ביטוח עסק – לא להתפשר על שום סעיף

הצלחתם להגשים את החלום שלכם ולפתוח עסק משלכם, כמו שנהוג לומר אתם פותחים אותו בעזרת עשר אצבעות והרבה עבודה קשה. אך כמו שפתחתם אותו, אתם עלולים לגלות יום אחד שהכל מתרסק מול עיניכם, שהכל נהרס ואתם מוצאים את עצמם מתמודדים עם האובדן הקשה.

זה יכול להגיע ממקומות שונים ולצערנו, בין אם מדובר על משבר כלכלי ובין אם מדובר על סיבות אחרות. אחת מהן היא, שרכוש, ציוד וכסף נגנב מהעסק ומקשה עליכם להמשיך ולהפעיל אותו. זו אחת הסיבות מדוע אתם צריכים לדאוג שיהיה לכם ביטוח עסק ביום בו אתם פותחים אותו.

ביטוח עסק הוא התעודה שלכם, הערובה שלכם, שאם חס וחלילה קורה משהו לעסק, אתם מוגנים, יהיה מי שיעזור לכם, יהיה מי שיפצה אתכם כלכלית בשביל שתוכלו לפתוח אותו מחדש, בשביל שתוכלו להמשיך ולכלכל אותו. כעת עולה השאלה כיצד עושים ביטוח שכזה.

ביטוח עסק כולל מגוון רחב של סעיפים ולכן ההמלצה היא לא למהר ולחתום על הפוליסה הראשונה שאתם מקבלים כהצעה, אלא לבחור כל הצעה בנפרד, לבחון מה בדיוק מציעים לכם ועד כמה זה יכול להיות אפקטיבי בשבילכם. צריך לזכור, בדיוק כמו שהפעלת עסק קשור לפרטים שונים ומגוונים כך גם הפוליסה שמגינה עליו.

ביטוח עסק מתייחס, כאמור, לנושאים שונים. בין היתר הוא כולל התייחסות למבנה עצמו, ציוד, מכונות ומכשירים, מלאי, כמו כן הוא מתייחס לעובדים, לקוחות וספקים, הוא מתייחס לשאלה מה קורה במקרה של גניבה, שריפה, פריצה או כל דבר דומה, הוא מתייחס לשאלה של אסונות טבע ולמקרים לא צפויים, וכן הוא מתייחס לשאלה של אובדן עסקאות מסיבות שונות (מלחמה ומבצעים צבאיים) ועוד.

ביטוח עסק - כיצד בודקים עם מי חותמים ועל מה?

מאחר ויש לא מעט חברות שיציעו לכם לעשות ביטוח עסק, חשוב שתשבו עם פוליסות שונות ותבחנו איזו מהן הכי מתאימה לכם. כאן אתם צריכים להתייחס לשאלה, מה העלות הכלכלית של הפוליסה פר שנה ועד כמה היא הסעיפים בה לגיטימיים ורלוונטיים עבורכם, בנוסף, אתם צריכים לשאול את עצמכם שאלה נוספת והיא, האם שאלת התועלת משתווה לשאלת העלות, כלומר האם הסעיפים שיש בפוליסה אכן משיגים עבורכם את התועלת הנדרשת.

נקודה נוספת שאתם צריכים לבדוק היא, עם מי לחתום על הפוליסה, מי החברה שעומדת מאחוריה, מי הסוכן שמציע לכם אותה, איזה סוג שירות הם מעניקים לכם, כמה מהר אתם יכולים לתפוס אותם ולעבוד איתם ושאלות דומות. הרי ידוע, שהחשיבות של חברת ביטוח היא לא בהכרח בפוליסה שהיא מציעה לכם, כמו בשאלה כמה מהר היא מחזירה לכם את הכסף שמגיע לכם, כמה מהר היא מטפלת בעניין שלכם, ואילו דרישות יש לה מכם.