ויטמין A לפנים - בואו לגלות את סודות הטיפוח והיופי

מזה זמן רב שהוא ידוע כידידו הטוב של האנטי אייג'ינג, של עור הפנים ובכלל. ידועניות וכוכבות על ששומרות את נעוריהן לנצח כמו ג'וליה רוברטס, ג'ניפר לופז והאלי ברי מאוהבות בו ודאגו להפוך אותו לחלק משגרת הטיפוח היומיומית שלהן. בינינו, מי צריך סכין מנתחים ובוטוקס כשאפשר פשוט להשתמש בוויטמין A לפנים?

מומחים מהתחום מציינים שוויטמין A אוצר בתוכו מעטפת רחבה של יתרונות, החל מיצירת קולגן והפחתת השמנוניות שבעור הפנים, דרך כווץ נקבוביות ועידוד התחדשות תאים, וכלה בהפחתת כתמים, במניעת התפרצויות אקנה, שיפור מרקם העור והשבת מראה הרעננות והזוהר הטבעיים של הפנים שהתעמעם ואבד במרוצת השנים.

 

מהם הגורמים להיווצרותם של קמטים?

בדיוק כמו הבוטוקס, יעילותו של ויטמין A לפנים וללוחמה בקמטים נחשפה אף היא באקראי בשנות השבעים של המאה שעברה. עד אז, נהגו רופאי עור לתת למטופליהם ויטמין A לפנים במסגרת הטיפול באקנה. עם הזמן, החלו רופאי עור להבחין בשינוי מהותי שעובר מרקם העור, תוך שהוא הופך בהדרגה לנעים וחלק.

מיותר לציין שמאז גילוי זה לא חלף זמן רב עד להתפתחותם של מחקרים שונים שבחנו את השפעתו ותרומתו להעלמת קמטים. הקמטים מתהווים במרוצת השנים כחלק מהתהליך הטבעי של הזדקנות העור. יחד עם זאת, החשיפה לשמש, תזונה לקויה, עישון, זיהום אוויר וניהול אורח חיים מערבי המלווה בסטרס ולחצים, כל אלו עשויים לעודד ולהאיץ היווצרותם של כתמים בעור, אובדן לחות, קמטוטים וקמטים.

 

ויטמין A לפנים

 

סוד פעילותו של הרטינול

עם השנים העור נחשף לרדיקלים חופשיים שפוגעים בתאי העור וגורמים להזדקנות מואצת. ואולם, על אף שהחשיפה לרדיקלים החופשיים הללו נחשבת אמנם לבלתי נמנעת, חשוב לדעת שהתהליך להזדקנות העור אינו בהכרח גזירת גורל, וניתן בהחלט להאט את קצב ההזדקנות באופן טבעי ואף להחזיר לעור את מראהו הרענן, הקורן והצעיר ללא שימוש בפילינג, בוטוקס ואו ניתוחים פלסטיים כאלו ואחרים, וזאת במידה ומקפידים להוסיף לתפריט הטיפוח ויטמין A לפנים. הסיבה לכך היא שהוויטמין מכיל רטינול. לאחר מריחת התכשיר על העור, מצליחות המולקולות הזעירות של הרטינול לחדור דרך לשכבת העור החיצונית ולהגיע עד לשכבת הדרמיס הפנימית. הרטינול שהופך לחומצה רטינואית, מסייע לחידוש התאים שנהרסו בעקבות החשיפה לשמש, מעודד היווצרות של קולגן ואלסטין שמוסיפים לעור לחות והופכים אותו לאלסטי, מתוח, רענן, חלק וזוהר יותר.