דרך חיים בריאה לחיים ארוכים יותר כבר מגיל צעיר

דרך חיים בריאה לחיים ארוכים יותר כבר מגיל צעירפעילות גופנית היא בעלת חשיבות עליונה בשמירה על בריאותנו. על פי מחקרים, אפילו שלוש שעות בלבד של פעילות גופנית יכולה להביא להפחתה של 30% במחלות לב, שיתוק מוחין וסוכרת.

 

מומלץ לבצע פעילות גופנית כ-30 דקות מדי יום, או 45 דקות במשך 4 ימים בשבוע. התוצאה המתקבלת היא שיפור בכושר הגופני. נמצא יחס ישיר בין הירידה במשקל לבין עצימות הפעילות הגופנית. פעילות גופנית מסייעת להוריד לחץ דם וריכוז השומנים בדם. כמו כן, מסייעת פעילות גופנית במניעת מחלות שונות.

אורח חיים בריא – מדוע?

אורח חיים בריא הוא המפתח לתוחלת חיים ארוכה יותר ולאיכות חיים גבוהה יותר. כאשר מדברים על אורח חיים בריא, מתכוונים להיבטים ותחומים שונים, כולל: תזונה נכונה, פעילות פיסית סדירה, סגנון חיים שליו ורגוע יותר ותחושה פנימית טובה במשך רוב הזמן. איך שומרים על אורח חיים כזה ונהנים מנפש בריאה בגוף חזק? המשיכו לקרוא כדי ללמוד יותר.

אורח חיים בריא – מהו?

אורח חיים בריא מתייחס להיבטים שונים בחיינו, הנוגעים להתנהלות היומיומית, כמו גם לפעילויות שונות המסייעות לנו לחיות חיים בריאים ומאושרים יותר. מה כולל אורח בריא? תזונה חכמה המשלבת בין אבות המזון השונים וכוללת צריכת מזונות העשירים בערכים תזונתיים החשובים לגופינו (פירות וירקות טריים) וממעיטה במאכלים שעשויים להזיק לנו (נתרן, סוכר, שומן).

אורח חיים בריא באמת כולל פעילות גופנית, האחראית על גוף חזק ובריא יותר. בנוסף, פעילות גופנית מעניקה תחושה אישית משופרת – זאת בעקבות שחרורם של הורמונים כגון אנדורפינים, הגורמים לתחושה מוגברת על רוגע ונינוחות. גם פעולות אחרות נחשבות חלק מאורח חיים בריא יותר – פעילויות כגון יוגה ומדיטציה, המאפשרות איזון נפשי, רוגע ושקט פנימי. אנו חיים בעולם מודרני עם מציאות שוחקת לעתים. השגרה העמוסה כוללת לחץ רב וחוסר שקט לעתים, ועל כן חשוב שתכלול תזונה טובה, פעילות גופנית סדירה ופעילות נוספות שתסייענה לנו בהתמודדות עם אתגרי החיים השונים, וגם על מנת לתחזק ולשמור על בריאותנו.

על החשיבות שבתזונה נכונה במסגרת אורח חיים בריא

כולנו מעוניינים להיות בעלי אורח חיים בריא יותר, אבל חלקנו פשוט אינו עושה את המאמצים הנדרשים לשם כך. כדי ליהנות מאורח חיים כזה, עלינו לאמץ תזונה נכונה יותר עבורנו – תזונה הכוללת בחירה נכונה של מזונות, כמו גם בניית תפריט עשיר ומאוזן – כך גופנו יוכל להיות בריא יותר ולהתנהל בצורה הנכונה ביותר עבורו.

חיים עם אורח חיים בריא ומעקב אחר אורח חיים בריא

יש דרך לעשות זאת נכון – ותמיד. זכרו כי שמירה על אורח חיים בריא צריכה להיעשות במשך כל החיים ולא רק באופן חד פעמי. אם תשלבו בין תזונה נכונה ופעילות גופנית (כמו גם פעילויות מסוגים אחרים, למשל – פעילויות מרגיעות), תוכלו לשמור על שקט ואיזון נפשי, שלווה ורוגע וליהנות מאיכות חיים גבוהה ואף תוחלת חיים ארוכה יותר. כדי לעשות זאת נכון, כדאי לאמץ סגנון חיים "ידידותי למשתמש" ולגופו יחד עם בני משפחה נוספים – שכן אז יוכלו לעודד האחד את השנייה ולהעניק את המוטיבציה הנדרשת על מנת להמשיך ללכת בדרך הבריאה והחשובה הזו. תוכלו להשתתף יחד בפעילות פיסית ולהעניק לעצמכם תזונה טובה יותר ואוהבת יותר לגופכם.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ