אחרי השיפוץ: כך תאירו את הבית

ההחלטה לשפץ את הבית נובעת, לרוב, מכמה סיבות עיקריות. אנחנו רוצים לרענן ולחדש, אבל בעיקר להכניס קצת יותר אור הביתה, הכל במטרה להפוך את הנכס למקום חמים ומפנק. אז אחרי ששברתם קירות, התקנתם קירות גבס והחלפתם את המטבח – הגיע הזמן לדאוג לתאורה שתדגיש את כל הטוב הזה, והנה כמה נקודות למחשבה לפני שאתם מתחילים להתקין גופי תאורה בכל פינה בבית.

אחרי השיפוץ: כך תאירו את הבית

 

התאורה הנכונה משנה את התמונה

רגע לפני שאתם בוחרים נברשות ענקיות או ספוטים רכים יותר, חשוב מאוד להגדיר את הצורך שלכם. למשל, גודל החלל המיועד הוא קריטי, ויש לו השפעה אדירה על תהליך קבלת ההחלטות שלכם. כשמדובר בחלל אחד רחב שכולל גם פינת אוכל, גם סלון, גם שולחן עבודה וגם יציאה למרפסת אינטימית, רצוי להציב מספר מנורות קטנות יותר. כך תאירו כל פינה ותצרו תחושה מופלאה של מרחב עשיר ומאורגן הרבה יותר. מעל שולחן האוכל תוכלו לתלות מנורת קונוס ארוכה שתמקד את תשומת הלב בשולחן, ואילו רינג גדול יותר יתאים לפינת הישיבה. כדי לקבל עוד כמה רעיונות לתאורת הסלון, המטבח או החדרים לחץ כאן.

 

תאורה מדויקת גם לגינה ולמרפסת

לרוב אנחנו מתמקדים בתאורת המטבח, חדרי השינה או הסלון, אבל גם חלקו החיצוני של המבנה חשוב לא פחות. בין אם מדובר על תאורת הכניסה בבית הפרטי או על תאורת גינה לדירת הגן, המנורות הנכונות יעשו הבדל גדול מאוד. כך אפשר להציב מנורות עומדות שיאירו את הערוגות או מנורות צמודות קיר שידגישו את הצמחייה העשירה והשופעת. כמובן שעל התאורה שתבחרו להתאים גם לתנאי מזג האוויר, כדי להבטיח שלא ייגרם לגופי התאורה כל נזק בימי הגשם או לחלופין – בימי הקיץ הלוהטים.

 

למה כדאי לתכנן תאורה כבר בזמן השיפוץ?

עוד לפני השיפוץ רצוי להתחיל לתכנן את צרכי התאורה שלכם. אחת הסיבות לכך היא שתוכלו לבצע שינויים בנקודות החשמל או התאורה בזמן העבודה, ולהימנע מתיקונים יקרים לאחר מכן. סיבה נוספת היא שהתכנון המוקדם יאפשר לכם לקבל החלטות טובות הרבה יותר. אם אתם מתכננים נישת גבס בהחלט ייתכן שתרצו להתקין ספוטים שיאירו אותה טוב יותר, ואם פינת הישיבה עוברת לאזור אחר בחלל – כדאי שתאורת הסלון המרכזית תוצב בדיוק מעליה כדי להאיר את החדר טוב יותר. חוץ מזה, גם התאורה, הריהוט והאביזרים שתקנו חייבים להיכלל בתקציב השיפוץ שלכם, בעיקר כדי להימנע מהוצאות בלתי צפויות ומעלויות גבוהות מדי.