המדריך למעבר דירה: בחירה נכונה של ריהוט

מתכננים לעבור דירה? לעשות רמונט כללי בדירה הקיימת? לחדש את הרהיטים? מחפשים ריהוט לבית במבצע? זול ופשוט? יוקרתי וממותג? ממחקרים רבים שנעשו בתחום עולה המסקנה שישנו קשר ישיר בין סביבת העבודה בבית לרמת שביעות רצונו של העובד, וכשהעובד שבע רצון אזי גם רמת הפרודוקטיביות שלו עולה.

 

לפיכך, במידה והנכם חושבים לעבור לדירה חדשה או לשדרג את הקיימת, כדאי להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום מעברי דירה ואריזה. אנשי מקצוע מהתחום מסבירים שההיוועצות עם אנשי מקצוע מנוסים מאפשרת ליצור סביבה ביתית אופטימלית, כזו הכוללת ריהוט ארגונומי ומעוצב באיכות גבוהה ושלל לא מבוטל של פתרונות אחסון מתקדמים וחכמים.

 

בחירת קו עיצובי התואם את האווירה של בעלי הבית

באופן כללי, בחירה נכונה של ריהוט למעבר דירה נעשית תוך כדי התייחסות למגוון רחב של שיקולים שונים, וחשוב שהריהוט יהיה תואם באופן מלא לגודל החלל, אופי הדירה, שיטת ההתנהלות של האווירה השוטפת, מספר הנפפשות, כמות זרימת האורחים הצפויה ועוד.

 

אספקט נוסף נוגע להיבט העיצובי ולקו העיצובי המנחה, כשבחירה דורשת התאמה מלאה בין ההיבט הפונקציונלי וצרכיו האינדיבידואליים של הבית לבין האווירה הכללית שבעלי הבית רוצים להשרות.

תחום עיצוב הפנים כולל התייחסות למכלול רחב של פרמטרים, בהם גודל החלל וחלוקה הפנימית נכונה שלו, לעיצוב, ועד לפרטים הקטנים כגון גווניי הקירות והריצוף, תאורה נכונה וכן הלאה.

 

פתרונות אריזה ואחסון מתקדמים וחכמים

עצה נוספת הנוגעת לשלבי התכנון וההזמנה במעבר דירה היא הימנעות ככל שניתן מהעמסת יתר של סביבת המגורים בריהוט ואביזרים בלתי נחוצים, ובפרט אם הם תופסים נפח נרחב, מאחר ועלולה להיווצר אווירה דחוסה, עם תחושה מעיקה ומחניקה. אפשר בהחלט לעקוף את בעיית האחסון על ידי עשיית שימוש בפתרונות חכמים, שמעניקים תחושת מרחב, ובו זמנית גם תורמים לשמירה על סביבת מגורים נקייה, מסודרת ומארגנת.

 

במהלך בחירת הריהוט למעבר דירה, כדאי גם להתייחס לאיכות, לארגונומיה והעמידות לאורך זמן. אין הכרח לרכוש ריהוט ממותג, אבל ניתן בהחלט למצוא כיום רהיטים איכותיים במחירים השווים לכל כיס, כמו לדוגמה רהיטים מתצוגה, דילים ומבצעים לרגל סוף שנה, לרגל החלפת קולקציה וכיוצא בזה.

 

 

מעבר דירה - ריהוט חדש