חיסכו כסף והזמינו טיול לחול לפי התקציב שחסכתם

הזמנת טיולים בארץ ובעולםהאירו הוא אמנם מטבע חזק למדי וחלקנו עשויים לחשוב שטיול באירופה יוביל אותנו לבזבוז של כל מה שהצלחנו לחסוך עד כה, אולם מחשבה זו אינה בהכרח מתיישבת עם המציאות; אירופה עדיין כוללת בה יעדים רבים שהם תיירותיים פחות מאזורים אחרים ולפיכך המחייה שם תהיה זולה יותר. במידה שאתם מבקשים לנפוש באירופה ולהישאר במסגרת התקציב שלכם, רצוי שתוותרו על יעדים יקרים באמת, כמו בריטניה, איטליה או צרפת ותתמקדו במקומות מתוירים פחות, אך לא פחות שווים, כדוגמת סלובקיה, בולגריה ורומניה שהפכו בעת האחרונה ליעד פופולארי על-ידי מטיילים רבים. באתר המלצה תוכלו למצוא המלצות תיירות ונופש בארץ ובעולם.

 

יוון: טיול תרמילאים

יוון אמנם זולה יותר מיעדים אחרים באירופה, אולם אם אתם מבקשים לטייל בתקציב נמוך ויש בכם מן ההרפתקנות, תוכלו לפצוח בטיול חסכוני ביוון, ללא מקומות לינה מסודרים. ביוון תמצאו אתרי קמפינג עם הסדרי לינה לתרמילאים. אתרי קמפינג רבים ניצבים לאורך קו החוף, מה שמאפשר למטיילים רבים להקים אוהל וליהנות מטיול זול יחסית. אז שלא לכולם מתאים לישון תחת כיפת השמיים, אולם קמפינג בארץ אחרת היא חוויה מיוחדת עליה לא כדאי לוותר וכדאי לנסות לפחות פעם אחת. עם זאת, סוג זה של טיול מצריך תכנון קפדני.

 

המשבר הכלכלי בשנים האחרות ביוון פגע גם בענף התיירות – המהווה חלק מרכזי בכלכלה. על אף זאת, ישנה ביוון תקווה להחזיר את המבקרים והמטיילים למקומות האהובים ביוון. על כן נחשבת יוון ליעד מועדף עבור בעלי תקציב מוגבל.

 

יעדים זולים במזרח

המזרח מעט רחוק, מה שאומר – טיסות יקרות יותר, אולם טיול לארצות המזרח מאופיין כטיול בתקציב נמוך. בין המדינות הפופולאריות תוכלו את הודו ותאילנד, על התרבות והאותנטיות הרבות שבהן. גם הפיליפינים הפה ליעד תיירותי חדש שנוסף לקבוצת היעדים הלוהטים במזרח – מדינה קסומה המורכבת מעשרות איים בעלי טבע פראי, אוכל טוב וחופים מופלאים.

 

נרחיב מעט יותר אודות הפיליפינים: זהו יעד המוקדש לאלו המעוניינות בחופשה נינוחה, טבע יפהפה ואוכל שלא זכיתם לאכול עד כה. הפיליפינים היא שילוב נהדר בין מחיה זולה (לתיירים) לבין טבע מרהיב. במנילה הבירה תוכלו למצוא מסעדות איכותיות וחנויות זולות. עלות ממוצעת של ארוחה דשנה תעלה פחות מ-20 דולרים, זאת לעומת קרוב ל-100 דולרים בארצות מערב וצפון אירופה.

 

נסכם סעיף זה ונאמר שעל אף שכרטיסי הטיסה יקרים יותר ביחס ליעדים אחרים, הרי שהם מתקזזים עם עלות נמוכה המאפיינת כל יעד במזרח. מדובר בחופשה מומלצת ביותר עבור אלו התרים אחר טיול מיוחד ועם זאת – ברמת תקציב נמוכה.

 

מדינות שכנות

בימות שלום וידידות, אפשר לטייל עם תחושת ביטחון במדינות כמו ירדן ומצריים. חצי האי סיני היה עד לשנים האחרונות יעד אהוב על מטיילים ישראלים, כאשר המשבר הביטחוני גרם לירידה משמעותית במספר חוצי הגבול הישראליים. עם זאת, בשנתיים האחרונות חל שיפור ניכר בתנועה מצרימה, כאשר באביב והקיץ של 2018 נרשמה כמות אסטרונומית של מטיילים ישראלים בסיני – ובעיקר בחופיה עמוסי החושות. עדיין קיימת אזהרת מסע מטעם כוחות הביטחון לגבי טיולי בסיני, אולם לא חל כעת איסור יציאה למצרים. אלו שעדיין מתייראים מביקור במצרים יכולים לצאת לירדן. טיולי ג'יפים בשכנה המזרחית אינם אטרקציה מפתיעה במיוחד, כמו גם ביקור באתרים התיירותים המפעימים שלה. ירדן הפכה מזמן ליעד מועדף למטיילים ישראליים (ולא רק) בתקציב נמוך, כאשר תנאי המחיה בה זולים ופשוטים. את הגבול לירדן ניתן לחצות דרך מעבר בית שאן או דרך מעבר אילת.