מה זה בינה עסקית ואיך זה יכול לייעל תהליכים בחברות גדולות?

בכל ארגון נאספים אינספור נתונים: פרטי לקוחות, הזדמנויות עסקיות, לידים, מידע על עובדים, נתונים מהמדיה החברתית ועוד. נתונים אלו מהווים נכסים עבור חברות גדולות, אולם לא כולן יודעות כיצד להשתמש בהם בצורה אפקטיבית שתקדם את העסק, כך שלמעשה הם נאגרים על מחשבי החברה ולרוב נשארים שם. בינה עסקית לצורך העניין זהו תחום בטכנולוגיית מידע שמספק גישה נוחה אל הנתונים הללו ועוזר לחברות וארגונים להפיק מנתונים אלו מידע עסקי שיניב תועלת רבה.

כיצד מערכת BI תורמת לעסק?

מערכות הבינה העסקית מוטמעות בעסק, מנתחות את המידע העסקי ומספקות לבעלי העסק מידע עכשווי וכן תחזית הנוגעת לפעילות העסקית. באמצעות המערכות ניתן לבצע פעולות שונות כמו למשל לאתר דפוסים משמעותיים בתהליכי הניהול השונים, להפיק דוחות, ליצור התראות ולקבל החלטות ניהוליות כאלו ואחרות.

מדוע צריך מערכות בינה עסקית?

בחברות גדולות נאספים המון נתונים עסקיים ומאוד קשה לנתח את הנתונים האלו באופן ידני. במיוחד בהיעדר כלים מתאימים. הצורך במערכות הבינה עולה כתוצאה מגידול באותם הנתונים, שכן הן מספקות לעסק המודרני את הכלים הנדרשים כדי להגיע למסקנות והחלטות מהימנות ואמינות. בתחום ה-BI ישנן שיטות שונות ומגוונות של חקר נתונים, כאשר אחת העיקריות ביניהן נקראת כריית מידע.

מה השימושים העיקריים של BI בחברות וארגונים?

תחום הבינה העסקית מסייע להתאים ולסנכרן בין הארגון לבית מערכות המידע שלו, כך שניתן יהיה לנתח את המידע העסקי ולבצע פעולות באופן עצמאי וללא העסקת מומחה בתחום המחשוב. עם יכולות טכנולוגיות אוטומטיות ניתן לייעל תהליכים בצורה קלה ויעילה, לשפר את האינטראקציה בין כל המחלקות, להגביר את היעילות התפעולית, להשגת יתרונות תחרותיים על מתחרים, לזהות את מגמות השוק, לאתר בעיות שיש לטפל בהן במסגרת החברה ועוד.

טכנולוגיה מתקדמת לעסק מתקדם

חשיבותו של תחום ה- BI לחברות גדולה לאין שיעור. מערכות אלו מאפשרות להתבונן וללמוד מהעבר, לבחון את ההווה ולהסתכל אל העתיד. זאת תוך ניתוח כל הנתונים והמידע העסקי שנאגרו לאורך השנים. הכלים הקיימים מאפשרים לערוך שינויים מקצה לקצה בעסק ואף לערוך הדמיה של הנתונים כדי לראות את התמונה הרחבה באופן ברור. כדי שמערכות הבינה יוטמעו טוב בעסק מומלץ לבחור בחברה מקצועית כמו Qlik ולה פתרונות בינה עסקית מתקדמים ופלטפורמה מובילה שמתאימה לכל דרגי החברה או הארגון.