הוצאת דרכון פורטוגלי - יתרונות ותנאים

הוצאת דרכון פורטוגליכ-3 וחצי מיליון ישראלים זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי בהתאם לחוק שחוקקה ממשלת פורטוגל. ישראלים שהם צאצאי גירוש יהדות ספרד ופורטוגל, יוצאי מדינות צפון אפריקה, אגן הים התיכון, הבלקן או דרום אמריקה: מרוקו, תוניס, אלג'יר, מצרים, סוריה, לבנון, עיראק, יוון, בולגריה, הולנד, ארגנטינה, ספרד ומדינות נוספות אליהן הגיעו היהודים אנוסי ספרד ופורטוגל במאה ה-15 – בהחלט זכאים לקבל את הדרכון הפורטוגלי המיוחל. כידוע, אזרחים ישראליים רשאים, על-פי החוק הישראלי, להחזיק ביותר מאזרחות אחת.

דרכון פורטוגלי – מי זכאי לקבל?

דרכון פורטוגלי הוא מהדרכונים המבוקשים ביותר באזורנו, שכן הוא טומן בחובו מספר גדול של יתרונות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי. הדרכון מאפשר גישה ללא צורך בויזה ל-185 מדינות שונות ברחבי תבל, כולל ארה"ב ואוסטרליה. צאצאיהם של מגורשי פורטוגל וספרד זכאים להגיש בקשה לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי – זאת כל עוד ישנה עמידה בתנאי סף שנקבעו בחוק.

 

במקומות שונים ניתן למצוא מאגר הכולל אלפי שמות משפחה שהוכרו על-ידי הקהילה היהודית הפורטוגלית ככאלו השייכים למגורשי פורטוגל וספרד, וזכאים לקבל דרכון פורטוגלי. יש לציין כאן כי גם אם שם המשפחה שלכם אינו מופיע ברשימה זו, אין פירושו של דבר בהכרח שאינכם זכאים לדרכון זה, כיוון שישנם כמה שמות משפחה שעוברתו במשך השנים. מידע מקיף ומלא תוכלו למצוא במשרדים השונים העוסקים בהגשת בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי הפזורים ברחבי הארץ.

 

מלבד זאת, גם פורסמה רשימת מדינות שיוצאיהן עשויים להיות בעלי זכאות לקבל דרכון פורטוגלי, כיוון שאליהן גורשו יהודים שחיו באותם ימים חשוכים בספרד ובפורטוגל. מלבד המדינות שהוזכרו לעיל, יצוינו גם המדינות סוריה, צרפת, איטליה, יוגוסלביה לשעבר (סרביה, קרואטיה), ארצות דרום אמריקה ולעתים גם יוצאי כורדיסטאן או אפילו תימן. אם המוצא שלכם הוא מאחת הארצות שהוזכרו במאמר זה (כאשר מספיק שאחד ההורים, הסבים או הסבתות הגיעו משם) ושם משפחתכם מקנה את הזכאות – אז באופן כמעט מוחלט תוכלו לקבל את האישור להגשת הבקשה.

תנאי הסף לקבלת הדרכון הפורטוגלי המיוחל כל-כך

להיות יהודי; להיות ללא עבר פלילי; לקבל אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל שהמבקש הוא צאצא למגורשי פורטוגל וספרד – אישור שניתן להוכיח בעזרת מחקר גנאלוגי המוצע בחינם על ידי החברות השונות.

 

יצוין כי המבקש בלתי תלוי באופן כלשהו בקבלת אזרחות פורטוגלית על-ידי הוריו או סביו ויכול להגיש בקשה זו באופן עצמאי (במילים אחרות: אין חובה שההורה יקבל אזרחות על-מנת שגם ילדו יקבל אזרחות, זאת במידה ומדובר בבן 18 ומעלה).

 

ילדים שעוד לא הגיעו לגיל 18 והוריהם קיבלו אזרחות מתוקף החוק החדש יוכלו גם הם לקבל אזרחות פורטוגלית, אך לא באופן אוטומטי, אלא בהתבסס על חוקים אזרחיים של הממשלה הפורטוגלית.

 

בשונה מכך, במקרה בו נולד הילד להורה שאזרחות פורטוגלית כבר בבעלותו – הילד ייחשב אזרח פורטוגלי אוטומטית וכך יהיה זכאי לדרכון פורטוגלי. איזה נהדר זה שהילד נולד עם אזרחות ישראלית ואזרחות פורטוגלית עוד לפני שהוא מבין את תפקידו ואת מקומו בעולם. כל-כך נהדר, באופן שכמעט אינו ניתן לתיאור – ועוד לא התחלנו לדבר על היתרונות הרבים שיש למחזיקים בדרכון פורטוגלי – שהוא דרכון אירופאי לכל דבר ועניין.

 

בן/בת זוג של מי שכבר הנפיקו אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי, יכולים להגיש בקשה לקבלם – אך רק לאחר שלוש שנות נישואין. זוהי סיבה מספיק טובה לנסות להחזיק את הנישואין כמה שיותר זמן, תוך ניסיון לא להתגרש, כדי שלפחות משהו טוב אחד יצא מנישואין אלו – והרי זוהי האזרחות האירופאית המיוחלת.  

 

הכירו את פספורטוגו PassportoGo

חברת פספורטוגו מעניקה ייעוץ, הסברה וליווי צמוד לישראלים בהליך הנפקת אזרחויות אירופאיות במדינות פורטוגל, רומניה ופולין, ומציעה לכם:

  • בדיקת זכאות ללא עלות.
  • החזר כספי מלא באי זכאות.

פספורטוגו PassportoGo