המלצה - מדוע חשוב לרכוש ביטוח ועד בית ועל מי הוא מגן

במאמר הבא ננסה להסביר לכם מה זה ביטוח ועד בית ומדוע כדאי למי שגר בבית משותף לוודא שיש לו פוליסה בתוקף.

 

מגורים בבתי דירות משותפים הם צורת המגורים הנפוצה ביותר בישראל, ובמרבית בנייני המגורים המשותפים בארץ יש ועד בית מוסדר שנתי. מלבד עבודות תחזוקה וניקיון שכספי ועד הבית רוכשים, חשוב גם לרכוש ביטוח ועד בית שיכול להגן על ראש ועד הבית וגם על הדיירים מפני תביעות על נזקים מסוימים. ביטוח בית משותף יכול להציל אתכם במצבים רבים, וחשוב שתלמדו עליו ועל ההגנה שהוא מספק לכל דיירי הבית.

מדוע חשוב לרכוש ביטוח ועד בית ועל מי הוא מגן

ביטוח ועד בית – למה צריך אותו?

בעלי דירות בישראל אחראיים כלפי הדיירים שלהם וכלפי כל מי שנכנס לבניין עם דירות בבעלותם, ולכן יש להם חבות משפטית לא מבוטלת כלפי כל מי שנמצא בבניין ובסביבה שלו בכל רגע נתון.  בנוסף, במסגרת השטח המשותף קיים רכוש אשר לא מבוטח במסגרת ביטוח הדירה הסטנדרטית ועל כך ביטוח ועד הבית בא לתת מענה.

בין הכיסויים של ביטוח בית משותף:

  • כיסוי עבור נזקים לצנרת ולתשתיות חשמל – ביטוח ועד מאפשר לתקן צנרת ותשתיות חשמל במידת הצורך וכאשר יש בהם נזקים, כך שבעלי הדירות לא יצטרכו לשלם עליהם מכיסם. במדינת ישראל, שבה יש מבנים ישנים רבים, ביטוח בית משותף מהסוג הזה חשוב במיוחד, מפני שתקלות בתשתיות הצנרת ובתשתיות החשמל הן נפוצות למדי. יש לזכור שנזק צנרת שמקורו בשטח המשותף איננו מכוסה במסגרת הדירה ונזק שנגרם לדירה בעקבות פיצוץ צינור שמקורו בשטח המשותף גורר את כל דיירי הבניין באחריות לדירה שניזוקה.

  • כיסוי עבור נזקים למבנה – במקרים שבהם יש נזקים למבנה, כמו נזקים ביסודות או פגמים שנוצרו עם הזמן, ביטוח ועד בית מאפשר לבצע תיקונים על הצד הטוב ביותר ובלי להוציא על כך הון תועפות.

  • כיסוי צד ג' וחבות מעבידים – אם ישנם נזקים בגוף או ברכוש, לדיירים, לאורחים בבניין, וגם לעובדי תחזוקה מטעם ועד הבית, ביטוח בית משותף מאפשר לשפות את הנפגעים מכספי הביטוח.

  • ביטוח נגד רשלנות – במקרים שבהם היה מחדל מצד חברי ועד הבית, כולל ראש ועד הבית, ביטוח ועד בית יכול לשמש כתשלום עבור הוצאות משפטיות של חברי הוועד, וכן עבור נזקים שנגרמו בשל מעשים שלהם.

  • נזקים לתכולת הבניין – במקרים שבהם יש נזק לתכולה של מחסנים בבניין מגורים משותף, נזקים לבריכה, למערכת ההשקיה בבניין, או לכל רכוש משותף, כספי ביטוח בניין משותף יכולים לכסות את הנזקים והתיקונים ולמנוע הוצאות גבוהות.

במידה ואתם מעוניינים בכיסוי לביטוח התכולה הפרטית שלכם תוכלו למצוא מידע נוסף כאן:

ועד הבית הוא ארגון חשוב במיוחד העוזר לשמור על סביבה נקייה ונעימה עבור כל דיירי הבית. במסגרת תפקידם, חברי ועד הבית וכן בעלי דירות בבתים משותפים צריכים לדאוג שבניין המגורים יהיה בטוח ויתנהל בצורה תקינה. ביטוח ועד מאפשר להעניק לדיירים, לבעלי דירות וכן לחברי ועד הבית שקט נפשי, והוא מציע להם כיסוי על כל צרה שלא תהיה – בגוף או ברכוש.

לקבלת מידע נוסף על ביטוח ועד בית ניתן להכנס לאתר הבא:

https://insurance-israel.com