חופשה חורפית בסוצ'י היא בדיוק מה שאתם צריכים

"קוקטייל טבעי": חופשה חורפית בסוצ'י היא בדיוק מה שאתם צריכים

 

העיר סוצ'י שברוסיה, שהפכה בשנים האחרונות למוקד תיירותי מבוקש, נקראת "בירת הקיץ של רוסיה", שכן בה בחר הנשיא, ולדימיר פוטין, להחזיק את בית הקיט שלו. הדבר המדהים ביותר בעיר הזו הוא שאפשר לראות בה "קוקטייל טבעי" – שילוב של אזורים אלפיים ביחד עם אקלים ים תיכונים, בדיוק כמו בוסטון וטורונטו, אם כי בסוצ'י מדובר במרחק של כ-50 קילומטרים בלבד בין הצדדים.

 

דילים לסוצ'י פופולאריים במיוחד בימי הקיץ, אך גם בחורף מדובר בעיר שיודעת להציע לא מעט למבקרים שלה.

 

סוצי

(תמונה 123rf)

 

 

מזג אוויר בסוצ'י ועונה מומלצת

 

כל תקופת חורף בסוצ'י היא סוג של הפתעה. חלק מהחורפים הם יחסית חמים, לבטח ביחס לרוסיה, ואחרים מלאים בשלג וברוחות חזקות. בכל מקרה, מדובר בחורף קצר יחסית, לרוב במהלך חודש דצמבר וכזה שכדאי לנצל בצורה נכונה. ההבדלים בין הצד "החם" והקרוב לים לבין הצד "הקר" יכולים להגיע גם ל-15 מעלות, ולכן חשוב להתכונן בהתאם. לפני שאתם סוגרים דילים לסוצ'י חשוב לקבל כמה טיפים ולדעת מה לעשות בחופשה חורפית בעיר.

ראשית, מבחינת הכנה, קחו אתכם מטריה – כי יש הרבה גשם ומעט מדי שלג. קחו מעיל פרווה, אך גם ז'קט דק, יכול לעשות היטב את העבודה כי כל יום הוא הפתעה, והמטאורולוגים בעיר מאוד מתוסכלים. קחו נעליים נוחות אך גם כאלו שעמידות במים, והתכוננו גם לימים קרים בצד "החם". אפשר לראות אנשים משתזפים על החוף גם בימי החורף, אך גם אם בחרתם ללכת לים, זכרו שהמים קרים מאד.

 

 

חוויה אולימפית ופריפריה צמחונית

 

השוני בין חופשה בחורף לחופשה בקיץ הוא גדול, אך זה לא אומר שמפספסים משהו. בחורף, ודאו שאתם מבקרים בפארק האולימפי וצופים במזרקה הגדולה, לכו לעשות סקי בקרסניה פולניה (האזור ה"קר"), בקרו בכיכר העיר ואם אתם חובבי טבע - צאו לפארק סוצ'י הגדול או קחו טיול של יום אחד לאבחזיה. אבחזיה היא חלק מהפריפריה של סוצ'י עם טבע יוצא דופן, רק חשוב לשים לב שצריך להוציא אליה ויזה.

 

סוצ'י מגוונת מאוד, וכדי ליהנות עד הסוף, אפשר גם לקחת לפחות לילה אחד של "הכל כלול" באחד המלונות המפוארים של העיר. בסוצ'י תמצאו גם מסעדות מטורפות והתפיסה שהיא נעימה רק בקיץ היא שגויה לחלוטין.