מניות - לא לבעלי לב חלש

מניותרבים מאיתנו חושבים על השקעה במניות כאל דבר בלתי אפשרי, "לא בשבילי", "אין לי מספיק ידע" וכו'. החשש מפני השקעה בבורסה מוכר וידוע, אולם אין מדובר בעניין בלתי אפשרי, ויש יותר אנשים שמסוגלים לעשות זאת נכון מכפי שנדמה. בפועל, לא קיימת מגבלה על אף אחד לעסוק בתחום זה של מסחר במניות, כאשר מה שצריך זה לצבור ידע מקצועי, לצבור ניסיון בתחום ההשקעות, לסגל הרגלים בריאים של מסחר ולהתחיל להרוויח את הכסף. בוודאי שאין מדובר במשימה קלה ופשוטה, אולם זוהי משימה אפשרית עבור כל מי שמעוניין באמת להיכנס לתחום ולשם כך מוכן לעשות את כל שנדרש ממנו.

מי מתאים להיכנס לעולם המשוגע של השקעה במניות?

אין פרופיל דמוגרפי עליו ניתן להצביע כפרופיל האידיאלי להצלחה בשוק המניות. גם החזקה בתואר אקדמי אחד או יותר בכלכלה או בתורת המימון עשויה שלא להספיק; מאידך, גם רקע ללא השכלה אינו בהכרח מהווה מכשול להצלחה בתחום, במידה שאתם מסוגלים להתמודד כראוי עם האתגרים העומדים מולכם בתחום זה. ניתן לומר בבירור שמדובר בתחום המתאים לכל אחד, כל עוד הוא מתאים את עצמו כהלכה לפעילות המסחר בבורסה.

השקעה במניות: תחום המתאים לכל מי שמתאים את עצמו

אמנם השקעה במניות היא אינה לבעלי לב חלש, כיוון שישנן תנודות מעלה ומטה שחלקן אינן צפויות, ועל כן על המשקיע לפתח "לב מברזל", על מנת שלא ייפגע נפשית מכל שינוי ותנודה המתרחשים בשוק.על אדם להבין מה הן התכונות הדרושות לעבודה בשוק המסחר ואילו יכולות נדרשות ממנו, כמו גם ידע מקצועי ושילוב נכון של כל אלו ליצירת אסטרטגיית מסחר חכמה שתוביל בסופו של דבר להפקת רווח כספי. כדאי להבין שמסחר בשוק ההון הינו מסחר לכל דבר ועניין וכי בעלי כישורים במסחר שוק או בעסק קמעונאי עשויים ליהנות מ"פור" ביחס לאחרים,  גם אם ברשותם תואר אקדמי כזה או אחר.

לקפוץ לאוקיינוס המניות

מעוניינים לדעת האם סוג מסחר זה מתאים לכם? הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות כדי לגלות הוא לקפוץ למים (עדיף שלא יהיו עמוקים מדי) ולבדוק זאת. חשוב להקפיד על הקדשת זמן ומאמץ לרכישת ידע וניסיון הדרושים להצלחה בתחום.

 

המציאות הכלכלית הלא פשוט בימינו אינה עושה חיים קלים למשקיעים, קל וחומר כאשר מדובר במשקיעים חדשים: עליות וירידות בבורסה, מכירה ופשיטת רגל של חברות. מושגים כגון אג"ח, מעו"ף, ממשלתי או קונצרני. עולם המושגים רחב ורצוי להכירו – יפה שעה אחת קודם לפני שטובלים במימי אוקיינוס ההשקעות.

מניות? מה זה בכלל?

כאשר מדברים על מניות, מדברים למעשה על הסכמי שותפות. כיצד מגייסים שותפים למיזם? מבטיחים להם שבעבור השקעתם במיזם או בעסק, הם יקבלו אחוז מסוים של בעלות על העסק – כך עובדות מניות. רכישת מניה שקולה לרכישת בעלות על החברה. בעלי חברה זכאים לחלק מרווחיה (דיבידנד) ורשאים להביע דעתם בנוגע לניהול החברה. מספר שותפים גדול יותר, כמו גם חלק קטן יותר בבעלות, יקטין את גודל ההשפעה של בעל המניות – הן בניהול ובן בחלק היחסי ברווחי החברה.

 

בשונה מהלוואה, השקעה במניות טומנת בחובה סיכויים גבוהים יותר לרווח. הצלחה רבה יותר של החברה תאפשר רווחים גדולים יותר. ככל שהחברה מצליחה יותר, כך תוכלו למכור את מנייתכם בסכום גבוה יותר. מאידך, אתם לוקחים גם חלק בסיכון – במקרה של חוסר הצלחה, תפסידו את השקעתכם ותוכלו למכור את המניות בסכום נמוך יותר מהסכום בו נרכשו.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פתיחת פרסום חינם לעסקים

פרסום עסקים חינם

טיפים לעסקים

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים