המלצה על חטיפי חלבון בטבע קסטל

המודעות הגבוהה לחשיבות תחזוקת הגוף ובפרט לחלק של התזונה גורמת לגידול בביקוש לחלבונים איכותיים, ובמיוחד לכאלה שאפשר לצרוך בנוחות אחרי אימון. אורח החיים האינטנסיבי של רבים מאיתנו תורם גם הוא לצורך בחטיפים שיהיו גם טעימים וגם יספקו את החלבון החיוני להעלאת מסת שריר וגם לגדילה מיטבית. כדי לבחור נכון את המוצר המתאים לכם ביותר חשוב להקפיד על הכללים הבאים:

התאמה למטרה

יש חטיפי חלבון שמהווים תחליף לארוחה שלמה. הם יכילו כמות גדולה במיוחד של חלבונים - 25-35 גרם, לא מעט פחמימות - 40-50 גרם ואפילו יותר, וגם שומנים חיוניים. בנוסף, יהיו בהם מינרלים כמו אשלגן ומגנזיום וגם ויטמינים ובפרט A והוויטמינים מקבוצת B. מומלץ להשתמש בהם רק כשאין זמן לאכול ארוחה מסודרת, ולא כחטיף שאוכלים אחרי אימון, גם כפינוק וגם כדי להבטיח מקסימום תועלת מהפעילות הגופנית. בנוסף לא כדאי להפוך אותם להרגל קבוע אלא רק כשסדר היום מכתיב זאת.

קטגוריה אחרת היא חטיפי החלבון שמיועדים לחיטוב הגוף. בקבוצה זו תמצאו חטיפים עם כמויות שומן ופחמימות נמוכות יותר - למשל 5 גרם בלבד. בהתאם, הכלל הראשון הוא להבין מהי המטרה שלשמה אתם זקוקים לחטיף חלבון ולסנן רק את אלה שמתאימים לכם באמת.

העדפות תזונתיות

עוד שיקול חשוב הוא התאמה להעדפות תזונתיות ספציפיות. המבחר הגדול של המוצרים שיש היום, גם אחרי שמבצעים את המיון הראשוני לפי מטרת האכילה, מאפשר למשל לטבעונים למצוא חטיפי חלבון איכותיים, למי שרגיש לגלוטן למצוא אופציות מתאימות עבורו וכו'.

דוגמה לחטיף חלבון טבעוני מעולה היא המוצר של Veg Protein שמבוסס על חלבון אפונה שנחשב לבריא ומועיל במיוחד, כך שגם מי שלא טבעוני יכול כמובן ליהנות ממנו. עוד כדאי שהחטיפים של Veg Protein כשרים למהדרין ולא כוללים סוכר או ממתיק מלאכותי (אלא סטיביה). 

למי שרגיש מגלוטן ורוצה ליהנות מכל היתרונות של צריכת חלבון איכותי דרך אכילת חטיף האופציה המומלצת היא זו של Pulsin. חטיפי החלבון תוצרת אנגליה של פולסין הם ללא גלוטן, ללא חלב, ללא סויה וללא סוכרים מזוקקים, וגם ללא חומרים שעברו הנדסה גנטית.

טעם

אחרי שבוחנים את המוצרים הרבים בקטגוריה על בסיס ערכים תזונתיים, כדאי לדאוג גם לבלוטות הטעם. בזכות השפע הרב - למשל כשמחפשים חטיפי חלבון בריאים בטבע קסטל - אין סיבה להתפשר גם מבחינה הזו. דוגמה טובה היא החטיפים מבית Proud (לשעבר All In). מדובר בחטיפים שמכילים 17-20 גרם חלבון (מתוך 50-60 גרם מוצר), שלל ויטמינים (B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, K ועוד) ומוצעים בכמה וכמה טעמים: לאטה מקיאטו, דאבל שוקולד, קוקוס, תות חמוציות, בוטנים קרמל, קרם עוגיות ובננה טופי). גם החטיפים של Veg Protein מוצעים בכמה טעמים: שוקולד, תמר בננה, שקדים דובדבן וגם וניל שקדים, כך שתמיד תוכלו להזין את הגוף וליהנות במקביל.