גל קור בניו יורק - כך תשרדו

ניו יורק היא עיר ששווה ביקור כל השנה, אבל החורף האחרון הציב אתגר גבוה גם למעריצים מושבעים של התפוח הגדול. אז איך מתמודדים עם מזג האוויר בחוף המזרחי בלי לקפוא? הנה כמה הצעות

 

ישראלים אוהבים מאוד את ארצות הברית ואין פלא שאחד מקווי התעופה הכי עמוסים בנתב"ג מציע טיסות לניו יורק ונחיתה בליבו של החוף המזרחי. ניו יורק היא כידוע עיר ששווה ביקור כל השנה, אפשר להגיע לבד או עם בני זוג והיא מתאימה גם למשפחות עם ילדים. כל מי שנוחת בניו יורק מרגיש שכבר ביקר בה בעבר, בגלל המגוון העצום של האטרקציות ואינספור האזכורים בספרים, בסדרות הטלוויזיה ובסרטי הקולנוע.

 

 

מצד שני, החורף האחרון הביא איתו לניו יורק בפרט ולחוף המזרחי בכלל גל קור נדיר. גם תושבי ניו יורק הוותיקים הופתעו מהצניחה בטמפרטורות והרשויות הכריזו על מצב חירום. אז מה אמורים לעשות תיירים שמתכננים ביקור בתפוח הגדול בקרוב ולא ממש רוצים לקפוא?

שלב ראשון: שינוי בתכניות

בשביל להתמודד עם גל הקור בניו יורק תצטרכו כנראה לערוך שינוי בתכניות. עקבו אחר המידע שמפורסם באמצעי התקשורת, היכנסו לאתרי האינטרנט וצרו קשר עם אנשים שאתם מכירים בארצות הברית. בדקו האם כל נתיבי התחבורה פתוחים והאם יש צפי לעיכובים בטיסות או בתחבורה היבשתית.

 

למזלכם, ניו יורק לא עוצרת לרגע גם בטמפרטורות שצונחות עמוק מתחת לאפס. כל שינוי בתכניות שתעשו יקבל מענה מקיף עם עיר תוססת, צבעונית ופעילה. הדבר היחיד שאתם צריכים לעשות הוא לשמור על גמישות מסוימת ולבטל בזמן אירועים לא רלוונטיים.

שלב שני: בחירת אטרקציות ופעילויות

תוך כדי שינוי התכניות תוכלו להיכנס לעובי הקורה ולבחור אטרקציות ופעילויות שמתאמות למזג האוויר החורפי בניו יורק. הקדישו למשל יום להחלקה על הקרח באזור של סנטרל פארק, או לחילופין התמקדו בפעילויות שאפשר לבצע במקומות מקורים כמו מוזיאון MOMA. סביר להניח שהפעם זו לא הזדמנות טובה לצאת לשייט לפסל החירות, אבל לא חסרים דברים אחרים שאפשר לעשות בניו יורק ובסביבה.

 

ודאו שהאטרקציות שאתם בוחרים מתאימים להרכב התא המשפחתי ומי שיוצא איתכם לטיול. קבעו סדר עדיפויות חדש והזמינו מקום למסעדות השוות של העיר. כך למשל שבוע המסעדות של ניו יורק ייערך השנה בתאריכים 22.1-9.2 אז אתם לא צריכים יותר מזה כדי להיות שבעים ורגועים. בין לבין תוכלו להיכנס לבתי הקפה כדי לשתות שוקו חם ולהרגיש כמו מקומיים.

 

בנוסף, בשכונת צ'לסי מחכה לכם שוק מקורה שהפך זה מכבר ליעד תיירותי פופולארי. זה המקום לספוג את האווירה האמיתית של ניו ולאסוף מזכרות לכל החיים. אחרי שתסיימו שם תוכלו להמשיך לאאוטלט ג'רזי גארדן בניו ג'רסי ולהתחמם באחת מתוך 200 חנויות של כל המותגים השווים בעולם.