הקמת אתר אינטרנט חינם - האם באמת משתלם

בעבר הלא רחוק, אלו שביקשו להקים אתר אינטרנט, בין אם אתר אינטרנט אישי ובין אם אתר אינטרנט עסקי או מקצועי, היה עליהם להשקיע ממון רב בשכירת שירותיה של חברה המתמחה בבניית אתרי אינטרנט. בימינו, לעומת זאת, כל אחד יכול לבנות לעצמו אתר אינטרנט, ובקלות יחסית, בעזרת גורמים המפעילים פלטפורמה המיועדת עבור הקמת אתר אינטרנט חינם.

בניית אתר אינטרנט מקצועי היא אינה משימה פשוטה. יש בתעשייה עסקים רבים העוסקים בתחום. חיפוש פשוט בגוגל יפרוס בפניכם רשימה בת מאות הצעות אפשריות. נותרת לפנינו שאלה די מעניינת: אם אפשר להקים אתר אינטרנט חינמי, מדוע אין לכל העסקים אתר אינטרנט נהדר ומתפקד?

 

העניין הוא ששום דבר לא ניתן באמת בחינם, שכן ישנה סיבה לכך שמישהו מחליט לחלק "אתרי אינטרנט בחינם". מהו העניין? ישנן פלטפורמות שונות לבניית אתרי אינטרנט, המאפשרות בנייה עצמאית קלה למדי של אתר עם ניראות סבירה. אתם חוסכים אלפי שקלים ובתמורה לכך, מופיעות פרסומות הממוקמות במקומות שונים באתרת שלכם, כאשר ההכנסות מהפרסום זורמות אל הגוף המפעיל את הפלטפורמה.

 

למה בכל זאת אתר אינטרנט בחינם אינו כדאי במיוחד? ישנן מספר סיבות לכך. ראשית, כיוון שהפלטפורמה שייכת לגוף עסקי כלשהו שעשוי להיסגר יום אחד. זהו הגוף העומד מאחורי המערכת וביום שהוא יחליט לסגור את עסקיו – גם אתר האינטרנט שלכם ייאלץ להיסגר, וכל  כרטיסי הביקור והפלאיירים עליהם הדפסתם את כתובת האתר לא יהיו שווים הרבה. בנוסף, אתר אינטרנט תדמיתי המשלב פרסומות עשוי לפגוע באמון המשתמשים והלקוחות הפוטנציאליים.

 

כשחושבים על זה, גם אתם תרגישו בטוחים יותר לתת פרטי כרטיס אשראי באתר שמרגיש בטיחותי יותר, ללא פרסומות מרצדות – כזה השייך לנותן שירותים המסוגל להשקיע סכום כסף קטן בבניית אתר מקצועי ומהימן. כך הדברים עובדים גם בעולם האינטרנט. אם אתר האינטרנט שלך נראה כמו מקום שהושקעו בו מחשבה וכסף, כך העסק שלך יקבל הערכה רבה יותר.

למי בכל זאת זה מתאים?

שאלה יפה שהמאמר נכתב על מנת לענות עליה. פלטפורמות לבניית אתר בחינם עשויות להתאים עבור צרכים פרטיים ו/או אישיים, אך לא עסקיים. אם אתם מבקשים לשטוח את משנתכם הפילוסופית לגבי עניינים ברומו של עולם, אתם מוזמנים להקים אתר אינטרנט בחינם; מעוניינים להציג לראווה את התמונות של גורי הכלבים שזה עתה נולדתו לכלבתכם המדהימה? לכו על אתר אינטרנט בחינם. עם זאת, אם האתר מיועד לעסק הזקוק לנוכחות אינטרנט, עדיף לכם להשקיע סכום כסף שאינו גדול בבניית אתר אינטרנט בעל מראה ייחודי ומותאם.

 

פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט חינם היא כמו חנות בקניון.

הקמת החנות אינה דורשת מאמצים רבים מדי, כיוון שהקניון כבר דאג למיקום ולעניינים חשובים אחרים. הנהלת החנות צריכה רק לדאוג לעיצוב פנים ואז להתחיל למכור את המוצרים שלה. הקניון דואג לענייני מנהלה ותשתית, מה שנקרא. עם זאת, כאשר הנהלת הקניון מחליטה לסגור אותו ולמכור אותו ליזם המתכנן להפוך אותו לבניין משרדים, הרי שלחנויות שבקניון אין שליטה על כך והן יצטרכו לקבל את מר גורלן הכואב. כך גם לגבי אתרי אינטרנט הנבנים בחינם על גבי הפלטפורמות החינמיות הללו.