המלצות לבעלי כלבים

 

ישראלים רבים מגדלים להנאתם כלבים, חיית המחמד מלווה את האדם משחר ההיסטוריה האנושית, והכלב נחשב לחברו הטוב ביותר של האדם. למעלה מ-440,000 כלבים רשומים במרכז הארצי של משרד החקלאות לרישום כלבים, כאשר הפקינז נחשב לכלב הגזעי הפופולרי ביותר בארץ.

 

גידול כלבים אינו דבר של מה בכך, יש לחנך את הכלב לעשיית צרכים בחוץ, לטפח אותו, להעניק לו תשומת לב וחיבה, לדאוג לצרכיו וכמובן להוציא אותו לטיולים ארוכים. יש המלצות חשובות לבעלי כלבים שכדאי ליישם על מנת לדאוג לחיית המחמד האהובה ולהעניק לה טיפול מסור ויחס חם. אספנו עבורכם מספר המלצות לבעלי כלבים  כדי שגם אתם תוכלו לטפח את כלבכם וליהנות מאהבה ללא תנאי מההולך על ארבע.

 

התאמת סוג המזון

 

 בדיוק כפי שאתם דואגים לתזונה שלכם, כך עליכם לדאוג לתזונה נכונה ובריאה לכלבכם. יש סוגים שונים של מזון לכלבים, ניתן לחלק את סוגי המזון לכלב לשלוש קטגוריות עיקריות:

  • מזון לגורי כלבים
  • מזון לכלבים בוגרים
  • מזון לכלבים מבוגרים (מעל גיל 7)

כמו כן, יש מזון דיאטטי לכלבים הסובלים מהשמנה ויש סוגי מזון מניעתי לכלבים הסובלים ממחלה מסוימת, מרגישות לרכיבים שונים במזון ומזון לכלבים הסובלים מבעיות במערכת העיכול. ההמלצה היא לבחור מזון איכותי המותאם לגיל הכלב ולמצבו, לכן כדאי להתייעץ עם ווטרינר מנוסה.

 

טיפול בחרדת רעמים, זיקוקים ורעשים אחרים

 

כלבים רבים סובלים מחרדה בזמן סערת ברקים בחוץ או בגלל רעשי יריות, זיקוקים ורעשים אחרים. החרדה עלולה לגרום לכלב לקרוע רהיטים, ליבב ללא הפסקה, לשוטט ברחבי הבית בחוסר מנוחה ולנסות לברוח מהבית. אנשי המקצוע ממליצים למסך ככל הניתן את הרעשים הסביבתיים הגורמים לחרדה אצל הכלב, למשל באמצעות מוסיקת רקע או הגברת עוצמת הקול בטלוויזיה, וכדאי גם ליצור מקום חשוך וסגור כך שהכלב יוכל להתחבא ולהרגיש בטוח יותר.

 

במידת הצורך, יש לפנות לייעוץ מקצועי ולהתאים את הטיפול בהתאם לעוצמת החרדה. יש טיפול התנהגותי ותרופתי למצבים אלה.

 

הוצאת הכלב לטיולים ארוכים

 

חשוב להוציא את הכלב לפחות לשלושה טיולים כל יום, ההמלצה היא שמשך כל טיול יהיה לפחות 20 דקות. יחד עם זאת, בגלל אילוצי זמן, עבודה, ילדים, משפחה וכדומה, רבים מתקשים להוציא את הכלב לשלושה טיולים ממושכים, הפתרון לכך הוא להזמין שירות דוגווקר, כלומר שירות להוצאת הכלב על ידי אדם מקצועי ואחראי.

 

כדי לאתר דוגווקר בסביבת המגורים הקרובה כדאי להיעזר באפליקציה המיועדת לבעלי כלבים, באמצעותה ניתן להזמין שירות הוצאת כלבים על בסיס קבוע או חד פעמי, וליהנות מתעריפים מוזלים ומפתרון מקצועי המאפשר לכלב לצאת לטיול ארוך גם כאשר נעדרים מהבית או לא יכולים להתפנות לכך.

 

דואגים לכלב בימים החמים

 

האקלים הישראלי חם, ובקיץ הטמפרטורות עולות מעלה והכלבים נמצאים בסכנה מאחר ואין להם בלוטות הזעה. לכן, בעלי הכלבים חייבים לספק לחיות המחמד שלהם מקום מוצל וקריר, למלא את קערת המים בתדירות גבוהה ומומלץ להוציא את הכלב לטיולים השכם בבוקר ובשעות הערב.

 

מי שיוצא לריצה עם כלבו יכול לרכוש בחנויות המובילות סוליות מיוחדות להגנה על כפות הרגליים של הכלב, אך ההמלצה היא לרוץ בחיק הטבע ולא על מדרכות וכבישי אספלט האוגרים חום רב.

 

נשנושים לכלב

 

בחנויות ציוד לכלבים ובכל רשתות השיווק ניתן למצוא שלל חטיפים לכלבים, ומפעם לפעם כדאי לפנק את חיית המחמד ולהפתיע אותה עם חטיף איכותי וטעים. חשוב לרכוש רק חטיפים ממותג מוכר, יש לשים לב לערך הקלורי של החטיף, וחשוב להעניק את החטיף בשעה קבועה או כפרס על התנהגות טובה.