איך לבחור אביזרים לרכב?

אביזרים שונים לרכב עשויים להשפיע באופן ניכר על נוחות הנסיעה. ישנם אביזרים אשר יש להם השפעה גם על חווית הנהיגה וכן על מניעת תקלות. אביזרים אחרים יוכלו להשפיע גם על שיפור ביצוע המנוע. המדריך שלהלן יסביר איך לבחור אביזרים שונים לרכב.

 

מערכת מולטימדיה לרכב שלכם

הכיסוי לשיפור השליטה ברכב

ההגה של הרכב מאפשר לנווט בבטחה לכל מקום שאליו נוסעים. על מנת לשפר את האחיזה בהגה ניתן להשתמש בכיסויים להגה. הכיסויים נועדו גם לשפר את האחיזה, גם למנוע החלקה של יד מזיעה. הכיסויים משפרים את העיצוב של ההגה וגם שומרים עליו מפני שריטות או בלאי.

 

את הכיסויים כדאי לבחור בהתאם לאופי הרכב וסוג המודל. יש דגמים של כיסויים שיתאימו לרכב שטח ויש כאלה שיתאימו לרכב משפחתי. ישנם כיסויים שיתאימו במיוחד לעונה החמה, יש כיסויים עבים ולא פחות חשוב – גם רמת החספוס. לכן, בחרו את כיסויי ההגה לפי העיצוב והסגנון, לפי המרקם הרצוי (חלק או מחוספס). בחירה מתאימה תשלב בין יופי, איכות, סגנון ובטיחות.

מערכת מולטימדיה לשמיעה נהדרת ויותר מזה

מערכות מולטימדיה לרכב אולי לא משפיעות באופן ישיר על הבטיחות, אבל הן משפיעות מאוד על הכיף ועל ההנאה בזמן הנסיעה. את מערכת המולטימדיה צריך לבחור בהתאם לגודל הרכב, הסוג ועיצוב חלל הפנים. מערכת מודרנית מגיעה עם מסך נלווה, נעים ונוח לתפעול. שימו לב לגודל המסך והיזהרו מבחירה במערכת בעלת מסך קטן מדי.

התאימו את סוג המערכת לסגנון הדשבורד ולעיצוב החלל הפנימי של הרכב. ניתן למצוא מערכות שיכילו גם דיבורית בילט אין אז תנו דעתכם עד כמה אלמנט כזה חשוב לכם. יש לציין כי מערכות שמע בוחרים כמובן גם לפי עוצמת הצליל ורמת הניקיון של השמע. מגבר טוב ושילוב עם רמקולים טובים מוסיף המון. כמן כן, יש מערכות שיכולות להכיל ממשק למצלמת רוורס, וכן גם לכלול מערכת ניווט ועוד שכלולים שונים. הביאו את כל זה בחשבון לפני שאתם בוחרים את המערכת הרצויה לכם.

עיצוב שגם שומר על הגלגלים

בעזרת טסות לרכב אפשר להשיג כמה מטרות. ללא ספק, הן מעניקות עיצוב משודרג לגלגלי הרכב ויכולות להעניק אף מראה יוקרתי מאוד. בנוסף, הן גם מגנות על הגלגלים, על הברגים וכן ועל הג'נטים, מונעים הידבקות של בוץ, אבק, נזקי קרינה וכיוצא בזה. עולה השאלה, איך בוחרים. כמובן, בוחרים לפי איכות הייצור של הטסות וכן על פי ההתאמה לרכב, למודל, לדגם, לעיצוב הג'נטים.

שמן שמאריך את חיי המנוע ברכב

לא כל אביזר לרכב חייב להיות מוצר או פריט שרואים בעיניים או שומעים באוזניים. יש אביזרים לרכב אשר ביום יום הינם בלתי נראים אך למרות זאת, חשיבותם רבה. דוגמא טובה לכך הינה שמן למנוע. חשוב להשוות בין סוגי שמנים שונים ולראות מה הם באמת מציעים ומאילו חומרים הם מיוצרים.

 

יש שמנים באיכות גבוהה ויש שמנים באיכות ירידה. ככל שהרכב שלכם חשוב לכם יותר וככל שתרצו להאריך את חיי המנוע, כך מומלץ יותר לבחור בקפידה שמן מנוע. יש בנמצא שמנים סינטטיים ויש חצי סינטטיים. יש הבדלים ברמת הצמיגות של השמנים השונים (כלומר הסמיכות של השמן). כדאי לבדוק גם מהו השמן שעליו ממליץ היצרן (לפי סוג הרכב וסוג המנוע) וכך – לבחור בתבונה.

לרכישת רכב חדש אפס קילומטר תוכלו לפנות לחברת CarBay  - https://www.carbay.co.il