השקעה במראה החיצוני היא למעשה השקעה בנפש ולא לאנשים סביב

השקעה במראה החיצוני - השקעה בנפשכולם רוצים להיות יפים, ונשאלת השאלה למה? אז נכון כי במשך שנים ארוכות התקשורת העולמית דואגת להציף אותנו במראה נוצץ ואידאלי של יפים ויפות, שחיים את החיים הטובים. אבל בוודאי תתפלאו לשמוע כי השקעה שלכם במראה החיצוני מתגלמת למעשה בהשקעה בנפש שלכם, ואין לה שום קשר לסביבה ולאנשים המקיפים אתכם.

דימוי גוף שלילי

לכל אחד מאיתנו יש מן הסתם את אותם רגעי חולשה בהם אנחנו הופכים לביקורתיים כלפי עצמנו וממש לא אוהבים את איך שאנו נראים. חלקנו רגישים לחלקים מסויימים בגופנו או בפנינו, אותם אנו מנסים להסתיר או לטשטש. ואכן תחושה זו יכולה לפגוע בבטחון העצמי שלנו, ובתחושת הנוחות שלנו עם הסביבה.

 

דימוי הגוף הוא רק מרכיב אחד של הדימוי העצמי שלנו. החשיבות שלו משתנה מאדם לאדם ובין תקופת חיים אחת לשניה. אומנם הצורה הממשית של הגוף שלנו חשובה, אולם העמדות והרגשות שלנו כלפיו הן אלו שקובעות את הבעיות וההפרעות שלנו בכל הקשור לדימוי גופני. ובאמת כשלאנשים יש דימוי גוף שלילי מתחילות להתפתח בעיות נפשיות שונות כמו אנורקסיה, בולמיה ועוד.

השקעה במראה חיצוני והשלכותיה על הנפש

ההשקעה במראה החיצוני בימינו היא הרבה יותר גדולה מאשר בעבר. ובאמת פסיכולוגים רבים מצאו עצמם מוטרדים מההשפעות הפסיכולוגיות המופיעות מיד לאחר ניתוח פלסטי. לפי מחקרים רבים ניתוחים פלסטיים אכן הביאו להשפעה חיובית על המנותחים כתוצאה משיפור דימוי הגוף שלהם, ולעיתים אף תרמו לשיפור באיכות חייהם. אולם היו גם מי שחוו השפעות שליליות כתוצאה מאותם ניתוחים. לפי כל המחקרים השפעות כאלו התרחשו לרוב כאשר המטופלים פיתחו ציפיות לא מציאותיות לגבי תוצאות הניתוח.  

 

התאוששות פסיכולוגית כתוצאה מאותם ניתוחים פלסטיים, או טיפולים קוסמטיים שונים, תלויה אם כן באישיותו של המטופל. כמובן שגם בעיות נפשיות קודמות עשויות לגרום להתגברותה, אך בעיקר מדובר על הנכונות לקבל שינויים. קחו לדוגמה את ניתוחי האף. הסיבה שרוב הרופאים ממליצים לעבור אותם בגיל צעיר נובעת מהעובדה שלא מעט אנשים מתקשים לקבל שינויים בגופם  בגיל מאוחר יותר , במיוחד כאלו המהווים שינוי משמעותי במראם.

 

ומה אומרת הסביבה – והאם זה באמת חשוב

 

אף אחד הוא לא אי בודד, כולנו בסופו של דבר קשורים לסביבתנו. חיזוקים ותמיכה מהסביבה הקרובה יסייעו מאוד למי שעברו טיפול קוסמטי קשה או ניתוח פלסטי, גם אם המטופל מרוצה מהתוצאה הסופית. ולשאלה האם הסביבה באמת מגיבה טוב יותר לאנשים יפים. ובכן, פסיכולוגים חברתיים מתייחסים למצב בו אנו נוטים לשפוט אדם אחר לפי תכונה מסויימת אחת ולהסיק ממנה אם הוא טוב או רע, כאל "אפקט ההילה". רוב האנשים סבורים שאם מישהו נראה טוב הרי שיש לו גם תכונות חיוביות נוספות.

 

השאלה היא האם באמת ראוי להתחשב בדעת החברה או האופנה העכשווית. האם לא עדיף שאנחנו נהיה מרוצים מדמותנו המשתקפת אלינו במראה. לפי כל המחקרים אדם החש בנוח עם עצמו, משדר תחושה טובה לסביבתו. אושר וביטחון עצמי הופכים אותנו לסקסיים ומושכים, ואת אלו ניתן להשיג באמצעות מחשבה נכונה.

 

לכן כפי שאתם נוטים לקבל את חבריכם או בני זוגכם על תכונותיהם השליליות ואולי הלא כל כך מושכות, שהרי איש אינו מושלם בסך הכל. לימדו לקבל את עצמכם, למרות אותם חלקים בגופכם שהייתם מעדיפים שישתנו. הגישה הזו בסופו של דבר תשתלם לכם כי תשדרו אותה הלאה לאחרים. הנפש בסופו של דבר משפיעה על המראה, אז תרגישו יפים. 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

מתכונים מומלצים