש מחלות שונות, שלולא החיסון, יכולות להיות קטלניות במיוחד עבור הכלב שלכם. עבור גורים עד גיל שנה, החיסון ניתן לראשונה בגיל שישה שבועות, ולאחר מכן עוד פעמיים נוספות, עם מרווח של כשבועיים מזריקה לזריקה (סה"כ מדובר בסט של שלוש זריקות). לאחר גיל שנה, החיסון ניתן באופן קבוע פעם בשנה.

 

חיסון פרוו

חיסון הפרוו הוא חיסון שניתן נגד וירוס הפרוו. מדובר בוירוס קטלני ומסכן חיים, שיכול לגרום לזיהומים קשים ולסיבוכים שונים אצל גורי כלבים ולכלבים בוגרים אשר אינם מחוסנים. ווירוס הפרוו, הוא גם אחת הסיבות שבגללה אחת ההמלצות לבעלי גורים, היא לא לצאת מהבית עד שהגור מחוסן לחלוטין, שכן הוירוס מצוי בצואה של בעלי חיים אחרים שנגועים במחלה והגור עלול לבוא עמם במגע. חיסון פרוו ניתן לראשונה בגיל 6 שבועות. לאחר מכן, הוא ניתן באופן שנתי כחלק מחיסון המשושה.

 

חיסון הכלבת

הכלבת, היא אחת המחלות המסוכנות ביותר הן לבעלי חיים והן לבעלי אדם. מדובר באחת מן המחלות היחידות שבה הכלב החולה עלול להדביק גם בני אדם עמם הוא בא במגע, ולכן, ישנן תקנות מחמירות במיוחד בנוגע לחיסון הכלבת. בראש ובראשונה, על מנת לקבל (ולחדש) את רישיון אחזקת הכלב שלכם בפעם בשנה, עליכם להוכיח לעירייה בה כלבכם רשום שכלבכם קיבל את חיסון הכלבת השנתי אותו הוא צריך לקבל. הדבר נעשה לרוב דרך הוטרינר, ששולח לעירייה את האישורים המתאימים לאחר החיסון, ואחרי כמה זמן תקבלו את הרישיון החדש בדואר. עבור גורים חיסון הכלבת הראשון ניתן בגיל שלושה חודשים, במהלכו גם מוחדר שבב עם פרטי הבעלים.

 

על מנת לקבל מידע נוסף על חיסוני כלבים וגורים, היכנסו לאתר של ד"ר די - https://www.dr-d.co.il/