גן לאומי כורסי - נוסעים לטיול משפחתי, זוגי, קבוצתי או יחידני

גן לאומי כורסי שבחלקה המזרחי של הכנרת, בסמוך לשפך נחל סמך, עוד מימי קודם עורר עניין משמעותי בקרוב עולי הרגל המגיעים למקום מרחבי העולם. הגן הלאומי המקסים ביופיו כולל פסיפסים מדהימים, עמודים ועתיקות מרשימות – נוסף על היותו נעים לטיול משפחתי, זוגי, קבוצתי או יחידני.

כדאי לשבת הספסל הידוע של הגן –ספסל המושך אליו מבקרים רבים, שחלקם מדווחים על אנרגיה מסתורית ועל רוגע ייחודי של מי שיושב בו. הספסל נודע ברחבי העולם כולו כבעל סגולות, שכאשר יושבים עליו – נטענים באנרגיה מיוחדת. נוסף על הספסל הידוע, מופעלים במקום חנות מזכרות ומזנון.

גן לאומי כורסי – מה עוד נראה בו

גן לאומי כורסי הוא משני האתרים הבודדים ברמת הגולם בהם נתגלה פסיפס, ספסל עם נקודת האנרגיה החזקה בעולם ותצפית מרהיבה אל הכנרת, זאת מבלי להזכיר את שרידי המנזר הביזנטי הכי גדול בארץ.

 

באתר נתגלה מנזר מרתק מן התקופה הביזנטית (בין 300 ל-600 לספירה, לערך); זהו מבנה מרשים ויפהפה ובנוי אבני בזלת שחורה. במנזר יושב לו בית מרחץ – שכנראה שימש להתרעננות הצליינים שהתהלכו סביב הכנרת. במנזר נתגלו גם בית בד, חדר טבילה, כנסייה עם אולם תפילה גדול ושרידים של רצפות פסיפס עטורי דמויות צמחים ובעלי חיים שככל הנראה חיו באזור (דגים, יונים, אווזים, תרנגולים, רימונים, אשכולות ענבים תאנים ואתרוגים).

 

הכנסייה והמנזר הוקמו באמצע המאה החמישית לספירה, ונראה כי ניזוקו בעת הפלישה הפרסית. הכנסייה שופצה, אולם ננטשה במאה השמינית ומאז חדלה למלא את ייעודה המקורי.

 

ב-1980 נחשפה באזור האתר – על צלע ההר המתנשא מעל הכנרת – מעין קפלה חבויה קטנה. על פי המסורת הנוצרית, המערה היתה המקום בו ריפא ישוע את האיש אחוז הדיבוק, כאשר העביר אותו אל עדר חזירים.

 

ללא ספק – הספסל "המכושף", כפי שהוא נקרא על-ידי אנשים מסוימים, הוא האטרקציה העיקרית במקום. ספסל העץ, על-ידי מבקרים רבים, מעניק אנרגיה מופלאה הממלאת את האדם היושב. חלקים מהם מעידים אף על משאלות שנתגשמו באם נתבקשו בעת הישיבה על הספסל.

 

חפירות שבוצעו במקום בעת האחרונה חשפו עדויות מרתקות על תנאי האירוח להם זכו צליינים שכיתתו רגליהם עד למקום. ממצאים חדשים שנתגלו בגן הלאומי שופכים אור מרתק למדי על צליינות מאורגנת בימי הביזנטיים במאה ה-6 לספירה. עד לימינו לא נתגלה בעולם הגדול בית מרחץ נרחב כל-כך בתוך מרכז ציילנים. בית מרחץ זה נועד כנראה לפנק את הצליינים שעברו כברת דרך ארוכה סביב הכינרת והתארחו בפונדק שהוקם עבורם.

אותו בית מרחץ נשתמש עם השנים באורח פלא; נחשפו בו שלושה חדרים עם תנור ושתי בריכות עם רצפות מחוממות. החדרים החמים (הקרויים קלדריום) כללו רצפת שיש שהונחה על לבנים – במבנה שנשען על עמודוני נלבנים; בחלל שביניהם זרם אוויר חם.

גן לאומי כורסי - למה להגיע לשם בכלל?

ישראל אמנם מלאה בגנים לאומיים, אולם אם כבר הגעתם לאזור הכנרת, ראוי שתפרגנו ביקור של שעות אחדות בגן לאומי כורסי, שיחשוף אתכם לפלאי האירוח מלפני 1500 שנים ויחזיר אתכם לימים בהם צליינות נוצרית היתה מאורגנת ולעתים כללה גם אירוח מפנק בסטנדרטים גבוהים מכפי שנהוג לחשוב בימינו.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

בלוג - כתבות, מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

פרסום עסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים