הסרת שיער באפילציה

הסרת שיער באפילציההסרת שיער באפילציה זו השיטה הותיקה בעולם להסרת שיער. כיצד זה התחיל? בסוף המאה ה-19 ניסה ד"ר צ'ארלס, רופא עיניים, לטפל בבעיית צמיחת ריסים הפוכה, שהביאה לדלקות, כאבים ובעיות נוספות. בעזרת סוללה וזוג חוטי חשמל הצליח ד"ר צ'ארלס לצרוב ריסים פגומים וכך לתקן את כיוון צמיחתם; לחילופין, הוא הסיר את הריסים הפגומים לצמיתות.

 

שיטת הסרת השיער באפילציה נולדה מהשיטה שפיתח ד"ר צ'ארלס. שיטה זו מאפשרת צריבת זקיק השערה על-ידי מחט חשמלית. יש לבצע את התהליך מדי כמה שבועות עקב מחזוריות הצמיחה של השיער.

 

יש לוודא שהמטפלת או המטפל הם בעלי ניסיון מספק בתחום. טיפול אפילציה שנעשה בידיים בלתי מקצועיות עשוי להוביל לצלקות ולכוויות.

 

המטפלים המבצעים בטיפול הם קוסמטיקאיות או מכונים המיועדים למלא מטרה זו. כדאי לוודא אצל קוסמטיקאית רפואית או במכון שהמקום נקי וכי הטיפול מבוצע בתנאים סטריליים מבוקרים. וודאו גם שהמחט נשמרת במקום סטרילי, שהרי היא תשמש במהלך הטיפול כולו והיא אישית. בטיפולים אפילציה יש לוודא שהמטפלת מקפידה על חיטוי מוקפד של האזור המטופל.

 

הסרת שיערת באפילציה: יתרונות

השיטה מתאימה לכל אחד ואחת. היחידים שאינם יכולים להשתמש בה אלו חולי סוכרת. בנוסף, בשונה משירות אחרות, שיטה זה בטוחה גם עבור הסרת שיערות בהירות מעור כהה. זאת ועוד, באמצעות שיטה זו ניתן להסיר שיער לבן ובהיר, שהשיטות האחרות מפספסות בשל אי רגישות מספקת. שיטת האפילציה ממקסמת יעילות באזורים קטנים כמו השפה העליונה והסנטר, שכן היא פועלת על שיטת ההתמקדות בכל שערה ושערה. כאן גלום גם החיסרון הבולט בשיטה, שהרי כל שערה מטופל בנפרד ולפיכך הטיפול נמשך זמן רב יותר.

 

מה כדאי לדעת לפני טיפול אפילציה

אין לבצע הסרת שיער בשיטה זו על עור מגורה או רגיש. טרם הטיפול, או במהלך הטיפולים, אין להסיר שערות בשטח המטופל, למרוט או לגלח. נוסף לכך, אין צורך בהמתנה לגדילת השערה. בדומה לאחר כל טיפול הסרת שיער, אין לחשוף את האזור שטופל לאור שמש.

 

יתרון בולט של אפילציה על פני שיטות הסרת שיער אחרות היא יעילותה כנגד שיערות בהירות. מלבד זאת, לעומת שיטת הלייזר, השיטה איננה מסוכנת לכהי-עור. בנוסף, אין צורך להמתין ארוכות בין טיפול אחד למשנהו.

במטרה להפיק את המרב מהשיטה, רצוי שלא לטפל בשטחים גדולים, שייתכן שפיזור השיער בהם אינו מלא ואחיד, כגון ברגליים או בגב. אפילציה זו שיטה ממוקדמת ביותר העובדת בדיוק על השערה ממנה אנו מעוניינים להיפטר, כך שבלתי סביר שטיפול אפילציה יפספס אותה.

ישנן שיטות רבות להסרת שיער, לרבות שיטת האפילציה, כאשר לכל אחת חסרונות ויתרונות. רצוי להיוועץ טרם בוחרים בשיטה המתאימה לכם.

 

למרות הכאב הרב הכרוך בטיפול אפילציה להסרת שיער, הרי לשיטה יתרונות בולטים: בניגוד לשיטות אחרות להסרת שיער, הטיפול אינו מוגבל לשלב כלשהו של צמיחת השערה; הוא נחשב אפקטיבי למדי לטובת הסרת שיער לצמיתות. בניגוד לשיטות אחרת, כאמור, השיטה מתאימה גם עבור שיערות בהירות ודקות. מלבד זאת, אוכלוסיות עליהן נאסר לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר, כגון נשים בהיריון, אנשים עם קוצב לב או חולי סרטן, יכולים להיות מטופלים בשיטת האפילציה. עם זאת, שיטה זו אסורה לשימוש על-ידי אלו הסובלים מבעיות בקרישת דם, כגון חולי סוכרת, זאת משום שדימום מזערי הנוצר במהלך הטיפול עשוי להפוך לבעיית חוסר החלמה. נוסף על כך, הטיפול אינו מתאים לסובלים ממחלות עור ואקנה ואלו שבדרך כלל סובלים מפגיעות וזיהומים במערכת החיסונית.