בילוי זוגי מומלץ - הופעות סטנדאפ

 

בילוי זוגי מומלץ - הופעות סטנדאפהזוגיות שלכם היא ללא ספק אחד מהדברים החשובים ביותר בחייכם. בן או בת הזוג שלכם הם האנשים שמעניקים לכם לרוב את התמיכה החשובה ביותר, מסייעים לכם לגדל משפחה ומהווים מקור לאושר. אלא שזוגיות מחייבת טיפוח, וחייבים להשקיע בה על מנת שלא תישחק. לכן בילוי זוגי אחת לכמה זמן, כזה שיסייע לכם לשמור על הלהבה הזוגית הוא חשוב. אז מה אפשר לעשות כאשר מעוניינים לקחת פסק זמן מעניין, כיפי ומהנה מהמרוץ הסוחף של החיים? מה דעתכם על מופע סטנדאפ שייצר לכם הפסקה קומית, כזו שתעניק לכם כוחות מחודשים?

מהו סנטדאפ טוב?

כל קומיקאי יאמר לך שהבדיחות הכי טובות, הן בדיחות עצמיות. לכן רוב הסטנדאפיסטים מבססים את ההופעות שלהם על חוויות או תצפיות אישיות שלהם. זה יכול להיות משהו כמו חוסר הביטחון שלהם בחדר הכושר, קניות בסופר או כל דבר אחר... בעיקרון סטנדאפ משתפר ככל שהוא הופך להיות אישי יותר. לכן סטנדאפיסטים מדברים על כל מה שמרגיז אותם, או כל מה שהם חושבים שלא בסדר עם עצמם או עם העולם, והופכים אותם לסוג של בדיחה.

 

אבל בואו נודה על האמת, הומור בסופו של דבר הוא משהו מאוד אישי, ותלוי בטעמו של כל אחד ואחת מאיתנו. אומנם רוב הסיכויים שאם בן או בת הזוג שלכם חולק איתכם לא מעט סיטואציות ורגעים בחיים, הרי שגדולים הסיכויים שאלו הופכים את ההומור שלכם למשותף. שלא לדבר על כל אותם אנשים  שמחפשים את אותו אדם שמצחיק אותם מדי יום. אז בינינו בתכל"ס אם אתם צוחקים מאותם דברים, כנראה שחוש ההומור שלכם זהה.

 

הדרך הטובה ביותר כמובן לבחון אם המופע שכיוונתם אליו אכן עתיד לקלוע לטעמכם היא להסתכל בקטעי יוטיוב של הסטנדאפיסט שלהופעה שלו אתם מתכוונים ללכת. מאחר וכיום אפשר למצוא את הכל ביוטיוב זו דרך מעולה לבדוק אם מדובר במישהו מוכשר שאתם מתחברים לחוש ההומר שלו.

למה חשוב לצחוק?

אולי לא ידעתם אבל יש דבר כזה חקר הצחוק וד"ר וויליאם פריי, פסיכיאטר ואחד החלוצים בחקר הצחוק מאוניברסיטת סטנפורד, מדווח שבמהלך פעולת הצחוק עוברים על הגוף שלנו שינויים פיזיולוגיים רבים.

 

לדוגמה, צחוק מסייע להפחתת כאב פיזי ונפשי. כן האנדורפינים, אותם חומרים כימיים המצויים במוח וידועים ביכולת שלהם לסייע לשיכוך כאבים ולשיפור מצב הרוח משתחררים מהמוח בעת פעולת הצחוק. בנוסף הצחוק מייצר גם נוירוכימיקלים כדוגמת הדופמין,שגורם  להרגשה טובה, להרגעה ולהקלת חרדה. וכדאי שתדעו כי צחוק מגן על המערכת החיסונית. הוא דואג להגן על הלב כשהוא מרחיב את כלי הדם ומאפשר לדם לזרום בחופשיות רבה יותר. לחובבי הדיאטות שבינכם בטח חשוב לדעת כי צחוק שורף קלוריות ועושה כושר. כן מחקר מצא כי 15-10 דקות של צחוק שורפות 50 קלוריות.

 

והיה גם מי שמצא כי צחוק תורם לשיפור הזיכרון, וגם משפר את התקשורת בין אנשים. ובכלל, צחוק עוזר לנו לחשוב חיוביו ולהקל עלינו להתגבר על קשיים. אז עכשיו שהבנתם כי חשוב וכדאי לצחוק בואו נדבר על מה שצחוק יכול לעשות לזוגיות שלכם.

מקומו של הצחוק בזוגיות

כאשר בני זוג מעלים חיוך אחד אצל השני, או מצחיקים אחד את השני, תחושת האושר שלהם מהקשר הזוגי הופכת לגדולה יותר, והדבר משפיע על האושר בחייהם באופן כללי. שהרי הזיכרונות הטובים ביותר בזוגיות שלכם הם לרוב ממצבים של חוויות טובות משותפות, או מבדיחות משותפות שגורמים לכם לחוש שמחה והנאה.