ביטוח משאיות

להיות בעל חברה למשאיות המעבירות סחורה, הוא תפקיד שללא ספק מלווה באחריות גדולה, קודם כל כלפי העובדים אך גם כמובן כלפי כלי הרכב עצמם והסחורה שהם מובילים. רכישת ביטוח משאיות המותאם באופן מדויק לצרכיה של החברה, היא בעלת חשיבות גבוהה על מנת לתת מענה ביטוחי שוטף וגם במקרי קצה כמו תקלות במשאית או תאונות, חלילה. כדאי להבין ולהיות בקיאים בסוגי הביטוחים עבור משאיות שונות וההבדלים ביניהם, בכדי לרכוש את הפוליסה המדויקת עבורכם.

הייחודיות של ביטוח משאיות לסחורה ואיך בוחרים אותו באופן מושכל

אין ספק כי בתוך עולם הביטוחים, ביטוח עבור משאיות הוא בעל מאפיינים השונים מכל פוליסה אחרת עבור כלי רכב אחרים. ביטוח משאיות הוא שונה ומיוחד וזאת בגלל שהסיכון בנסיעות של משאיות הוא הרבה יותר גבוה, בפרט כאשר מדובר במשאיות המובילות סחורה.

בין אם זו סחורה כמו חומרי גלם שעוברים לתעשייה ובין אם זוהי סחורה לקמעונאים, משאיות המובילות סחורה עוברות קילומטרים רבים במהלך היום, נמצאות שעות על הכביש ויש להן בלאי גבוה יחסית. למרבה הצער, בדיוק בגלל העובדה שכלי רכב אלו "עובדים קשה" ובאופן מאוד אינטנסיבי, הם גם יותר נוטים לתאונות ולכן חברת הביטוח שעמה תחתמו על ביטוח משאיות צריכה לתת לכם את כל הפתרונות הן עבור תיקונים שוטפים והן עבור מקרים של נזקים פתאומיים, קטנים או גדולים.

מה צריך לכלול הביטוח של המשאית? דגשים וטיפים

ביטוח של משאיות סחורה צריך לכלול סעיף המדבר על כיסוי עבור הסחורה עצמה, שכן במקרים של תאונות – הנזק של המשאית הוא רק חלק מהפגיעה הכלכלית של בעליה, משמע אם הסחורה התקלקלה או נהרסה – הוא זה שצריך יהיה לדאוג לעלות שלה. מעבר לכך, בשל השימוש הרב במשאית מהסוג הזה והגודל שלה שהוא בדרך כלל מאסיבי וגדול, מוטב להרחיב את הביטוח הן בהקשר הנהגים שישתמשו בה והגילאים שלהם, כמו גם לקחת בחשבון כי:

  1. יכולים להיות מצבים של עומס יתר שבהם המשאית יותר מועדת לפורענות.
  2. נזקים בגלל איתני הטבע, למשל רעידות אדמה או מזג אוויר סוער שפגם במשאית.
  3. ביטוח משאיות עבור צד שלישי וכיסוי נזק שעלול להיגרם לו.

כדאי להיות בקיאים בכל הפרטים החשובים שצריכים להיות בתוך פוליסת ביטוח משאיות אשר מובילות סחורה ולא לוותר על כל האינפורמציות הקטנות ביותר. הדבר המומלץ ביותר לעשות הוא, לשבת באופן נינוח עם אחד מאנשי הביטוח של החברה אליה פניתם, להסביר לו בדיוק מהתחלה ועד הסוף לאיזה שימושים המשאית נועדה, מהו ה"עקב אכילס" שלה (וותק? גודל? נהגים צעירים? ישנם מספר גורמים שיכולים להיות מאתגרים) וגם מהו התקציב שלכם. סיוע מקצועי של אדם מיומן מתחום הביטוח, יעזור לכם לנסח פוליסה שתתאים לכם בכל ההיבטים ובעיקר תעניק כיסוי ביטוחי עבור המשאית המותאם באופן מדויק לצרכים שלכם, של העובדים ושל המשאיות עצמן.