המלצות טיול בצפון ישראל

 

ישראל אמנם מדינה קטנת ממדים אך מקומות רבים מאוד בעלי אופי נופי וגיאולוגי שונה וזאת במרחק קצר בין אתר לאתר. במאמר זה נמליץ על מקומות טיול איכותיים במקומות יפים ומיוחדים במיוחד בישראל המתאימים למשפחות ולמטייל הסביר (לא מטיבי לכת) שמחפש מזור ,שקט וקצת טבע בלי להתאמץ יותר מדי (תתפלאו יש כאילו מקומות ולא מעט).

 

אזור הצפון יתברך בכמויות מים יפות מאוד אשר מאפשרות תנאי טיול מצוינים כל ימות השנה, כך שבאזור זה ישנם מוקדים ונקודות חן וטבע המומלצים לתקופות החורף, מה שנקרא טיולי זרימות ואילו בתקופות הקיץ טיולים הכוללים מעיינות ומקורות מים – מתכון בטוח להימלט מהשמש היוקדת של חודשי הקיץ.

 

המלצות טיול בצפון ישראל

 

המלצות טיול לחורף באזור הצפון

 

מפל סער – הוא מפל יפה ומרהיב עין שבחודשי החורף זורם בעוצמות בלתי נתפסות, לא הרחק מהחרמון הגבוה, נמצא נחל סער אשר עושה את דרכו בנפתולים ומתחתר בסלעי הבזלת עד שמגיע למפל עצמו משם הוא נשפך לבריכות בצבע ירוק טורקיז עז , רסיסי המים הלבנים הנשברים על גבי הסלע השחור והעיקש מותירים את הצופה בהם נפעם ומתרגש.


מאוד קל להגיע לכאן , ישנה נקודת תצפית מסודרת עם מסלול הליכה קצר הכולל גשר העובר מעל הנחל. הוראות הגעה: צומת מפל סער בצומת המפגש בין הכבישים 989 ו-  99 שעולה לכיוון החרמון.הכניסה למקום היא חינמית ואין מגבלת שעות.

 

מפל עיט – זהו מפל אשר מקורו בנחל עיט אשר נמצא במרכז הגולן, גם בנחל זה תצפית מרהיבה ומסלול הליכה מסודר בשביל צר לאורך כ -600 מטרים. התצפית מאפשרת להתענג על נחל שוצף הנופל בעוצמה אדירה מגובה רב ישירות אל תוך בריכה, שאון המים הרבים שזורמים, יחד עם הפריחה הססגונית נותנים למקום אווירת טבע במלוא עוזו. הוראות הגעה : סעו מצומת קצרין ואז תפנו לכיוון מזרח אל היישובים עין זיוון ואלוני הבשן. לאחר כ־3 ק"מ לערך מגיעים לצומת המפלים, שם יש לפנות ימינה ולהיכנס לכביש 808. לאחר כ־3.5 ק"מ לערך קחו ימינה לרחבת חנייה מסודרת.הכניסה למקום אינה כרוכה בתשלום , אך המקום פתוח מ 8:00-16:00 זו שמורת טבע.

 

אתר החרמון – מיותר לציין ששני החורפים האחרונים של 2019 ו 2020 היו מבורכים וכמויות המשקעים שברו שיאים עד כדי כך שהקרבה לקו העליון האדום כה קרובה, לאחר שנים כה רבות, והכנרת עומדת להתמלא עד תום. נשקלת ברצינות פתיחת סכר דגניה המזרים את המים לכיוון הירדן, זאת בכדי למנוע את הצפתה של טבריה . האחראי העיקרי לחגיגת הזרימות הזו הוא למעשה החרמון , מי השלגים הרבים נמסים ויוצרים מאגרי מים ונחלים עם כמויות מים רבות: הבניאס – נחל חרמון הוא המרוויח העיקרי מכך, נחל יפהפה שזורם כל ימות השנה ובחורף זו פשוט חוויה ייחודית. תוסיפו את השלג הרב שמזמן הזדמנויות של סקי באתר החרמון, עלייה בעזרת רכבל החדש עד רום החרמון. הנוף , הלובן המרשים הוא הזדמנות נדירה לגעת ביופי.