טיפים לבחירת קבלן ריצוף לבית

טיפים לבחירת קבלן ריצוף לביתקבלנים לא בוחרים סתם כך, למרות שזה מפתה להאמין לכל אחד שהוא מתאים. להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לפחות לבחור מישהו שיכול לחזור לתקן אם לא מרצפים נכון

 

קבלני שיפוצים בכלל וקבלני ריצוף בפרט הם אנשי מקצוע שמגיעים בדרגות שונות ולא תמיד אפשר לדעת עד כמה הם טובים רק מהמלצות עליהם. הכיוון הוא בחירה לפי כמה קריטריונים מקצועיים, כאשר במקרה הצורך לפחות תהיה כתובת לחזור אליה אם משהו משתבש או דורש תיקון. זהו למעשה ההבדל בבין קבלן שיפוצים רשום רשמית לעומת קבלן חאפר שאינו רשום ולכן גם לא אחראי לטיב העבודה שלו, בסופו של דבר.

מה צריך לדעת על קבלן ריצוף?

קבלני ריצוף מקבלים את הידע שלהם בקורסים מקצועיים וצריכים לקבל הסמכה ותעודה ולהירשם בפנקס הקבלנים. זה מלמד לא רק על יכולתם להתמודד עם העבודות בהיקפים שונים של סכומים וגודל, כי אם גם על המומחיות שלהם והביטוח המקצועי שיש להם על טעויות ופגמים שנגרמים בעבודה שלהם. כך שאם אתם בוחרים את הקבלן הלא נכון להיקף העבודה שלכם אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא ביטוח שיפצה אתכם במקרה של נזקים ועבודה לא טובה שתצטרכו לחזור עליה.

מהו קבלן ריצוף?

קבלן ריצוף אינו  קבלן שיפוצים כי אם הוא אחד האנשים שעורכים את השיפוצים הספציפיים שקשורים לריצוף, ולכן הוא חלק מהשיפוץ. הוא מתעסק רק בריצופים השונים בבית פרטי או בדירה או בעסק, והוא חלק מהפרויקט. לפעמים השיפוץ הוא רק ריצוף מחדש ולכן הוא גם זה שמנהל את הפרויקט ולא כפוף לקבלן השיפוצים שמנהל אותו. האחריות נופלת על כתפיו במשותף עם קבלן השיפוצים וזה חשוב לדעת כדי להטיל את האחריות לעבודה על כתפיו. זה חשוב גם בגלל הביטוח והכתובת לפניות במקרה של תקלות ובעיות.

איך בוחרים קבלן ריצוף?

ראשית, אם יש לכם המלצות מאנשים שאתם סומכים על דעתם והם נותנים לכם חוות דעת מפורטת, זה תמיד עדיף על פני בחירה עיוורת. אם יש לכם אפשרות לראות את טיב העבודה ועד כמה היא מחזיקה מעמד ונעשתה בצורה  מקצועית זה אפילו עוד יותר טוב. אחר כך יש לבדוק אם יש המלצות נוספות באינטרנט ואם יש לאיש שבחרתם גם הסמכה ורישום בפנקס הקבלנים. כך תוכלו לדעת עד כמה הוא רציני. אסור לוותר על בדיקת הביטוח שיש לו גם נגד נזקים וגם לכיסוי פציעות שלו ושל עובדיו או שלכם ושל השכנים במקרה חירום. המלצות נוספות אפשר לקבל דרך גוגל,  כשאתם מחפשים קבלני ריצוף ובודקים את הדירוג שלהם ומחפשים מה נכתב עליהן במדיה חברתית. בפייסבוק אפשר בכלל לקבל המלצות מאנשים שאתן מכירים ויכולים להוסיף שמות מומלצים שנבדקו על ידם בעבודה שעשו למענם.

מי עושה את העבודה?

כשאתם שוכרים קבלן ריצוף הוא מביא אתו פועלים שעושים את העבודה והם רצפים, וגם עליהם יש לשאול בנוגע לידע שלהם. מומלץ גם להציץ מדי פעם ולראות את ההתקדמות שלהם. אם זה נראה לכם טוב ומתקדם בצורה נכונה, אז כנראה בחרתם נכון. אם אתם רואים שזה לא עובד והריצוף אינו מתקדם ואינו נעשה בצורה מקצועית יש להעיר על זה כמה שיותר מוקדם.רק כך אפשר לתקן עדיין טעויות ולפעמים צריך גם להחליף קבלן ריצוף באמצע. זכרו שאם שכרתם אותם באמצעות קבלן שיפוצים הוא חייב לפקח ולתת לכם מענה ופתרון לבעיות ולשאלות. הוא גם אחראי לטיב העבודה, ולכן זוהי דרך נוספת למצוא קבלן ריצוף, דרך קבלן שיפוצים שיהיה אחראי לו וערב לטיב העבודה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים