חשיבות של אימייל מרקטינג במכירת מוצרים

מחפשים דרכים להגדיל את הפעילות והמעורבות של לקוחות קיימים ולצרף למועדון הלקוחות שלכם לקוחות פוטנציאליים שהראו עניין במוצר שלכם? שימוש נכון באימייל מרקטינג יחזיר אליכם לקוחות עבר, ישדרג פעילות לקוחות קיימים באתר, ישאיר אצלכם לקוחות שהציצו לרגע בחנות וחוככים בדעתם אם לקנות מוצר שלכם או של מתחרים, ויגדיל את נפח המכירות.

 

אימייל מרקטינג במכירת מוצרים

 

אימייל מרקטינג – כיצד זה עובד

שליחת מיילים היא זולה, קלה, פשוטה, ומאפשרת להעביר כל מסר שתרצו למספר נמענים גדול במהירות רבה. שליחת מיילים לקהל הלקוחות פונה מלכתחילה לקהל היעד הטבעי שלכם, ולכן הסיכויים שהמייל יהיה אפקטיבי גבוהים במיוחד. שימוש יעיל באימייל מרקטינג יוביל לכך שלקוחות רבים יפתחו את הדואר השיווקי שאתם שולחים להם ויבצעו רכישות נוספות.

 

פרסום יעיל של אירועים ומבצעים

נניח שאתם עורכים מסיבת בר מצווה לילדכם – אחד הדברים הראשונים שתעשו יהיה לשלוח הזמנות לחברים ובני משפחה. בדומה לכך, כאשר אתם רוצים לחשוף קו מוצרים חדש, לחגוג יום הולדת לחברה, לערוך כנס גדול או כל אירוע שיווקי אחר – אתם רוצים ליידע את כל לקוחותיכם ולהזמינם ליהנות מהאירוע ומהטבות מועדון ייחודיות. דואר שיווקי הוא האפשרות הזולה, הזמינה והמהירה לעשות זאת.

 

שמירה על קשר עם לקוחות

לקוח חדש הצטרף למועדון הלקוחות שלכם? שלחו לו מיידית מכתב ברכה על הצטרפותו למועדון הלקוחות, ספרו לו על ההטבות של חברי מועדון הלקוחות שלכם, ועל מוצרים ומבצעים ייחודיים הקיימים כרגע.  אל תשכחו לספר לו מאיזו הטבה ייחודית הוא יכול ליהנות הודות להצטרפותו, ולהזמין אותו לממשה. רוצים להחזיר לפעילות לקוחות רדומים? לבדוק מה קורה עם לקוחות שנטשו את עגלת הקניות שלהם בטרם ביצעו רכישה, או להזכיר ללקוחות שחוגגים יום הולדת שאתם חושבים עליהם? כל אלו ועוד ניתן לעשות ביעילות ובקלות באמצעות מערכת אימייל מרקטינג משומנת ויעילה.

 

איך עושים את זה?

ישנו מגוון רחב של פלטופרמות Email Marketing ברשת כדוגמת Mailchimp או Mailmunch אשר מאפשרות יצירת ועיצוב טמפלטים בהם תוכלו להציג מוצרים חדשים, מבצעים, מועדון לקוחות,  כנס וכו'. פלטפורמות כאלה מאפשרות לכם גם לנהל את רשימות תפוצה של גולשים אשר מסרו לכם את המיילים שלהם ולשלוח בצורה מרוכזת את הניוזלטר ואף למדוד ולנתח את נתוני הפתיחה של המייל ואת אינטראקציית הגולש עמו. כמו כן, ישנם מספר פלטפורמות קוד סגור כדגומת קונימבו בעלת יכולות קידום  הוכללת מערכת ניוזלטר מובנת וחוסכת שימוש בפלטפורמות חיצוניות כדוגמת אלו שהוצגו במאמר.