בחירת מסעדה לדייט ראשון - המדריך המלא

המסעדה שבה תבחרו לפגישה הראשונה תשקף למעשה את הדבר הראשון שהדייט שלכם יידע או תדע עליכם: מה אתם אוהבים לאכול, באיזו אווירה אתם אוהבים לשבת או לבלות ועם איזה סוג של אנשים.

לא משנה על מה תדברו או כמה תקשיבו, המסעדה תהפוך לחלק בלתי נפרד מאותו רושם ראשוני שייווצר ובמידה והוא לא יהיה מוצלח ב- 100%, יהיה לכם קשה מאוד לתקן אותו.

 

השקיעו מחשבה בבחירת המקום

האמת היא, שכל אחד ואחת מבינים שבחירת מסעדה לדייט הראשון היא לא משימה קלה. כמו שאמרנו, אנחנו יודעים מעט מאוד על הצד השני ועל ההעדפות שלו או שלה, ולכן יהיה זה רק טבעי לטעות.

אם אתם לא בטוחים, חפשו מקום חדש יחסית בעיר: קל יותר לייחס 'נפילה' בבחירה, למסעדה שנמצאת בהרצה או שהיא חדשה ועדיין לא יודעים עליה הרבה.

בכל מקרה, השקיעו מחשבה במקום ובבחירה והסבירו אותה, וכבר תזכו בכמה נקודות.

נסו להפוך את ההחלטה למשותפת

נסו לברר איזה סוג אוכל או מטבח הצד השני מעדיף, והתאימו את הבחירה שלכם להעדפות האלה. לפחות בררו אם היא או הוא צמחונים או טבעונים ואם אין לכם יכולת לעשות זאת (נניח ואתם מתכננים הפתעה) בחרו מסעדה עם תפריט שיש בו מנות שמתאימות לכולם.

בחרו מקום עם אופי וקלאסה, אבל לא יקר מדי

אתם מנסים להרשים, אבל עלולים ליפול עם החשבון, במיוחד אם לא רק אתם משלמים.

כן, אנחנו יודעים שאתם מתכוונים לשלם את החשבון בסוף הערב, אבל אולי הדייט שלכם ירצה או תרצה להשתתף?

בחרו מקום יפה, שקט, שאפשר לנהל בו שיחה, אבל כזה שמחירי המנות בו לא יקלקלו לכם את ההנאה מהאוכל.

חפשו מקום עם טוויסט כלשהו או ייחוד

אולי יש מקום עם מוזיקה טובה או עיצוב ייחודי?  אולי מקום עם בר משקאות טוב במיוחד, שמגיש קוקטיילים מיוחדים? אלה יכולים להפוך נושא לשיחה, למשל.

בחרו מקום עם חניה וגישה נוחות

כך תוכלו שניכם להגיע למקום בזמן, ולא לחכות זה לזו או הפוך. מביך – שלא לדבר על נורא - לראות מישהו מחכה לדייט שלו, או לפתוח ערב בהתנצלויות.