המדריך לשיפור הזוגיות

זוגיות הינה ברכה אך גם מצריכה עבודה קשה, ולו כי לוקחים שני אנשים ומחברים ביניהם ובאמצע צריך למצוא את עמק השווה וחשוב מכך, את נקודת ההשקה בה כל אחד יודע מתי לקחת צעד אחורה, מתי לדחוף, מתי להיות בשקט, מתי לוותר, מתי להשמיע את קולו וכדומה, כאשר פרמטר בעיתי תמיד מוסיף אש למדורה, אותו פרמטר ושמו "אגו". כיצד אם כן ניתן להיות חלק מאותו סיפור אהבה של זוג שחי ביחד בשלווה ואהבה לאורך עשרות שנים? כמו כל דבר בחיים, כך גם פה נדרשת עבודה!

 

המדריך לשיפור הזוגיות

 

ברחו מהשגרה

הרבה זוגות מתרגלים לשגרה בה לכל אחד יש את העבודה שלו ואת המשימות שלו אחה"צ, כך שאט אט מתחילים לתקשר רק באמצעות משימות (צריך לערוך קניות, צריך לנסוע בשבת להורים וכדומה). אי לכך כה חשוב למצוא זמן ביום אותו מקדישים עבור שניכם. שנדגים? תשתו ביחד בירה במרפסת, תראו ביחד פרק של סדרה אהובה, קראו יחד כתבות באתר חדשות, תרכיבו ביחד פאזל, תשחקו ביחד "4 בשורה", תמלאו ביחד תשבץ וכדומה.

 

תגלמו את הצד השני

כל זוג נכנס למריבה וכל אחד מבני הזוג נוטה לראות רק את הצד שלו ולהיות בטוח שהצד השני פשוט טועה (בלשון המעטה). במקרים מעין אלו ראוי לעצור את שצף הכעס ולשחק משחק: להציג את הסיטואציה (אפשרי בלב ללא מילים) לחבר קרוב מעיני בן/ת הזוג. באופן שכזה ניתן להתחבר לזווית הראייה של הצד השני, כך שאם מנהלים לאחר מכן שיחה (שלב חשוב ביותר), זוכים להקרין יותר חיבור לסיטואציה.

 

טיפ חשוב עבור הורים

הורים רבים חיים בתוך שגרה שבה הם בעיקר הורים ופחות בני זוג רומנטיים, ועל כן חשוב מדי חודשיים שלושה לקחת הפוגה ולצאת לבלות כמו זוג ללא מחויבות, כשכמובן מדובר על תכנון יום כיף רומנטי (תדאגו כמובן לבייביסיטר), כך ששוב מרגישים צעירים ושוב נהנים מהדברים שתמיד גרמו לנו לחוש טוב ביחד. זו יכולה להיות מסיבה, הופעה, ישיבה בפאב וכדומה.

 

אל תנסו לשנות תנסו לשתף

כל אישה צריכה להפנים שגברים הם לא נשים, משמע גבר לא אוהב לחפור, לא אוהב לחלוק רגשות ובאופן כללי גבר פחות תקשורתי מאישה. מכאן שאין לשנות את הגבר אלא לקבלו בדיוק כפי שהוא. כמו כן, אין להפוך להיות כמו הגבר, אלא על הצד הנשי להמשיך לנהוג באופן טבעי, ופה חשוב לציין שכאשר משהו מציק מומלץ לשתף, ובעת ריב מוטב לעצור ולשקול היטב מהו המסר שמבקשים להעביר, רגע לפני שמתפרצים.

 

יחס יחס יחס

הרבה זוגות מחליטים שלא הולכים לישון אויבים - לא הולכים לישון כועסים, אך הרבה זוגות נופלים בכך ובלילה כל אחד תופס את הקצה השני של המיטה – רחוק מהשני כמה שניתן. מה עושים? מעבירים את הלילה ובבוקר מנסים להתפייס. כמו כן, כאשר חוזרים מיום העבודה ונפגשים, חשוב להתייחס האחד לשנייה, כך שלא ייווצר מצב שבו נפגשים לא שום יחס של חיבה (או תשוקה), כי לאותו מפגש קצר יש כוח רב להשפיע על אופי ההתנהלות של שאר היום - נקודה למחשבה.