הרמת עפעפיים – הרבה יותר מאסתטיקה

אחד הטיפולים האסתטיים הכי נפוצים הוא לא בהכרח רק טיפול אסתטי, באופן מפתיע, או שלא. מדובר על טיפול הרמת עפעפיים אותו עוברים לא מעט נשים וגברים בגיל מתקדם, לעיתים החל כבר מגיל חמישים-שישים.

 

הרמת עפעפיים

 

טיפול הרמת עפעפיים אשר מתבצע במרכזים רפואיים שונים, כולל מרכזי אסתטיקה, מתבצע בקרב מטופלים אשר העפעפיים שלהם נפלו עם הזמן, מה שהעניק להם מראה עייף וזקן, אך גם משפיע על היכולת שלהם לראות בצורה נוחה. מאחר והעפעף נופל כלפי מטה, הם מתקשים מאוד לפתוח את העין לגמרי, וזה יכול להפריע להם בראיה, בפרט כשהם נוהגים, קוראים ספר או רואים תוכנית טלוויזיה.

 

יש לכך השפעה קשה לא רק על היכולת שלהם לראות כמובן אלא הרבה מעבר לכך, יש לכך השפעה על כל שגרת היום שלהם. ברגע שהם מתקשים לראות בצורה סדירה, הרי שהם מאמצים את העיניים שלהם יותר, זה מוביל לכך שהם לא רואים דברים שהם אמורים לראות, זה מוביל לכך שהם חשים עייפות, מה שמונע מהם לבצע את הדברים כנדרש או בכלל, ומכאן אנחנו יכולים להבין לבד את ההשלכות של התהליך כולו, בין אם מבחינה אישית, מבחינה חברתית, נפשית, תעסוקתית ועוד.

 

טיפול הרמת עפעפיים נחשב לטיפול מאוד פופולארי, בין היתר, בגלל שלהבדיל מטיפולים אסתטיים אחרים, כאן מדובר על טיפול שגברים ונשים לא ממהרים להחמיץ, הם לא ממהרים לוותר עליו. אם נניח טיפול העלמת קמטים או דברים דומים, אלה טיפולים שיש לא מעט אנשים אשר מוכנים לוותר עליהם או בכלל לא חושבים לעשות אותם, הרי שטיפול הרמת עפעפיים בגלל החשיבות שלהם, לא כל כך מהר נוטים לוותר עליהם.

 

כיצד הטיפול מתבצע

 

טיפול הרמת עפעפיים מתבצע אצל רופאי עור מוסמכים, אשר מסירים חלקים של עור יבש, עור מת שנמצא מתחת לעפעפיים וגורמים לכך שהם יימשכו כלפי מטה. בצורה כזו, מאפשרים לעפעפיים להתרומם ולעין להיפתח כמו שצריך.

 

אותו עור יבש, עור מת שנמצא מתחת לעפעפיים, הוא למעשה מהווה סוג של משקל עודף אשר חזק יותר מאותו עפעף, ולכן הוא מושך אותו כלפי מטה, מה שגורם לו לכסות את העין בצורה חלקית. לכן מי שמתמודד עם מצב של עפעפיים נפולות, מתמודד למעשה עם מצב בו העין מכוסה באופן מסוים, ואם הוא לא ידאג לבצע טיפול הרמה, עם הזמן הוא בקושי יוכל לראות.

 

כאמור, טיפול הרמת עפעפיים הוא הרבה יותר מטיפול אסתטי אך יש בו גם אלמנטים כאלה, בין היתר בגלל שאם נסיר את אותם תאי עור, אנחנו נקבל מראה פנים הרבה יותר רענן וצעיר, הרבה יותר נעים, ואין ספק בכלל, שאנחנו נרגיש הרבה יותר טוב.

 

חשוב לומר, קופות חולים וחברות ביטוח מממנות חלק או טיפול שלם.