בריכות לגינה – מי צריך קאנטרי כשיש בריכה בגינה?

יותר ויותר ישראלים אשר רוכשים בתים פרטיים, בוחרים בשנים האחרונות להתקין בריכה בגינה הפרטית, כך הם יוכלו לשחות מתי שהם רוצים או סתם לשבת על שפת הבריכה ולהשתכשך במים, לארח חברים לאירועים שונים סביבה ועוד.

 

ישנן סיבות רבות מדוע בריכות לגינה הפכו להיות מאוד פופולאריות בישראל, בין אם זה עלייה ברמת החיים, הגידול בהיצע שהוביל לירידה במחירים, העובדה שכל העולם של העיצוב ותכנון מבנים השתנה לגמרי, וצריך גם להודות תרבות הפנאי שלנו השתנתה, חלוקת הזמן שלנו אחרת מאשר בעבר, אנחנו מחפשים יותר את הדברים הקרובים, אלה שאינם דורשים מאיתנו זמן נסיעה או כל זמן אחר. כשיש לנו בריכה בגינה, זה חוסך לנו לא מעט זמן, לא מעט טרחה.

 

בריכות לגינה מעוצבות בכמה דרכים. לא רק בצורתן, יש בריכות מרובעות, מלבניות, מעוגלות, אלא שאנחנו יכולים למצוא גם בריכות אשר מותקנות מעל הקרקע וכמובן גם מתחת לקרקע. ההחלטה איזו בריכה להתקין, תלויה ביכולות הכלכליות שלנו, גודל השטח ותכנונו וכן במאפיינים נוספים, למשל מאפייני תחזוקה, סוג התשתיות שמותקנות במקום ועוד.

 

צריך לומר, ברוב המקרים בריכות לגינה מעל הקרקע, מותקנות בגינות קיימות ובכך אפשר לפתור בעיות שונות של חוסר תשתית מוכנה וכן אפשר לחסוך בעלויות כלכליות רבות. במבנים חדשים, נהוג יותר להקים בריכות מתחת לקרקע, מאחר ואפשר לבצע את כל תהליך התכנון בשלב מוקדם ולבצע את העבודה בפועל.

 

לפני שנסביר כיצד בוחרים ומתקינים בריכות לגינה, חשוב להבהיר, יש כאן השקעה לטווח הרחוק. הרי אם אנחנו נתקין בריכה בגינה שלנו, סביר להניח שאנחנו נעלה את ערך הנכס. כשנרצה למכור אותו, נוכל לדרוש מחיר גבוה יותר. מצד שני, ייתכן וזה גם יצמצם באופן מסוים את הביקוש, מאחר ולא כל אחד יכול לעמוד במחיר הזה ולשלם אותו.

 

כיצד בוחרים את הבריכה המתאימה עבורנו

 

הנקודה הראשונה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא, מה גודל הבריכה האידיאלי עבורנו. אנחנו צריכים לקבוע את גודל הבריכה ביחס לגודל השטח שעומד לרשותנו ואופי השימוש שאנחנו רוצים לבצע בה. האם זו בריכה ליופי, בריכה בשביל להניח את הרגליים במים וזהו או בריכה בשביל לשחות מדי יום.

 

הנקודה השנייה מתייחסת לשאלה מה אנחנו רוצים שיהיה סביב הבריכה, האם אנחנו רוצים דקים, שיש, קשר. כמובן שזה גם ישפיע על כל העיצוב במקום. אנחנו גם צריכים להתייחס לשאלה איך זה משתלב עם שאר האלמנטים ותנאי השטח.

 

הנקודה השלישית היא מבנה הבריכה, מה יותר מתאים לנו בריכה מעוגלת, מרובעת או מלבנית. מלבד העניין של העיצוב, ברור בבריכה מרובעת או מלבנית הרבה יותר לשחות מאשר בבריכה מעוגלת. בהנחה ואנחנו רוצים לעשות את זה בצורה מסודרת ונוחה.

 

הנקודה הרביעית, עלינו לבחון אילו משאבות, צינורות, ואמצעים אחריהם אנחנו רוצים וצריכים להתקין במקום, בשביל שנוכל להפעיל ולתחזק את הבריכה בצורה נוחה.