רוצים חבר חדש לבית? אמצו כלב מעמותה

רוצים חבר חדש לבית? אמצו כלב מעמותהרבים מאיתנו אוהבים כלבים (ומי שקורא את הכתבה הזו חייב להיות כזה...) וחלקנו החזקנו באחד כזה בילדותינו. הלוואי שכולם היו אוהבי כלבים (וחיות בכלל) וכך העולם היה נראה (ומרגיש) טוב הרבה יותר מכפי שהוא כיום.  אז אנחנו כאן כדי לחלוק עם העולם את הסיבות מדוע לאמץ כלב מעמותה ולא לקנות אחד.

אימוץ מציל חיים

המספרים מראים שבממוצע מורדמים מדי שנה בין 50,000 ל-100,000 כלבים ללא בית – רק בישראל לבדה! הכלבים מומתים מהסיבה הפשוטה שאין להם בית (לא משום שהם חולים, זקנים מאוד או עשו משהו רע) ואין להם מקורות מימון למזון, טיפול ומחסה. כאשר אתם מחליטים לאמץ כלב חסר בית, אתם מצילים את חייו!

 

רוב עמותות הכלבים אינן מרדימות (על אף שיש כלבים הממתינים לבית במשך שנים), ואם אתם מאמצים כלב מאחת העמותות, אתם מפנים שם למעשה מקום לכלב נוסף שניתן להציל.

טוב לפעילות גופנית

כאשר הכלב שלכם רוצה (וצריך) לצאת לטיול כמה פעמים ביום, זוהי סיבה מעולה גם בשבילכם לקום מהכיסא או המיטה כדי לשאוף אוויר צח ולחלץ עצמות. החזקת כלב בבית לא תאפשר לכם להישאר כל היום בבית ללא תזוזה, אלא לצאת ולהפעיל את גופכם, בין אם בהליכה בפארק ובין אם במשחק משותף עם הכלב (כדור, מקל או צעצועים אחרים). כלב הוא בהחלט גורם מניע ליציאה מאזור הנוחות שלנו, שהיא תמיד לטובתנו ולטובת בריאותנו.

טוב לעולם

אימוץ היא פעולה אקולוגית וידידותית לסביבות הגידול על כדור הארץ. כלבים רבים משוטטים ברחובות: גורים נטושים, כלבים שנעזבו או שברחו מבתים בהם לא קיבלו יחס טוב, כלבים שאבדו ושלא נמצאו על-ידי בעליהם – כולם כלבים הממתינים לבית אוהב כפי שמגיע להם. כל כלב כזה יהיה אסיר תודה לבעליהם החדשים ויעניקו להם קשר מוקיר ואוהב לשארית ימיו של הכלב.

אימוץ אינו יקר כמו קנייה

נקודה חשובה נוספת היא העובדה שתהליך אימוץ זול משמעותית מתהליך הקנייה של כלב. בנוסף, כלבים שנמכרים בחנויות יהיו לרוב כלבים גזעיים. מדובר בהוצאה כספית גדולה, גם עבור תעודות "שייכות לגזע" ועוד (זאת מבלי להזכיר בעיות פוטנציאליות עקב תהליכי "השבחת גזע" המבוצעים בכלבים). חשבו על כך: הכלב הוא בסופו של דבר בעלי חיים – כלב, ואין זה משנה מאיזה "גזע" הוא (או אפילו איך הוא נראה); הוא שייך לכם, ואם תשקיעו ותטפלו בו באהבה, הוא ישיב לכם באהבה נאמנה ובקשר ייחודי הנוצר בינו לביניכם.

 

הליך האימוץ זול משמעותית מהליך קניית כלב. במסגרת תהליך האימוץ, המאמצים מקבלים "סל אימוץ" הכולל חבילת חיסונים להם הגור זקוק, נוסף על סירוס/עיקור בגיל 6 חודשים – במחיר נמוך משמעותית מהליך חיסון פרטי אצל וטרינר.

 

רוב הכלבים לרכישה הם דמוי גזעיים – כלבים מזן זהה שזווגו באופן פרטי, בלא פיקוח, ועל כן אין שליטה על פגמים גנטיים שעלולים לצוץ.

 

הגנה

גם אם החלטתם לאמץ כלבלב קטן כגון צ'יוואווה או פינצ'ר, ולא כלב זאב או רועה גרמני גדול ומאיים, הרי שכל אחד מהם יעניק לבעליו מידה מסוימת של ביטחון והגנה. זכרו זאת. זה נכון שכלבים הידועים ככלבי שמירה נהנים מכוח הרתעה רב יותר, אולם גם כלב שנראה שברירי וקטן יכול לספק הגנה – ולו רק עקב יכולתו לזהות זרים ולנבוח כדי לשלוח אזהרה לדיירי הבית.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים