ויהי חושך… האם כדאי לבצע החלפת מסך למחשב נייד

האם זה העיניים של או שהגיע הזמן להחליף מסך למחשב נייד

החלפת מסך למחשב ניידהחלפת מסך במחשב נייד - אמת או חובה

המסך במחשב נייד מהווה בפועל כמחצית מהמחשב כולו. לכן כאשר ישנה תקלה כל שהיא והמסך אינו פועל, מתעוררת השאלה האם יש צורך בהחלפת מסך למחשב נייד שלנו או שכדאי לוותר על המחשב הנייד ולהחליפו.
כמובן שהתשובות לשאלה זאת מורכבת אולם בהנחה שהמחשב הנייד שלנו פועל כהלכה ומשרת אותנו. בהחלט לא מומלץ להשקיע ולרכוש מחשב נייד חדש רק בגלל שהתעורר הצורך בהחלפת מסך למחשב נייד.

תקלות וגורמים לצורך בהחלפת מסך למחשב נייד

התקלות במסך המחשב הנייד יכולות לנבוע ממספר גורמים שהתוצאה של כולם זהה, חוסר יכולת להמשיך ולהשתמש במחשב הנייד והצורך לתקנו.

  1. פיקסלים שמתקלקלים על הצג ומשבשים את התצוגה - תקלה שלרוב מתאפיינת בהחמרה הדרגתית.
  2. חוט שנשחק וגורם להעברה לא תקינה של נתונים מתבטא בתקלה לא סדירה שעצמתה משתנה ולעתים לא ניתן ללא טכנולוגיה ייעודית לאתר אותה.
  3. שריפה של קבל אחד או יותר במסך שגורמת לשיבוש משמעותי וקבוע בתצוגה.
  4. פגיעה מכנית, פיזית חיצונית נראית לעין שכתוצאה ממנה המסך נשבר ובמקרה זה מחויבת החלפת מסך למחשב נייד שללא כן לא יהיה ניתן לתפעלו.
  5. שברים בחלקי הפלסטיק שבהם יושב המסך כתוצאה מפגיעה מכנית ולעתים המסך מאבד את אחיזתו בתושבת ועלול להיגרם נזק גדול יותר בשל כך.
  6. הצירים בין המחשב למסך אינם פועלים כהלכה אם בשל בלאי טבעי ואם בשל שימוש לא נכון או פגיעה מכנית. גם במקרה זה עלול להיגרם נזק נוסף ולכן מומלץ לתקן תקלה זאת בהקדם.
  7. ווירוס בתכנת המחשב שמשבש את יכולת התצוגה שלו, לרוב ניתן לפתרון ללא החלפת מסך למחשב נייד.

אלה היו מספר דוגמאות לתקלות שישבשו את פעולתו התקינה של מסך המחשב ואפשר שיעוררו את הצורך בהחלפת מסך למחשב נייד שברשותכם אולם לא בכל מקרה יש לבצע החלפת מסך למחשב נייד.

החלפת מסך למחשב ניידפנייה למעבדה לתיקון מחשבים ניידים לשם החלפת מסך למשב נייד

כאשר אתם פונים למעבדה מקצועית המתמחה בתיקון מחשבים ניידים ייתכן ויחסך מכם הצורך להחליף את המסך וניתן יהיה לבצע תיקון מקומי ברמת הרכיב ולהחזיר את מחשבכם לפעולה תקינה ללא הוצאה גבוהה מדי.

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים המתמחה בתחום זה תוכל לאבחן את התקלה שלכם ובכל מקרה להציע לכם פתרונות תיקון שיהיו זולים משמעותית מרכישת מחשב חדש. החלפת מסך למחשב נייד גם היא תבוצע, במידת הצורך, בעלות נמוכה משמעותית, כאשר היא מבוצעת במעבדה המצוידת בטכנולוגיה הדרושה וברשותה מאגר חלקי חילוף זמינים.

 

ניתן כיום לפנות למעבדה ייעודית ולקבל הצעת מחיר להחלפת מסך למחשב נייד של כל היצרניות המובילות ולקבל את המחשב חזרה תקין תוך זמן קצר.