גן החיות הלבורן במינכן

 

גן החיות הלבורן במינכן נחשב לגן חיות מיוחד המאפשר למבקרים בו להנות מ-4000 סוגים של חיות המתחלקים ל-371 מיני חיות. הגן עצמו משתרע על שטח של 36 דונמים, שטח עצום למדי, והוא מחולק על פי איזורים גיאורגרפיים. בתוך חמישה עשר החלקים שלו יכולים המבקרים בו לנסוע ברחבי העולם ולעבור בין בתי גידול שונים.

לבוא עם הכלב לגן החיות

גן החיות הזה תוכנן במקור על ידי האדריכל עמנואל פון זיידל. הוא נפתח לקהל ב -1 באוגוסט 1911. ובשנת 1922 נסגר בשל האינפלציה בגרמניה והמשבר הכלכלי. אולם הוא נפתח מחדש ב- 23 במאי 1928 ומאז הפך למעשה לגן החיות הגיאוגרפי הראשון בעולם. במהל מלחמת העולם השנייה נגרמו לגן החיות נזקים נרחבים כתוצאה מפשיטות אוויר של בעלות הברית, אך הוא הצליח להיפתח מחדש במאי 1945, ועבר שיפוץ נרחב בשנת 1970.

 

מה שמייחד גן זה היא העובדה שהוא גן החיות הראשון בעולם אשר לא אורגן על פי  מינים דווקא, אלא על פי היבטים גיאוגרפיים. כלומר, הוא אינו מתפקד כגן חיות במובן הקלאסי, אלא זוהי יותר שמורת טבע הנמצאת בתוך שטח של כרי אחו. אלו מאוכלסים בבעלי חיים השוכנים בתוך מתחמים גדולים ומובנים במיוחד, אשר מערך תעלות נרחב ועיצוב נוף טבעי מפרידים בין מתחם אחד למשנהו. וכך המבקרים בגן יכולים ליהנות מהנוף המופלא מבלי להפריע לבעלי החיים, מה שבדרך כלל ניתן להשיג רק בספארי.

 

בשנת 2013, דורג גן החיות הלבורן כגן החיות הרביעי הטוב ביותר באירופה. והוא אכן מתמקד בשימור ובגידול מיני חיות נדירות בשבי, כאשר שוכנים בו מינים רבים אשר גודלו בהצלחה רבה, כגון - גורילות, ג'ירפות, פילים, ביזונים, איילים, שועלים ארקטיים, ואפילו דובי פנדה אדומים. באופן מפתיע זהו אחד מגני החיות הגדולים ביותר בעולם המאפשרים למבקרים בהם להביא כלבים, ולכן זהו אינו מחזה נדיר שמשפחות מגיעות אליו יחד עם כלביהן. למרות שתמיד כדאי לבדוק והתעדכן אם שונתה תקנה זו במקום.

אטרקציות בגן החיות

בגן החיות ניתן למצוא אטרקציות שונות כמו: בית הפילים שנבנה עוד ב1914 ואשר שופץ מחדש בשנים 2011 עד 2016. במקביל אליו נמצא בית הג'ונגל החדש בו שוכנות הגורילות, השימפנזים קופי דיאנה ותנינים אמריקאים. גיבונים כסופים נדירים אך מאוד אקרובטיים, קופי עכביש ועוד.

 

בבית הסוואנה החדש ניתן לפגוש מספר רב של בעלי חיים ולראות כיצד הם חיים. כך לדוגמה מופרדים המבקרים באמצעות קיר זכוכית בלבד מהג'ירפות. ואילו באקווריום ההאכלה ניתן להאכיל את דגי הפיראנה. "הווילה של דרקולה"  מאפשרת למבקרים לחוש כיצד עטלפים חגים סביב ראשם. בנוסף מתקיימים בגן כמובן סיורים מודרכים בעיקר עם רדת החשיכה, וכן ניתן לחגוג בו אירועים מיוחדים כמו ימי הולדת וכדומה.

 

לבקר בפארק טבעי ענק

מעבר לביקור החיות השונות והמגוונות חווה המבקר בגן החיות הלבורן במינכן גם את הקשר לטבע. שהרי מדובר בפארק עצום שמלא בשטחי דשא, עצים ופינות נסתרות, מה שמאפשר למבקרים בו לבלות יום שלם בין כלובי החיות ובפארק עצמו.

כחלק מהפעילות של הגן, החליטה הנהלת הגן לפתוח בו בשנים האחרונות גם בית ספר. זה פועל במשך שלושה ימים בשבוע, ומאפשר לילדים הלומדים בו להכיר את עולם הטבע והחי. לא פעם הלימודים התיאורטיים בכיתה מתחלפים לאחר מספר שעות ללימודים מעשיים הכוללים התבוננות והכרה עם עולמם של בעלי החיים השונים בגן. לבית הספר קיימת דרישה רבה והוא כולל כיתות לבית הספר היסודי ולתיכון. ובנוסף, ישנן סדנאות לליטוף והכרת עולם החי עבור ילדים.

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים