השקעה בנכסים בחול - האם מתאים לך?

השקעה בנכסים בחול מאוד קורצת לרבים מאיתנו, אך, לא לכולם צעד זה הוא מומלץ.


רבים מאיתנו מחפשים אחר מקורות הכנסה נוספים מעבר לעבודה השוטפת והשגרתית והאפשרויות הן רבות ומגוונות. אפשרות רווחת היא אפשרות של השקעה בנכסים בחול או בארץ מתוך מחשבה עתידית שהנכסים הללו יפיקו הכנסה חודשית מכובדת או לאחר מכירה, רווח משמעותי.

 

השקעה בנכסים בחול

 

יחד עם זאת, רכישת נכס בארץ אינה פעולה פשוטה, בטח ובטח כשמדובר על השקעות נדלן בחול במקום לא מוכר ובשפה וחוקים אחרים שלא תמיד ברורים. לפני שנכנסים לתחום זה חשוב לבדוק קודם כל האם זה תחום שמתאים לנו או לא.

 

בדיקת התאמה של השקעה בנכסים בחול

 

* חובות- אם אתם בקושי סוגרים את החודש והחובות מצטברים להם, גם אם יש לכם איפשהו תכנית חסכון או שיש לכם אפשרות להשקיע בחול בהלוואה מאוד אטרקטיבית, זו כנראה לא תהיה ההחלטה הכי נכונה עבורכם. וודאו קודם שאתם מתנהלים נכון באופן כלכלי, בשליטה על ההוצאות וההכנסות שלכם ויש לכם תכנית כלשהי לסיים עם החובות.

 

* ממון לטעויות- מדובר על פרוייקט שידרוש ממון ראשוני לא מועט, מיסים ועמלות לאורך הדרך, דמי טרחה לבעלי מקצוע שונים וסביר להניח שיהיה צורך בסכום שיוקדש לטעויות או לדברים לא מתוכננים. וודאו שיש בידכם את הממון או דרך חכמה כלכלית להשיג את הממון שלא תיתקלו בפרוייקט שהופסק באמצעו, בהלוואות דרקוניות או בצורך במכירת הנכס במחיר הפסד.

 

* התמודדות עם סיכונים ואי וודאות- ישנם אנשים שלא מסוגלים לעמוד במתח ומתקשים מאוד להתנהל ברוגע ובשלוות נפש כשנמצאים באי וודאות. איכות החיים, הבריאות וחווית הרכישה והתחזוקה של הנכס יכולות להפגע כך שההכנסה שתגיע מתוך הנכס לא תהיה שווה את כל התהליך. מדובר על פרוייקט שדורש סבלנות, אורך רוח ושלווה.

 

 

אדם שנמצא בשטח - זה לא חובה אבל מומלץ.  אם יש לכם אדם קרוב שאתם מכירים או חברת נדלן שאתם סומכים עליה, שנמצאים במדינה המיועדת תוכלו להרגיש בטוחים שיש מישהו בשטח שיוכל לעשות את מה שאתם הייתם עושים לו הנכס היה בארץ.

 

חוקים ומיסים

 

מעבר למידת ההתאמה של פרוייקט כזה, חשוב להבין את החוקים של המדינה בה אתם מחליטים להשקיע. אי בהירות לגבי חוק כזה או אחר יכול להוביל אתכם למצב שבו תהיו חייבים כסף, תהיו פגיעים לתביעות או אף תהיה תקיעות בפרוייקט כך שאפילו תפסידו כסף. ישנן חברות המתמחרות בנושא, כמו גם בעלי מקצוע שונים היכולים לעזור לכם לוודא שאכן אתם עומדים בכל התקנות, החוקים, המסמכים ומיסים הנדרשים.

 

השקעה בנכסים בחול היא אפשרות רווחית מאוד אם פועלים באופן נכון ועם חשיבה לטווח ארוך. אם יש לכם סכום כסף אותו אתם מעוניינים להשקיע או עולה הזדמנות פז, חקרו את הנושא והבינו מה כרוך בפרוייקט שכזה לפני שאתם מחליטים שהוא מתאים לכם.