מקומות שחובה לראות בפורטוגל

מקומות שחובה לראות בפורטוגלפורטוגל שוכנת בחציו המערבי של חצי האי האיברי (איבריה) לאורך אחד מחופיו של האוקיינוס האטלנטי. המדינה הפכה להיות יעד אהוב על רבבות נופשים, ומציעה נופים מרשימים, תרבות עתיקה ומרתקת, פינוקים אירופיים שונים והמון שמש. ליסבון הבירה מציעה לא מעט אטרקציות, כגון ארמונות, פארקים, כיכרות ומוזיאונים. בביקורכם כדאי לכלול את אזור פורטו והצפון, אזורי החופים, האי מדירה, אזור השפלה האלגנטי וחבל אלגרבה. אם זמנכם מצוי בשפע, כדאי לשלב את הביקור בפורטוגל עם ביקור בספרד השכנה.

 

יחסית לגודלה, פורטוגל היא מקום מגוון למדי. היא כוללת למעלה מ-800 ק"מ של חופים אטלנטיים, בעוד שהבירה, ליסבון, נהנית ממיקום מעולה על שפך הנהר הקרוי טאחו (Tagus) – ממנו יוצאים יורדי ים אמיצים ומגלי עולם מפורסמים להפלגותיהם, במהלכן גילו ארצות שלא נודעו עד ימיהם לברנש האירופי הממוצע.

 

מעבר לקו החוף, בתוככי הארץ ממש, מאופיינת פורטוגל בסדרות-סדרות של רכסי הרים בצפונה, במישורים מרשימים במרכזה החם ובחופים מהמצוינים בתבל בדרום המרשים, שבו מים רדודים חמימים ומפרצונים ציוריים. בביקורכם תדעו לספר עד כמה משובצת המדינה בכפרים בנויי אבן, עיירות קסומות, ערים קוסמופוליטיות שבהן ארמונות היסטוריים, מנזרים ומוזיאונים ועוד הרבה יותר.

ליסבון הבירה

מאז ומתמיד היתה ליסבון היעד המבוקש ביותר במדינה. בטיולכם בפורטוגל, הקדישו מעט זמן לסיורים או בילויים בליסבון. איפה פשוט חובה עליכם לבקר בעיר?

 

  • מנזר ג'רונימוס. המנזר נבנה על ידי לא אחר מאשר המלך מנואל לכבוד מגלה הארצות הנערץ, וסקו דה גמה, שבשנת 1498 גילה את הדרך הימית להודו והפך לסמלו של עידן הכיבושים הפורטוגלי. בימינו, מהווה המנזר את אחד הבניינים היקרים והמוכרים ביותר במדינה.

  • האוקיינריום של ליסבון. מדובר באתר פופולארי שמושך אליו תיירים רבים מרחבי העולם. המקום מדגיש את בתי הגידול השונים באוקיינוסים. הוא מכיל מגוון גדול של בעלי חיים ימים מרתקים יותר ופחות.

במקום ישנם ארבעה אזורים נפרדים המשחזרים בחדווה את המערכות האקולוגיות באוקיינוסי תבל: האטלנטי, השקט, ההודי והאנטרקטי. יש מיכל מרכזי ענק ושורץ כרישים וחיות ים סנפיריות אחרות השוכנות במעמקים הנסתרים. עיצוב הפרספקס השקוף של המבנה מאפשר למינים השונים לשכון באקווריום נפרד שנבנה סביב המיכל, מה שמעניק את התחושה כאילו הדגיגים הקטנים והמינים הענקיים שוחים יחדיו. להשלמת התמונה תמצאו גם פינגווינים, לוטרות, ציפורים ובעלי חיים אחרים החיים בדו-קיום.

 

 

  • המנזר העתיק בסינטרה (Sintra) – יש כאן ארמון שמהווה את אחת הדוגמאות הנפלאות לתחייה הרומנטית מן המאה ה-19 בפורטוגל. הארמון הוקם באתר של מנזר נושן – כתוצר הדמיון של דום פרננדו שנישא למלכה דונה מריה השנייה בשנת 1836.

  • המרכז ההיסטורי של פורטו. פורטו היא השער הצפוני לפורטוגל, וגם העיר על שמה קרוי היין הידוע ביותר בעולם, יין פורטו. פורטו היא העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, ושוכנת בפתחו של נהר Douro (דואורו). מרכזהּ ההיסטורי מוכר כאתר מורשת עולמי על-ידי אונסק"ו.

  • אוניברסיטת קוימברה (Coimbra). האוניברסיטה, השוכנת באמצע הדרך בין ליסבון ואופורטו (Oporto) – בירת פורטוגל לשעבר. העיר ידועה באוניברסיטה שלה, שהוקמה ב-1290 ומוכרת כאחת האוניברסיטאות הנושנות ביותר של יבשת אירופה. כאן תוכלו לראות תלמידים לובשי גלימות שחורות וסרטים צבעוניים על תיקיהם על-פיהם ניתן לזהות את בית הספר בו הם לומדים.