הגשת בקשה לקבלת רישיון קבלן כח אדם או קבלן שירות

כאשר מדובר על הגשת בקשה לקבלת רישיון קבלן כח אדם או קבלן שירות, מדובר בבקשה שיש להגיש למשרד הכלכלה. רישיון מעין זה הוא רישיון אשר מאפשר לאדם יחיד או לחברה לעסוק בשירותי ניקיון, כח אדם או שמירה. על אף שלא מעט אנשים שמדובר בתהליך פשוט, הרי שאין הדבר נכון. הרישיון הוא תנאי הכרחי ומקדמי אשר יאפשר לאותה החברה או האדם להציע את שירותיהם בתחומים שצוינו לעיל, אך לא פעם, תהליך הגשת הבקשה הוא הליך בירוקרטי סבוך, תובעני ומתיש ולכן כדאי להיעזר באיש מקצוע הרלוונטי לצורך ליווי בהגשת בקשה זו. יש לזכור שעסק שהחל להעסיק עובדים בתחומים הללו בטרם הוא קיבל את הרישיון הרלוונטי לכך, צפוי לקבל קנסות ואף יש סיכוי שיוגש נגדו כתב אישום פלילי.

 

הגשת בקשה לקבלת רישיון

כיצד מוגשת בקשת רישיון קבלן שירות

הגשת בקשה לקבלת רישיון קבלן כח אדם או קבלן שירות היא בקשה שעל העסק להגיש באופן מקוון באמצעות רשת האינטרנט. בקשה זו כוללת בה סידרה של מסמכים הכוללים בין היתר הצהרה של בעל החברה מול עורך דין. על מנת לקבל את הרישיון הנכסף, יש לעמוד בכמה תנאים: ראשית כל יש להוכיח יש למבקש הרישיון ניסיון מקצועי בתחום בו הוא מבקש להפעיל עסק. שנית, יש להוכיח כי קיים משרד נגיש לעסק שאיננו בדירת מגורים. כמו כן,  יש להוכיח העדר עבר פלילי והעדר הרשעות של העומד בראש העסק בנושא דיני עבודה. לאחר בדיקת המסמכים, תהיו צפויים לביקור של נציגי משרד הכלכלה במשרד שלכם, אשר מטרתו תהיה לוודא כי המשרד מתאים לדרישות החוק. כמו כן, בהמשך התהליך, מבקש הרישיון יידרש לעבור מבחן מקצועי בנושא דיני העבודה במשרד הכלכלה אשר הוא יהיה חייב לעבור בכדי לקבל את הרישיון הרלוונטי הנדרש לו. לאחר מכן, בעל העסק יידרש להפקיד סכום כספי לפיקדון להבטחת זכויות העובדים.

 

חשיבותו של עורך דין מקצועי בהליך הגשת הבקשה

כאמור, אחד השלבים בתהליך הגשת בקשה זו הוא להצהיר בפני עורך דין על דברים הדורשים הצהרה. חשוב מאוד לבחור בעורך דין המתאים והנכון, אשר מכיר היטב את תחום הגשת בקשה לרישיון קבלן כח אדם או קבלן שירות. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום יכוון אתכם באופן האידאלי לקראת ייעול הגשת תהליך הבקשה שלכם ויעניק לכם את המסמכים הנדרשים לכם בדיוק בהתאם לחוק.