המרת מט"ח

החלפת כספים מכסף זר למטבע ישראלי או להפך, פעולה הנקראת המרת מט"ח, הינה פעולה בטוחה לגמרי בהנחה ובחרתם בחברה אמינה שדרכה תבצעו אותה. המרות של מטבעות חוץ לשקלים או ההפך, יכולות להתבצע על ידי שימוש בכרטיסי אשראי וללא המתנה בתורים. היכולת ליהנות מהפעולה הזו ללא בירוקרטיה מיותרת כפי שהיה בשנים עברו, הופכת סיטואציות כמו נסיעה לחו"ל או שליחת כסף למדינות זרות – לעניין פשוט ביותר. איך זה עובד?

מהי השיטה החדשה של המרת מט"ח דרך האשראי וכיצד היא עובדת?

אם נדמה היה לכם שבכדי להמיר מטבע חוץ עבור נסיעה לחו"ל, תצטרכו לעמוד במשך שעות ארוכות בבנק ולהמתין לשירות של הפקיד – דעו כי כיום המצב ממש כבר לא כזה. הטכנולוגיה מאפשרת שימוש מלא באינטרנט בכדי לבצע המרות מט"ח ואתם בעצם לא צריכים כלל לזוז מהכיסא לשם כך.

 

המרת מט"ח יכולה להתבצע דרך חברות המתמחות בכך, המתחזקות אתר אינטרנט ייעודי המאפשר הזמנה של מטבעות חוץ בסכומים שאתם מעוניינים בהם. יתרה מכך, החלפת שקלים למטבעות זרים הופכת פשוטה עוד יותר, זאת כיוון שלרשותכם עומדים "מחשבונים" המאפשרים לדעת מראש כמה שקלים "יעלו" לכם המטבעות הזרים.

 

הרעיון של השימוש בכרטיס האשראי הוא לאפשר אופן תשלום נוח ויעיל, כמו גם לפרוס לתשלומים את הסכום. מה שזה אומר בעצם, זה שבמידה ואתם צריכים לבצע המרת מט"ח ולרכוש כמות של דולרים, לדוגמה, השווה לחמשת אלפי שקלים – אין זה אומר שבו-במקום תיאלצו להוציא מחשבונכם 5000 שקלים. האפשרות לשלם באשראי, מקנה לכם אופציה לחלק את הסכום הזה לכמה תשלומים, כאשר ערכו של המטבע הזר מחושב לפי שערו ביום שבו התבצעה העסקה. המרות  מט"ח בצורה הזו מקלה מאוד על לקוחות ומורידה לא מעט חסמים והיא כמובן רלוונטית לכל מי שזקוק להמרות של מטבעות חוץ לצרכים שונים.

מתי כדאי לבצע המרות מט"ח והאם כדאי להחזיק מטבעות זרים בבית?

במידה ואתם מתנהלים באופן קבוע עם מטבעות זרים, למשל אם אתם שולחים כספים לחו"ל או מקבלים כסף זר ורוצים להמירו לשקלים, המרת מט"ח צריכה לשרת אתכם באופן הפשוט והנוח ביותר. אין זה אומר בכלל, שכדאי לכם להחזיק כסף זר בבית ובמיוחד כאשר המרות מט"ח יכולות להיעשות היום בכזו קלות ובדרך פשוטה כמו השימוש באשראי.

 

לעומת זאת, אם אתם טסים לחו"ל בקרוב ויש לכם בבית מטבעות שונים זרים כמו דולרים בודדים, לא תמיד יהיה כדאי להחליפם ולעיתים יהיה כדאי להשאירם בתור "כסף כיס" לשימוש מיידי. אם אתם יודעים שיהיה עליכם להשתמש בסכום כסף גבוה יותר, אשר אותו תרצו לקחת איתכם, רצוי להיערך לכך מראש ולא לחכות לרגע האחרון, אלא כן לבצע המרת מט"ח זמן מה לפני הנסיעה ולשמור על הכסף באופן בטוח ושמור בתוך הבית כדי לחסוך זמן יקר לפני הטיסה.