בעלי מקצוע שכן עובדים בזמן הקורונה

בתקופת הקורונה שבה כולם מסתגרים בבתים ולא יכולים להינות משירותים מקצועיים שונים, ישנם דווקא כמה בעלי מקצוע שכן עובדים. כך למשל, בעלי מקצוע המבצעים תיקון תריסים ברחבי הארץ עובדים גם במצב שכולם נמצאים בהסגר, והם ישמחו לסייע לכם, תוך הקפדה על כל הכללים של משרד הבריאות. כך שאם נשבר לכם התריס ואינכם יכולים להינות מאורה של השמש בבידוד, אתם יודעים למי אתם צריכים לפנות.

 

בעלי מקצוע שכן עובדים בזמן הקורונה

4 תקלות נפוצות בתריסים חשמליים שכדאי להכיר

תריסים חשמליים נוחים במיוחד. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ללחוץ על כפתור, והם יירדו או יעלו כבקשתכם. אבל מה קורה כשלוחצים על הכפתור והתריס אינו מגיב? במצב זה אתם מוזמנים לקרוא לבעלי מקצוע המבצעים תיקון תריסים ברחבי הארץ, על מנת שיוכלו לפתור את הבעיה במהירות. ועד שהם מגיעים, ישנן 4 תקלות תריסים נפוצות שכדאי להכיר.

 

תקלה מספר 1: המנוע אינו עובד כלל

כאשר התריס אינו מגיב לפקודה שלכם, ייתכן שמדובר בתקלה במנוע. אל תנסו לפרק את המנוע בכוחות עצמכם, והמתינו לאיש מקצוע. בדרך כלל, מתקן התריסים לא ימליץ על תיקון של מנוע, אלא יחליף לכם אותו במנוע אחר.

 

תקלה מספר 2: המנוע מקצר

קצר במנוע התריס עלול לנבוע כתוצאה ממסילה אשר נוגעת בחוט החשמלי של המנוע וגורמת לקצר. לעיתים מדובר גם בשחיקת המנוע. על כל פנים, רק מתקן תריסים מנוסה ומקצועי יכול לקבוע את הסיבה לקצר ולבצע תיקון.

 

תקלה מספר 3: התריס נתקע

התריס נתקע? נסו ללחוץ על המתג ולראות אם המנוע של התריס מסתובב. אם כן, סביר להניח שהתקלה היא רצועות תריס שנקרעו, ויש צורך להחליפן. אם המנוע מפיק קולות של רעש וזמזום, ייתכן שמדובר בעייפות החומר ותידרשו להחליף אותו באחד חדש.

 

תקלה מספר 4: כשהשלבים מנותקים

אחת התקלות הנפוצות יותר בתריסים היא נתק בין השלב הראשון לשני של התריס. במקרים אלה לא תמיד צריך להזמין טכנאי תריסים. כל שיש לעשות הוא להוציא את שלב התריס התקול ולחבר אותו לשלב הבא. אם אתם מסתבכים, טכנאי מקצועי ישמח להנחות אתכם דרך הטלפון.

 

כך תשמרו על התריס החשמלי שלכם

אם אתם מעוניינים בכך שהתריסים החשמליים שלכם יחזיקו לאורך זמן, כדאי לתחזק אותם היטב. דבר ראשון, חשוב לשמור על ניקיון התריסים. אבק ולכלוך המצטבר על התריסים לאורך זמן עלולים להפריע להם להיתפתח. אל תתיזו מים על התריסים, אלא עברו עליהם קלות באמצעות מטלית לחה אחת לשבוע לפחות. כך תזכו בתריסים נקיים שפועלים היטב. כמו כן, בכל פעם שאתם לוחצים על המתג כדי להוריד את התריס, שימו לב שאין משהו שעשוי לחסוך אותו – עציץ, צעצוע שהשאיר הילד על עדן החלון, בקבוק מים וכדומה. ולבסוף, אם הטכנאי מתקין עבורכם תריסים חדשים, מומלץ לשאול אותו אם הוא יכול להשאיר לכם כמה שלבים לגיבוי. כך שברגע שאחד השלבים יהיה תקול, לא תצטרכו להזמין טכנאי במיוחד, אלא פשוט להחליף את השלב הבעייתי בשלב חדש.

 

יש לי תקלה בתריס, למי אפשר לפנות בתקופה הזו?

פונים לבעלי מקצוע, אך הם חוששים לבוא לביתכם? הכירו את מרכז התריסים של ישראל המעניק שירותי תיקון תריסים גם בתקופה שבה כולם נמצאים בבית. הצוות המקצועי לא ייתן לכם להישאר בחושך. טכנאי תריסים יגיע אליכם כשהוא מצויד במסכה וכפפות, בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, יבחן את התריס ויעדכן אתכם לגבי התיקון שיש לבצע. כך שתוכלו לחזור וליהנות במהירות מאורה של השמש ומתריס תקין שנראה כמו חדש.