העלמת נימי עכביש ברגליים בשיטת לייזר מהפכנית של "סאן קליניק"

נימי עכביש (Spider veins) הם סוג של מחלת כלי דם הנמצאים מתחת לעור ומהווים בעיה אסתטית בעיקרה.

במקרים מסוימים נימי דם משאירים סימנים לא מחמיאים על עור הגוף בעיקר באזור הרגליים והפנים. ניתן לזהות אותם בקלות ללא בדיקת רופא או שימוש במכשירים מיוחדים, והסיבות מתבטאות בגיל, גנטיקה, עישון ושינויים הורמונלים - בעיקר אצל נשים, השמנת יתר ועמידה ממושכת.

נימי עכביש

המראה של נימי עכביש נקראים בשמם מהסיבה שהם מזכירים קורי עכביש. הם לרוב מופיעים באזור הירכיים, השוקיים וגם באזור הפנים, לרבות במצח ומסביב לאף, שם הם מהווים מטרד ממשי.

קיימים שני סוגים בולטים של טיפולים בנימים ברגליים ובפנים: טיפול להעלמת כלי דם בולטים באמצעות לייזר וטיפול בחומר מטרש סקלרותרפיה. שני סוגי טיפולים אלו מוצעים ע"י מרפאת סאן קליניק.

טיפול לטשטוש נימים באמצעות לייזר להדור החדש

טיפולי הלייזר הפכו בימינו להליך מקובל להסרת סוגים רבים של נגעים וסקולאריים, כולל הֶמַנְגיומות, מומים בכלי דם, טלאנגיאקטזיה, אגמים ורידיים ואנגיומות.

הפתרון הוסקולארי המושלם

שיטת הלייזר של מרפאת סאן קליניק – Sun-Clinic בפעימה ארוכה,Nd:YAG , מציעה את הפתרון האידיאלי לטיפול בנגעים וסקולאריים. שיטת הלייזר בפעימה ארוכה,Nd:YAG  של  חברת FOTONA חודרת 6-5 מילימטרים אל עומק העור ובכך מאפשרת טיפול יעיל ביותר.

מחקרים עצמאיים מראים כי למעלה מ-75% מהמטופלים עם המנגיומות עמוקות, המטופלים בשיטה, נהנים מנסיגה דרמטית בנגעים אלו. סאן קליניק מציעה מבחר מערכות בשיטת הלייזר בפעימה ארוכהNd:YAG , כגון XP Dynamis, ,XP Spectro ו- XP Focus- טכניקות מעולות לטיפול בנגעים וסקולאריים. ראו גם: דירוג לקוחות סאן קליניק לטשטוש נימים

שיטה בטיחותית, יעילה וכמעט בלתי פולשנית

הכרומופור (מולקולה קולטת צבע) בו מתמקדת השיטה, קרוי אוקסיהמוגלובין תוך-וסקולארי; באופן זה, הנזק התרמאלי מוגבל משמעותית לכלי דם עוריים. אנרגיית הלייזר נספגת על-ידי הדם שבווריד, מומרת לאנרגיית חום ולאחר מכן דפנות הנים מושמדות.

בהשוואה לאורכי גל אחרים, המשפיעים  בעיקר על שכבות השטח של הנגעים, קרינת Nd:YAG מתמקדת גם במערכת ההזנה הוסקולארית המוסתרת, החיונית על-מנת להבטיח את יעילות הטיפול לטווח הארוך.

תהליך זה בטיחותי לחלוטין מאחר נימים בריאים אחרים מספקים דם לאזור המטופל והמערכת החיסונית של הגוף מפנה רקמות מתות בדומה לנעשה עם הופעת פצע.

טיפולים להסרת נגעים וסקולאריים יכולים להתבצע בצורה הטובה ביותר בעזרת מערכות הלייזר של סאן קליניק.

  • קו מכשירי XP של מערכת הלייזר Nd:YAG היא בחירה מצוינת לטיפולים אסתטיים באיכות גבוהה ומבלי להתפשר על איכות. מדובר כאן בביצועים מעולים הכוללים לייזרים Nd:YAG בפעימה ארוכה ליצירת נקבים שטחיים (non-ablative), אותם ניתן לשלב עם לייזר Nd:YAG מסוגים אחרים המאפשר מחבר נרחב של טיפולים אסתטיים.

ביצועים מעולים של סאן קליניק

כל הלייזרים מסוג Nd:YAG של סאן קליניק המאפשרת לאנרגיית הלייזר לחדור לעומק העור ליצירת השפעות תרמאליות מבלי להזיק למשטח העור.

 בהשוואה לטכנולוגיות Nd:YAG אחרות, השיטה של FOTONA יוצרת עליות טמפרטורה כמעט-מיידיות המוגבלות לרקמות הייעודיות בלבד וללא אנרגיה בלתי-נחוצה המופעלת על העור.

הטכנולוגיה החדשנית המשמשת ב- סאן קליניק מאפשרת העברת מבוקרת ומיטבית של פעימות לייזר אל השטח המטופל.

טיפול בורידים בולטים בחומר הזרקה (סקלרותרפיה)

סקלרותרפיה נחשבת לשיטת טיפול יעילה מאוד. היא מתבצעת על ידי הזרקת תמיסה דטרגנט היישר אל תוך וריד העכביש, מה שגורם לדפנות הוריד להדבקה, ועל ידי כך הם נדבקים מפסקים לתפקד

הוריד באופן הדרגתי הופך לרקמת צלקת, ולאחר מספר שבועות נעלם.

הטיפול אינו מלווה בכאבים אך במהלכו עשויים להרגיש צריבות שחולפות לאחר כמה דקות.

תופעות הלוואי הן מינוריות, עם שיעורי הצלחה גבוהים.

 

המקור לאסתטיקה ויופי  - העלמת נימים ברגליים בלייזר